To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Mruga overdrive

ttm750 - 2020-03-06, 21:36
Temat postu: Mruga overdrive
Witam kolegów. Parę dni temu podczas dłuższej jazdy z prędkością ok 130 zaczęła działać kontrolka 6 biegu. Wcześniej nigdy się nie zapalała. Żeby jednak nie było za słodko-wlacza się dopiero jak przekroczę 120 km/godz, podczas zmniejszania prędkości zaczyna pomrugiwac.
Gdy wbijam ponownie 6 nie dział, póki nie przeskoczę 120.
I tak za każdym razem. Czy to będzie wina czujnikau6? Gdzie go znajdę? Czy może tak ma być? Jak wspominalem wcześniej nigdy nie działała.

Matrix - 2020-03-07, 09:21

Zacznij od dociśnięcia żaróweczki lub ewentualnej jej wymiany.
Maruda - 2020-03-07, 09:56

czujnik jest pod pokrywą alternatora w tym miejscu gdzie są cyferki od biegów najpierw sprawdz kable które stamtąd wychodzą może któryś zwira do masy bo kontrolka jest sterowana minusem
ttm750 - 2020-03-08, 23:18

Żarówka sprawdzona i działa. Styki a wyświetlaczu ok. Dziś znow pojeździłem i efekt ten sam. Jadąc 100-110 na 6 nie działa, jak przekroczę 120-125 zapala się i działa póki nie zacznę zwalniać. Wtedy zaczyna mrugać. Popatrzę po niedz na te kabelki, o których pisał Maruda. Dzięki za podpowiedzi.
zemnebedeusz - 2020-03-09, 08:25

TTM- jaki masz kolor kontrolki od overdrive? W mojej VT 750 z 1985r. kontrolka overdrive jest fioletowa a dodatkowo mam kontrolkę czerwoną (z magicznym napisem w języku japońskim który wg. tłumacza Google znaczy "cielęcina" albo "szybki jak Ninja" :mrgreen: ), która po przekroczeniu podobnej do Twojego przypadku prędkości najpierw mruga a potem pali się ciągłym czerwonym światłem do momentu kiedy zwolnię poniżej jeśli dobrze pamiętam 110km/h. Jeśli zwolnię do 100km/h to czasami puści mi oczko, a potem znika. Stąd pytanie o kolor Twojej kontrolki.
ttm750 - 2020-03-09, 09:58

Moja od Overdrive jest taka niebieskawa. Zlokalizowana jest po prawej stronie na dole. Od prędkości mam jeszcze na górze pośrodku czerwona, która zapala się jak przekroczę 90km/h. Ta czerwona działa normalnie. Ta niebieska parę lat nie działała i zaczęła się świecić tak ok tydzień temu.
zemnebedeusz - 2020-03-09, 11:56

Czyli tak jak u mnie. W takim razie może to być albo kłopot z przewodem (nowy to on nie jest) albo z samym czujnikiem. Skoro mruga to może być to spowodowane drganiami silnika przy określonej prędkości obrotowej. To sugeruje niewielką przerwę w obwodzie elektrycznym (moim zdaniem). Zrób tak jak pisał Maruda-sprawdź multimetrem ciągłość obwodu od żarówki do czujnika i czy nie ma przejścia na masę. Niestety musisz sprawdzić całą długość przewodu czy nie jest przetarty gdzieś.
Marecki - 2020-03-09, 13:17

W mojej VT500 tez kiedyś kontrolka OD przestała z dnia na dzień działać.
Poruszałem kablami oraz samym czujnikiem i ... wszystko wróciło do normy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group