To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Zerwana linka

zenon407 - 2020-02-04, 06:21
Temat postu: Zerwana linka
https://www.youtube.com/watch?v=S9reyGBg73w

Tak mi wpadło i zastanawiam sie czy bedzie długo działać.....
Pomysł ciekawy.

W_T_G - 2020-02-04, 10:44

Taki patent stosowałem w latach 70tych do linek w Komarze.
Robiłem to znacznie prościej. Kostka gipsowa z wydrapaną niecką w nią wsunięta linka i zalana cyną. Potem trochę więcej ręcznej obróbki
Patent jednak średnio gówniany jeśli chodzi o wytrzymałość.
Z powodu zatłuszczenia cyna nie wiązała sie z metalem i zwykłe mycie odtłuszczanie wiele nie dawało. W końcu opracowałem technologię.
Rozplecenie linki na kilku cm. odtłuszczenie w benzynie mycie w Ludwiku, oskrobywanie każdego drucika i ostateczne trawienie w kwasie solnym.
Splecenie ponowne i przy pomocy małych kombinerek zrobienie delikatnego pióropusza na końcu linki. I zalanie cyną.
Wtedy tak. Działało bezusterkowo.
Ale to były inne czasy - czasy niedoboru wszystkiego.

MARQ - 2020-02-04, 11:23

hehe, to u nas za gówniarza przy osiedlowych motorynkach było prościej
- pętla na końcu linki na supeł i ciąganie na krótko aż całą wachę wyciungnie ;)

a tu widzę zaraz będzie szplajs na stalówce pod mikroskopem i trzpień w poprzek, ucyniony.
ważne że się dało i człowiek nie kapcaniał jeśli chodzi o pomysły.

a dziś zanim dojadę do sklepu po nowe wiertełko - bo na bank złamałbym kilka robiąc tak jak na filmie,
to mijam zakład, w którym na poczekaniu dorobią nową linkę na wzór.

W_T_G - 2020-02-04, 13:18

MARQ napisał/a:
- pętla na końcu linki na supeł i ciąganie na krótko aż całą wachę wyciungnie ;)

He,he. Tak to ja z pomorza wróciłem maluchem. Linka z namiotu przez kratki w klapie, przez okno na koniec uwiązany śrubokręt. I heja do domu :lol:

zdroyek - 2020-02-04, 13:42

to były czasy :) teraz młodzież by od razu na alledrogo szukała :) zamiast pokombinować
W_T_G - 2020-02-04, 14:22

Ale też dziś już nikt nie wozi narzędziowni a w niej: zardzewiałych gwoździ, sznurka, pilniczka do paznokci, kawałków rozmaitych drutów, wszelkiej maści śrubek, podkładek, blaszek...……..gumek, strzykawek, igieł etc. etc. To są tak zwane PRZYDASIE
Najśmieszniejsza rzecz którą zreperowałem samochód jak mi zdechł na autostradzie w Austri to..... TicTac.
Już widziałem w nocy światła Bratysławy atu... Buuuuu prych prych buuuu i auto stanęło.
Na to wszystko zjawiła się Policja jak trzymałem głowę pod maską.
Na szczęście powiedziałem że dam radę i pojechali.Poszedł jeden wężyk od podciśnienia w moim Amerykańcu.
Ostatecznei zatkałem dziurę mienionym Tictakiem - pasował idealnie. I dojechałem do domu.
My, z odpowiednim Peselem, mamy wiele takich historii w zanadrzu :lol:

zeza - 2020-02-04, 17:02

W_T_G napisał/a:
Ale też dziś już nikt nie wozi narzędziowni a w niej: zardzewiałych gwoździ, sznurka, pilniczka do paznokci, kawałków rozmaitych drutów, wszelkiej maści śrubek, podkładek, blaszek...……..gumek, strzykawek, igieł etc. etc. To są tak zwane PRZYDASIE


Ja wożę, ale masz rację, przeważnie przydaje się komuś z kim jadę :lol:

Manchis - 2020-02-05, 07:41

Kilka lat temu mieliśmy z kolegą Maluchy do jazdy głównie po śniegu dla zabawy. Z linką od gazu miałem zawsze problemy i jakoś to zawsze było pozwijane, mocowane drucikami, pręcikami i innymi pierdołami, ale to jest nic :D

- Zestaw naprawczy w Maluchu musiał być zawsze. Przednia ośka skrętna rozleciała się tuż przy kole, my oczywiście w trasie a do domu dobre kilka km. Stanęliśmy na przystanku i pod auto. Koło lewe nieruchome, prawie nie skręca Maluszek. Z zestawu naprawczego i apteczki wzięliśmy nożyczki i gazę. Nożyczki otwarte i pozwijane właśnie gazą posłużyły za przedłużenie i przymocowanie koła do ośki. I dojechało się do domu bez problemu, skręcało normalnie ;) Uwielbiałem mojego Malucha, ale potem już wszystko zaczynało być niesprawne.

zenon407 - 2021-05-12, 16:51

Szybka wymiana linki
zenon407 - 2022-03-06, 13:34

https://www.youtube.com/watch?v=r350RJYqXxI
zenon407 - 2023-03-06, 11:45

Co kraj to pomysł:Brazylia

https://www.youtube.com/watch?v=S_l58vS1s3c

GREGOR 12 - 2023-03-06, 15:33

Jak widać wychowankowie Adama Słodowego rozsiani są po całym świecie. Dla mnie tylko do linek niedostępnych w sprzedaży, np. do zabytków. Na trasę średnio atrakcyjne. Na dojechanie są szybsze i prastsze sposoby, znane zapewne wszystkim zaczynającym na rometach, jawkach, i tym podobnych wynalazkach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group