To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - VT 1100 problem ze skrzyni± biegów

Patryk_352 - 2019-09-19, 17:52
Temat postu: VT 1100 problem ze skrzyni± biegów
Witam,
Na ostatniej przejażdżce moim VT 1100 miałem problem z wrzuceniem 3go biegu (skrzynia 4-biegowa) a mianowicie jak dałem 3 co¶ w silniku rzegotało i motocykl nie jechał jakby luz złapał. Czwarty bieg wszedł normalnie wiec kontynuowałem jazdę ponieważ byłem około 50 km od domu. Po kilku kilometrach zauważyłem niebieski dym za sob± ale ostatecznie dojechałem do domu, motocykl wstawiłem do garażu dałem mu luz i postawiłem na nóżce bocznej. Po zgaszeniu sprawdziłem stan oleju w silniku (olej sprawdzałem jak motocykl stał prosto- nie jak wcze¶niej napisałem na nóżce bocznej) a tam susza, przed wyjazdem olej sprawdzałem i był w stanie. Dolałem olej na stan i odpaliłem motocykl, motocykl mimo że był na luzie po dodaniu gazu sam wskoczył jaki¶ bieg i zatrzymał się na przednim kołem ¶cianie, całe szczę¶cie nic się nie stało- motocykl się nie położył- jako¶ go złapałem, lecz po zgaszeniu silnika ten bieg który wskoczył został, biegi jakie mogłem znaleĽć to były tylko 3 kolejne biegi w górę, nie było ani luzu ani podejrzewam jedynki. Po wyprowadzeniu motocykla przed garaż odpaliłem go na sprzęgle i ruszyłem na tym biegu który sam wskoczył, skrzynia się obróciła i mogłem wrzucić luz ale problem z przejażdżki pozostał a mianowicie w skrzyni co¶ rzegota podczas jazdy już na każdym biegu, biegi wchodz± ciężko i nie precyzyjnie, pomimo wbitego luzu motocykl potrafi sam wrzuć jaki¶ bieg i zacz±ć się toczyć. Przy próbie wbicia jedynki mimo, że sprzęgło trzymam na maska słychać mocne zazębianie. Co to może być? Trochę się obawiam, byłem u jednego "fachmajstra" ale ten rozłożył ręce i zaproponował wymianę całego silnika. Jestem ze ¶więtokrzyskiego Kielce i okolice, może kto¶ pomoże lub zna kogo¶ wartego polecenia. Pozdrawiam.

zemnebedeusz - 2019-09-20, 11:08

Niebieski dym nie sugeruje taniej naprawy :-( Powiem z własnego do¶wiadczenia (moja Hanka dawała przed remontem znaki dymne jak stary parowóz)- jak chcesz mieć dobr± opinię w temacie i sprawny motor - pisz do Marudy z pro¶b± o pomoc. I nie odpalaj już motocykla bo pogorszysz sprawę.
efish - 2019-09-20, 19:23

Dokładnie, pisz do Sławka i umawiaj termin. Ta skrzynia jest znana z awarii trzeciego biegu, poczytaj bo było juz sporo o tym na. forum.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group