To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Hamulec przód VT700c 86r

KenediMLG - 2019-09-12, 14:03
Temat postu: Hamulec przód VT700c 86r
Witam.
Niedawno kupilem Cienia VT700c z 86 roku.
W tym tyg zrobilem w nim wiekszy serwis, wymieniłem opony (przód Maxxis Classic , tył Mitas), wymienione łożyska koło przód, olej w kardanie, simering przy wale, zrobiona regulacja zaworów oraz pare innych rzeczy w sumie nic starsznego. . Mech zaproponował zeby zacząć rozglądać się za pompą hamulca wraz z kompletnym zaciskiem i klockami bo tu juz niemrawo ze względu na wiek wygląda. O ile klocki to nie problem (ale jak macie jakies prawdzone to czekam na polecenie) o tyle nie moge nigdzie znalesc kompletu pompy z zaciskiem? Możecie jakoś pomoć? ewentualnie gdzie szukać i na jaki koszt muszę się przygotować?

Dżej dżej - 2019-09-12, 16:41

Jeśli dobrze pamiętam, to zacisk pasuje też z innych modeli Hondy, ale nie podam Ci w tym momencie informacji o które modele chodzi.
Marecki - 2019-09-13, 07:17

A czy są jakieś podstawy ku temu aby to koniecznie wymieniać?
Jeśli wszystko jest szczelne i działa bez zacięć to jakoś nie bardzo widzę powód do szukania nowych elementow.
A jeśli nawet to wymienić komplet uszczelnień i masz z głowy temat.
Podczas wymiany możesz zweryfikować czy tłoczki nie mają rys czy wżerów korozji.
Jedyna rzecz na chwile obecną jaką można polecić to poza wymianą płynu wymień też przewód na taki w mocnym stalowym oplocie - wiele osób po wymianie chwaliło się, że skuteczność hamulców jest lepsza.
Ja to dopiero na zimę planuję coś takiego zrobić a mam moto nawet ciut starsze niż Twój

KenediMLG - 2019-09-13, 10:03

pisalem to po kontakcie z mechem a nie odebraniu moto. teraz moto odebralem i po wymiennie plynu i wyczyszczeniu pompy i zaciskow jest duza poprawa jesli chodzi o hamowanie, ale dalej jest to slabe. Mech stwierdzil ze lepiej kupic pome byle jaka niekoniecznie od hondy, byle miala gwint na lusterko i byla z motora o podobnej pojemnosci. stwierdzil ze ta mu sie nie podoba, czyli wg niego po czyszczeniu i wymainie jakiejs tam uszczelki powinna lepiej dzialac i jest to oznaka poprostu tego ze sie konczy. aczkolwiek calosc mówi, żeby zostawić na zime a narazie łapać trochę promieni słonecznych na moto :)
adam3911 - 2019-09-13, 17:46

Ciekawe... Ciekawe jak wyregulował zawory, bo jeśli też tak ocenia hamulce...
Może przewód w oplocie wystarczy

Matrix - 2019-09-13, 20:19

Hydrauliczne zawory regulował ciekawe :mrgreen:
W tym moto hamulce nie są rewelacyjne, jedna tarcza to trochę mało ale co zrobić. Oplot poprawia ich działanie 8-)

KenediMLG - 2019-09-23, 15:02

Matrix napisał/a:
Hydrauliczne zawory regulował ciekawe :mrgreen:
W tym moto hamulce nie są rewelacyjne, jedna tarcza to trochę mało ale co zrobić. Oplot poprawia ich działanie 8-)


z tego co kojarze to w Cieniu z 86 nie masz hydraulicznych? w poprzednim modelu byly?

zemnebedeusz - 2019-09-23, 15:37

W VT750 z 1985r. na pewno są hydrauliczne (niestety wiem to z autopsji). Model 86- nie wiem.
derek99 - 2019-09-24, 11:58

zemnebedeusz napisał/a:
W VT750 z 1985r. na pewno są hydrauliczne (niestety wiem to z autopsji). Model 86- nie wiem.

Też

looseblues - 2020-01-11, 21:56

Ciekawy byłem co chłopaki powiedzą o regulacji zaworów. Ja przed wymianą hamulców polecam wymienić mechanika :mrgreen:

Ten model ma słabe. Taki urok. Lepiej to podobno wygląda w modelu na dwie tarcze

Matrix - 2020-01-12, 11:39

KenediMLG napisał/a:
Matrix napisał/a:
Hydrauliczne zawory regulował ciekawe :mrgreen:
W tym moto hamulce nie są rewelacyjne, jedna tarcza to trochę mało ale co zrobić. Oplot poprawia ich działanie 8-)


z tego co kojarzę to w Cieniu z 86 nie masz hydraulicznych? w poprzednim modelu byly?


Hydrauliczne w rocznikach od 83 do 88 (88 to pojemność 800).
W rocznikach od 83 do 85 były dwie tarcze, później niestety już tylko jedna. W porównaniu do innych motocykli to spowalniacze a nie hamulce. Trzeba się przyzwyczaić.

Matrix - 2020-01-12, 11:41

Cytat:
Ciekawy byłem co chłopaki powiedzą o regulacji zaworów. Ja przed wymianą hamulców polecam wymienić mechanika


A co tu mówić hydrokasowatory robią robotę :-D

Didymos - 2020-01-13, 09:06

Z wiekiem robią coraz mniej, wolałbym jednak śrubkę i nakrętkę, na dłuższą metę bardziej bezawaryjnie, byle pilnować regulacji.
Matrix - 2020-01-13, 19:38

Didymos napisał/a:
Z wiekiem robią coraz mniej, wolałbym jednak śrubkę i nakrętkę, na dłuższą metę bardziej bezawaryjnie, byle pilnować regulacji.


Ja wolę pojechać do Marudy na dłuższą metę nic nie przegapi tak jak ja :toast: :toast: :toast:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group