To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Stukanie w zawieszeniu

DonCamilo89 - 2019-07-06, 14:56

Skorupek napisał/a:
Zobacz czy pomiędzy klockami w głębi jest stalowa blaszka trzymająca klocki w stałej pozycji. Jeżeli jej nie ma moga dzwonić o tarczę


To już wiem dlaczego mi klocki hałasują, ale to niestety nie to, sprawdziłem łożysko główki ramy jeszcze raz to też raczej nie to,

Z dodatkowych obserwacji, zauważyłem że zawieszenie nie pracuje równo jak dociskam przód to jedna laga schodzi niżej niż druga i na 90 % z niej wydobywa się ten stuk, bo przy takim bujaniu słyszałem dźwięk przypominający hałas starej sprężyny

Gabriel - 2019-07-06, 19:50

Jak lagi mogą chodzić nierówno ? Nie rozumiem.
Kenet - 2019-07-07, 09:03

Zapewne w momencie gdy są zdemontowane z półek bo inaczej to niemożliwe.

Pewnie sprężyna pękła w jednej i stąd stuka.

Skorupek - 2019-07-07, 09:26

Jak są poskładane byle jak a na pewno nie tak samo obydwie to może to powodować ich nierównomierna pracę tzn ich praca nie jest jednakowa w przypadku pokonywania tej samej przeszkody. Aby zweryfikować to czy jest ok weź serwisowe albo otwórz dowolna kartę z rysunkiem lagi w dowolnym sklepie internetowym z częściami hondy. Postaw Moto na podnośniku żeby prod był odciążony odkrec korki lag wyciągnij sprężynę podkładki i dystansy i oceń czy były zamontowane wlasciwie na podstawie rysunku i tego co zastaniesz wewnątrz. Nie musisz rozbijać lagi żeby to zrobić. Na koniec ocen miarka czy poziom oleju bez sprężyny na maksymalnym ugięciu jest właściwy. W razie czego dolej do poziomu wymaganego i poskladaj wszystko jak należy jak przyczyna nie ustapi to raczej łożyska główki ramy . Jak będziesz miał wszystko pomontowane i nadal na podnośniku to pociągaj za oś koła i nasluchuj luzu :chytrusek:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group