To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - wyciek oleju

asza - 2019-05-04, 19:28
Temat postu: wyciek oleju
Witam
Po paru latach spokoju Hanka mojej córki znowu nie pozwala o sobie zapomnieć. Tym razem podczas przejażdżki zaczęła brudzić olejem wokół przedniej zębatki łańcucha. Ze względu, że jest to bober i nie ma osłony przedniej zębatki to łącznie z lewa stroną tylnego koła. W garażu nie jestem w stanie wizualnie nic ustalić. Zacząłem czytać ale posty o podobnych wyrzutach oleju dot. innych modeli i związane było z elementami sprzęgła ( puszczał uszczelniacz trzpienia). Tylko sprzęgło jest po prawej stronie a mnie cieknie z lewej strony.
Mogę prosić o dobre rady, co może być przyczyną ( skąd cieknie, jak to ustalić i jak naprawić)?

Todek - 2019-05-04, 20:50

Na pewno pod zębatka napędowa jest jakiś uszczelniacz.
towalsky - 2019-05-04, 21:06

Todek napisał/a:
Na pewno pod zębatka napędowa jest jakiś uszczelniacz.


Ano jest, potrafi się lać z tego uszczelniacza. Szczególnie, gdy wyczuwalny jest luz na łożysku zębatki zdawczej. Wymiana uszczelniacza załatwia temat na jakiś czas.

Uszczelniacz dostępny w rolniczym sklepie za 3,5 PLN.

asza - 2019-05-04, 21:57

to jutro jak będzie pogoda to dobrze wytrę do sucha i zrobię małą rundkę. Może to wystarczy aby potwierdzić Wasze diagnozy.
Na razie dzięki za zainteresowanie.

asza - 2019-05-07, 09:06

Niestety moje ustalenia po wczorajszej przejażdżce są dołujące. Wg mnie wyciek pochodzi z tyłu drugiego cylindra (czy to jest możliwe?) Dzisiaj jeszcze raz wytrę i jeszcze raz się bujnę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group