To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Reflektor oraz żarówka

Manchis - 2019-04-25, 14:47
Temat postu: Reflektor oraz żarówka
Witam, wczoraj pierwszy raz w tym sezonie miałem okazję jechać z pracy na motorku. Zaskoczyła mnie jakość dawanego światła. Reflektor ogólnie bardzo słabo oświetlał drogę i w dodatku główne światło było przede mną jakieś 3 metry. Wiem, że trudno to dokładnie stwierdzić, ale gdzie Wam rzutuje główny promień światła? Szczerze mówiąc prawie nic nie widziałem. Dopiero po włączeniu Długich droga wyglądała w porządku. Reflektor jest w dobrym stanie, nie jest brudny ani pożółkły. Możliwe, że żarówka dopełnia żywota? Wydaje mi się, że w tamtym sezonie było ok bo nie zwróciłem na to uwagi. To nawet w poprzednim moto Virago 125 było o niebo lepiej. Co poradzicie?
Goldix - 2019-04-25, 15:40

Ustawić światło na stacji diagnostycznej, rozebrać lampę i przeczyścić wszystkie styki i kostki, wymienić żarówkę na nową. Polecam jakąś wzmocnioną.
Marecki - 2019-04-25, 15:41

Nie przedstawiłeś przypadkiem reflektora?
Manchis - 2019-04-25, 17:32

Też myślałem, że jest może przestawiony ale wygląda że jest na swoim miejscu. Śruby mocujące mocno go trzymają i jest pozycji "poziomej". Prawie kończy się badanie 5 maja, to może gościu coś poradzi. A jak wygląda wymiana żarówki? Klosz się jakoś ściąga, czy od tyłu?
maciejka - 2019-09-12, 17:39

Po ostatniej jeżdzie w nocy stwierdziłem że słabo świeci reflektor, myślę jak to poprawić, zaradzić, macie jakieś rady? Może nowa żarówka tylko jaka, a może coś innego.
Toma - 2019-09-12, 17:44

Ja bym powiedział, ten typ tak ma :-) .Zainwestuj w lepszą żarówkę i z pewnością będzie lepiej.
Jerson - 2019-09-12, 18:25

Maciuś, Jak zmieniłem żarówkę w swojej shadowce z oryginalnej na night breaker +150% osrama. Powiem Ci robi dużą różnicę. Wcześniej miałem tylko takie świeczki te, żarówki świecą
maciejka - 2019-09-12, 18:39

A to są h4
Marecki - 2019-09-12, 22:06

maciejka - znajdziesz H4 bez kłopotów na popularnym portalu aukcyjnym :-)
Jerson - 2019-09-14, 11:53

maciejka napisał/a:
A to są h4

No ja w shadole miałem H4 - teraz w autobusie też mam H4 ale ciut inny rozstaw skrzydełek (ci kanadyjczycy zawsze coś wymyślą)

zarowka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group