To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Cień nie odpala

DonCamilo89 - 2019-04-24, 20:17
Temat postu: Cień nie odpala
Witam jestem nowy na forum jak i nowy wśród posiadaczy motocykli Honda Shadow została moją pierwszą maszyną, słyszałem o tym modelu sporo dobrych rzeczy ale niestety nacieszyłem się nią tylko przez 90km,

Od początku niedawno zakupiłem Hondę Shadow VT 600C 93r u gościa który mi ją sprzedawał podpaliła mi normalnie (mam z nim nadal kontakt i jest zdziwiony bo miał ją 4 lata i żadnych problemów),
Przyjechałem nią do Trójmiasta , na dobry początek wymieniłem olej z filtrem klocki hamulcowe, akumulator i filtr powietrza, Honda po czym chcąc się wybrać na przejażdżkę wyjechałem za bramę motocykl zgasł i koniec nie chce kręcić rozrusznikiem udało mi się dojść do tego że padł przekaźnik rozrusznika wymieniłem go, Honda ożyła.
Tego samego dnia kolejna wyprawa motocykl odpalony ładnie od strzała, po przejechaniu 2 km gaśnie i już nie chce zapalić, kręcę kręcę i nic, wykręcam świece, są suche ale mają czarny nagar iskra jest w jednej dobra w drugiej trochę słabsza,

I teraz szukam kolejnych pomysłów co jeszcze mogę sprawdzić pomożecie czy muszę szukać mechanika

Pozdrawiam serdecznie

krzynol - 2019-04-24, 21:57

Może coś z paliwem się zrobiło, nie odpiąłeś przypadkiem żadnej rurki? albo nie przykleszczyłeś?
Jajacek - 2019-04-24, 22:29

Sprawdź pompę paliwa.
DonCamilo89 - 2019-04-24, 23:25

Przewodów paliwa nie ruszałem, a pompę sprawdzę w weekend
Dodo - 2019-04-25, 07:27

często psuje się ten mechanizm elektryczny pompy paliwa, zestaw nowy koło 70 dych, warto sprawdzić czy dobrze działa. Sam w swojej już ze 2 razy wymieniałem..
Japa - 2019-04-25, 23:15

Rozumiem że nie jest to problem ilości paliwa ? Nie napisałeś ile jest paliwa w zbiorniku, kranik w jakiej jest pozycji ?
DonCamilo89 - 2019-04-26, 00:03

Paliwa jest prawie pod korek a kranik próbowałem na odkręconym i na rezerwie
Skorupek - 2019-04-26, 13:44

Przekaźnik pompy paliwowej. Eletrostycznik pompy lub zaworek iglicowy
DonCamilo89 - 2019-04-27, 11:23

Ok więc tak pompa paliwa tryska aż miło :) elektro mechanizm pompy chodzi sprawnie , iglicy nie wiem jak sprawdzić ale zaraz poszukam

Edit. Przeczysciłem też świece bo był na nich czarny nagar


Edit 2. Odpaliła zrobiłem parę przejazdów od ronda do ronda motocykl chodzi bardzo dobrze nie wiem co dalej z tym fantem zrobić

Jajacek - 2019-04-27, 14:16

Siadaj i jedź,jedź i ciesz się :toast:
DonCamilo89 - 2019-04-27, 14:46

Ok mam nadzieję że nie będzie więcej niespodzianek :) banan na gębie wtedy będzie przez całą majówkę

I dziękuję za podpowiedzi jestem miło zaskoczony tym forum :thx: :toast: :toast:

DonCamilo89 - 2019-05-05, 09:37

I znów powtórka z rozrywki odpalam Hanię rano daję się rozgrzać dojeżdżam do bramy i gaśnie co prawda odpala ale tylko na ssaniu jak wyłączę ssanie lub spróbuję dodać gazu to gaśnie

Może znacie kogoś z Gdańska do kogo mogę podbić z prośbą o pomoc?

Hydrant - 2019-05-05, 14:23

Według tego co piszesz ja bym zaczął od sprawdzenia szczelności na dolocie do cylindra.
DonCamilo89 - 2019-05-06, 19:48

Ok a więc tak kolejne oględziny pompy paliwa pokazały że przewody paliwowe były skorodowane i puszczały bokiem, przewody w pompie paliwa te przy elektro styku ledwo się trzymały na jednej żyłce polutowałem je, motocykl odpalił pochodził chwilę i zgasł, odłączyłem przewód z paliwem i nic nie leci po naciśnięciu startera, natomiast pompa paliwa gorąca że aż prawie parzy, i tu pojawia się moje następne pytanie czy do wymiany jest cała pompa czy tylko ten elektrostycznik?
Skorupek - 2019-05-06, 20:01

Raczej eletrostycznik. Pompa mitsuba jest popularna i będzie pasowała każda jedna od wieksAosci hond yamach czy Suzuki stycznik najtaniej moNa kupić w olej motocykle nazywa się to zestaw naprawczy pompy paliwa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group