To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Świece, fajki, przewody WN - Nie pali Honda Shadow VT 125

tomczysko - 2019-04-23, 18:32
Temat postu: Nie pali Honda Shadow VT 125
No stało się, nie odpala w ogóle. Była pierwsza jazda po zimie i było ok.
Miała być kolejna jazda a tu dupa. Pomyślałem, że to aku. Była zima-rozumiem. Naładowałem aku, i nic ciemno. Na popych odpali, ale silnik pracuje nierówno, przy dodaniu gazy dławi się.
Kupiłem nowy aku, to samo.
Co może być przyczyną? Nie znam się na budowie motoru, więc proszę rozmawiać jak z blondynką

czachar - 2019-04-23, 20:01

Wykręć świece.
Przeczyść zwykłym papierem ściernym.
To tak na początek.

A kontrolki się palą?

tomczysko - 2019-04-23, 20:39

No właśnie nie świecą, mimo wymiany aku
tomczysko - 2019-04-23, 20:41

Ale jak odpali na popych to się dusi, zapala się kontrolka o biegu jałowego i się dusi, silnik pracuje nierówno
adam3911 - 2019-04-23, 20:46

Zmiana en główny bezpiecznik
tomczysko - 2019-04-23, 20:53

Paaaaanie gdzie na globusie świata jest Warszawa a gdzie Trzebnica :mrgreen:
tomczysko - 2019-04-23, 21:09

Ale bezpiecznik sprawdzę, dzięki
MARQ - 2019-04-24, 13:42

od początku napisz jakie są objawy, tylko żeby nam się blondynki nie obraziły..

jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to światła się zapalają? jakiekolwiek lampki? jaki kolor..
migacze działają? czy zupełnie nic..
przy próbie uruchomienia rozrusznik robi: łeh łeh? ;)

jak zupełnie nic, to sprawdź bezpiecznik główny, potem klemy na akumulatorze.
jak coś się świeci, a rozrusznik nie robi łeh - to np. kill switch, i czy odpalasz na biegu i na kosie, czy na luzie.

potem czy masz dziwne instalacje dołożone do motocykla.. lub czy nic w międzyczasie więcej nie zmieniałeś.

jak się odpalił ale dławił to może zbyt nisko wolne obroty ustawione - podkręcić można pokrętłem.

a potem już chyba szukaj numeru do mechanika motocyklowego w okolicy Trzebnicy/ Wrocławia.
jak nie znasz się na motocyklach to na początek nie wymyślisz nic więcej ciekawego

tomczysko - 2019-04-24, 22:30

Bezpieczniki sprawdzone. Dobre.
Po przekręceniu kluczyka nic nie świeci, żadna kontrolka. NIC!!
Na popych odpali, zapala się kontrolka biegu jałowego, przy przekręceniu manetki gazy nie wchodzi na obroty, silnik pracuje nierówno, przerywa.

tomczysko - 2019-04-24, 22:44

Aku kupiłem nowy
MARQ - 2019-04-24, 23:52

tomczysko napisał/a:
Bezpieczniki sprawdzone. Dobre.
Po przekręceniu kluczyka nic nie świeci, żadna kontrolka. NIC!!
Na popych odpali, zapala się kontrolka biegu jałowego, przy przekręceniu manetki gazy nie wchodzi na obroty, silnik pracuje nierówno, przerywa.


Będąc na biegu zaczyna świecić się zielona lampka po lewej?

Bezpieczniki sprawdziłeś w boxie tylko ?
czy główny bezpiecznik również?

tomczysko - 2019-04-25, 22:10

zaczyna świecić jak odpali na popych. Sprawdziłem bezpieczniki 10A. Ale gdzie jest główny? Nie wiem.
tomczysko - 2019-04-25, 22:12

zaczyna świecić jak odpali na popych. Sprawdziłem bezpieczniki 10A. Ale gdzie jest główny? Nie wiem.
Skorupek - 2019-04-25, 22:18

Główny bezpiecznik jest przy przekaźniku rozrusznika. Jak pójdziesz za plusem od akumulatora to pierwszym elementem na jego drodze będzie przekaźnik. Pod jego plastikowa pokrywa powinien być bezpiecznik 30A to jest główny bezpiecznik
tomczysko - 2019-04-25, 22:31

Sprawdzę, tylko kufa jutro jestem caaaaały dzień w robocie i chyba nie dam jutro rady sprawdzić. Ale dzięki Skorupek. Pochwalę się jak znajdę. :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group