To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Podświetlenie moto - prośba o opinie

Marecki - 2019-03-13, 00:24
Temat postu: Podświetlenie moto - prośba o opinie
Witam!
Ostatnio miałem wenę tworzą i experymentalnie coś takiego zamontowałem na swojej 500’ce:
Film Youtube

Kiedyś widziałem ładne moto z podświetlonym dołem co było inspiracją do tych prób więc stwierdziłem „a czemu by nie spróbować?”
Tył będzie trochę jednak zasłonięty przez sakwy więc nieco inaczej to docelowo będzie się prezentować.

Jak to realnie wg Was wyglada?
Wiem, że wielu ma prawo się nie podobać i .... w zasadzie to dobrze bo co to byłoby jakby każdemu z nas podobało się dosłownie to samo? ;-)

Mocno ew. będziecie się mnie wstydzić na zlocie? ;-)

Pozdrawiam!

Panoramiks - 2019-03-13, 01:16

Fajnie.
Chociaż ja pewnie wybrał bym inny kolor.

RAFFEN - 2019-03-13, 02:08

może być
Marecki - 2019-03-13, 06:51

Panoramiks napisał/a:
Fajnie.
Chociaż ja pewnie wybrał bym inny kolor.

Mam nadzieję, że nie byłby niebieski? ;-)

Osobiście myślałem też o fiolecie takim wpadającym w UV ale z powodu trochę utrudnionego dostępu do takich elementów pozostałem przy czerwonym.
Zresztą to tylko jeszcze próby są a nie efekt finalny.

Teoretycznie można byłoby zamontować listwy RGB i dodać mały sterownik to w zależności od dnia, humoru, chęci czy nastroju kolor można sobie ustawić dowolny.
Są do tego nawet prawie takie „gotowce” ze sterownikiem i pilotem do kupienia np w marketach - kwestia tylko zmiany zasilania co nie powinno być trudne.

ahmed799 - 2019-03-13, 07:16

Marecki266 napisał/a:
Wiem, że wielu ma prawo się nie podobać i ...

No dokladnie. Moj kolega np podwietlił motocykl białym zimnym i bardzo fajnie uwydatnia to chromy

sagittarius - 2019-03-13, 09:06

Najważniejsze by podobało się tobie, byś ty był dumny ze swojego sprzętu.
Sławoj - 2019-03-13, 11:10

Marecki266 napisał/a:
Teoretycznie można byłoby zamontować listwy RGB i dodać mały sterownik to w zależności od dnia, humoru, chęci czy nastroju kolor można sobie ustawić dowolny.
Są do tego nawet prawie takie „gotowce” ze sterownikiem i pilotem do kupienia np w marketach - kwestia tylko zmiany zasilania co nie powinno być trudne.


Wydaje mi się, że Tomik ma właśnie coś w stylu, o którym piszesz

Domiś - 2019-03-13, 12:52

Ja mam różowe podświetlenie silnika :-)8 Ale są gusta i guściki - według mnie fajny bajer o ile motocykl nie wygląda jak "świecąca choinka". Polecam przycisk do włączania i wyłączania jeśli obawiasz się krytyki innych - satysfakcja posiadania pozostaje ;-)
Manchis - 2019-03-13, 15:11

Czy można jeździć z czymś takim, czy tylko gdzieś na postoju lub na zlotach?
zemnebedeusz - 2019-03-13, 15:48

Z tego co wiem, nie za bardzo można z takim podświetleniem się poruszać po drogach publicznych. Nadgorliwe "Misie" mogą próbować za to zabrać dowód rejestracyjny (oświetlenie nie homologowane na ten konkretny motocykl).
Marecki - 2019-03-13, 15:59

Wszystko zależy niestety od widzimisię pana „władzy”.
A ten jsk się zechce koniecznie do czegoś przyczepić to .... znajdzie powód.
Przepisy dotyczące oswietlenia jednośladów mamy ciut przestarzałe i niewiele z tym można zrobić.
Moim zdaniem jeśli oświetlenie nie jest jakies oślepiające (i koniecznie nie jest to niebieskie!) to nie powinno być najgorzej.
Zobacz ile osób używa zestawy xenonów hid - jeśli jest to zamontowane z czystej, niezmatowiałej lampie (najlepiej z soczewką) i nie jest zbytnio podniesione to też będzie się dobrze spisywało bez szkody dla innych użytkowników drogi.
Nieraz takie pojazdy przechodzą badania techniczne a diagnosta nawet nie pomyśli, że coś jest nieprawnie zamontowane.

Grunt to aby zachować rozsądek.

Todek - 2019-03-13, 19:31

Marecki266 napisał/a:
Wszystko zależy niestety od widzimisię pana „władzy”.
A ten jsk się zechce koniecznie do czegoś przyczepić to .... znajdzie powód.

Nie od widzimisię, a od obowiązujących przepisów.
Marecki266 napisał/a:
rzepisy dotyczące oswietlenia jednośladów mamy ciut przestarzałe i niewiele z tym można zrobić.

Jak przepisy są przestarzałe, to trzeba je zmienić. To do dzieła.

Dwoogie - 2019-03-14, 06:55

Todek napisał/a:
Marecki266 napisał/a:
Wszystko zależy niestety od widzimisię pana „władzy”.
A ten jsk się zechce koniecznie do czegoś przyczepić to .... znajdzie powód.

Nie od widzimisię, a od obowiązujących przepisów.
Marecki266 napisał/a:
rzepisy dotyczące oswietlenia jednośladów mamy ciut przestarzałe i niewiele z tym można zrobić.

Jak przepisy są przestarzałe, to trzeba je zmienić. To do dzieła.

Emerytowany stróż sie odezwał :mrgreen:

Dwoogie - 2019-03-14, 06:57

mnie sie podoba, moze tylko warto by było przesunąć te lampy jakoś tek, zeby choć troche boki garów oświetlały?
Marecki - 2019-03-14, 07:11

Dwoogie - nie bardzo się da to zrobić :-(
Listwy LED są przyklejone pod zbiornikiem zaraz przy samym rancie z blachy od wewnętrznej strony.
Jeśli chciałoby się oświetlić bok cylindra to trzeba byłoby je montować gdzieś na zewnątrz, gdzie niestety będą za bardzo widoczne.
Już bardziej wolę dodać coś zamontowanego przy cewkach zapłonowych aby doświetlić przedni cylinder ale .... wszystko w swoim ew. czasie

Dwoogie - ważna uwaga ;-) :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group