To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Skrzywiona Oś przednia problem

dassault - 2019-02-25, 13:52
Temat postu: Skrzywiona Oś przednia problem
Witajcie,
postanowiłem pozmieniać to i owo w mojej Szadołce, [ vt 500 83' PC08 ] i jak to zwykle bywa napotkałem na problem.
Mam niestety skrzywioną oś przez co niestety po założeniu koło "bije".
O ile wymiana przedniego prawego laga [ stojąc od przodu ] to nie problem to o tyle znalezienie pasującej ośki to już tak.
Uprzedzam jest to akcesoryjny przedni zestaw chopper kit z przedłużanymi i szerszymi lagami - standardowa ośka jest za krótka.
Tu zwracam się do was drodzy forumowicze.
Czy ktoś mógłby zmierzyć lub porównać w innych modelach ośki np z 750 lub 1100?
Wymiary to długość 29cm, reszta na zdjęciach.
Pomocy :(

dassault - 2019-02-25, 13:54

wymiary
AMarek - 2019-02-25, 17:00

Koło nie będzie biło przy skrzywionej ośce, ośka się nie obraca, koło jest krzywe jeżeli bije. Natomiast może się ośka urwać.
Marecki - 2019-02-25, 17:09

Mi tez jakoś nie bardzo się widzi aby z takiego powodu koło miałoby mieć bicie boczne.
Może oprócz ośki masz felgę skrzywioną?
Sprawdź to dokładnie.

A tak swoją drogą to jeśli nie uda ci się naprawdę już nigdzie znaleźć takiej ośki to ... pogadaj z jakimś tokarzem.
To przecież jest prosty element do wykonania 😊
Fakt, że warto użyć jakiejś stali jakościowej ale mając starą na wzór da się coś dorobić.

dassault - 2019-02-25, 20:33

Dziękuję za odpowiedź, ale zapomniałem napisać:
Skrzywiona oś wyrobiła w przedniej ladze gwint, może to z tego powodu "bije". Koło jest proste, było montowane na wcześniejszych seryjnych lagach i było ok.
Chyba niestety będę musiał udać się do tokarza.

Marecki - 2019-02-25, 21:21

Gwint w ladze sprawdź bo chyba go sam uszkodziłeś podczas próby wkręcenia skrzywionej osi.
Ew. przeleć go gwintownikiem i oby jeszcze go tam trochę zostało bo będzie lipa.

Tak z ciekawości: jak to się stało?

UPGRADE:
Wooow - mój setny post na Forum 😊



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group