To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Światło pozycyjne w wersji amerykańskiej

poncyljusz - 2018-06-27, 19:00

u mnie też był problem! wymontowałem z roweru lampy które są montowane na zacisk założyłem przełącznik a po przeglądzie zdemontowałem i tak już w drugim motocyklu z hameryki praktykuje przeglądy na drodze z niebieskimi nie było nigdy problemu
Daro66 - 2018-06-27, 21:33

Pio Trek napisał/a:
Daro66 napisał/a:
Pio Trek napisał/a:
dokładnie przednie kierunki sa postojowymi
ale jeśli spełniają warunek1) włączanie
kierunkowskazów
powinno być niezależne
od włączenia innych
świateł,


to chyba nieaktualne, po zmianie przepisów

nic w tej kwestii się nie zmieniło , wszystko jest zapisane w takiej fajnej tabelce załącznika dotyczącego oświetlenia pojazdu

Szary_Ludz - 2018-06-27, 23:50

A wiec tak się kończy moja historia.
Pojechałem na stacje i po prostu zapytałem co może być nie tak z moim motocyklem skoro jest z USA. Facet wyjął ustawę i dokładnie sprawdził jakie światła mają być motocyklach.
I okazało się że od ok dwóch lat palące się światła kierunkowskazów są zaliczane do pozycyjnych. Jedynie brak wzmianki o tym czy powinne mieć oddzielny włącznik:/ na szczęście nie przeszkodziło to w podbiciu dowodu:) pozdro wszystkim i dzięki za podpowiedzi.

Daro66 - 2018-06-28, 10:47

Cytat:
Jedynie brak wzmianki o tym czy powinne mieć oddzielny włącznik:/ na szczęście nie przeszkodziło to w podbiciu dowodu:) pozdro wszystkim i dzięki za podpowiedzi.
Z doświadczenia wiem , że jak pojedziesz na SKP ,zachowasz się jak człowiek , zapytasz mając wątpliwości aby później nie było rozczarowań to drobiazgi nie będą nikomu przeszkadzały. Pozdrawiam.
Panoramiks - 2018-06-28, 18:03

Po dwóch latach jeżdżenia dowiedziałem się że mam reflektor w wersji angielskiej i poproszono mnie o wymianę w najbliższym czasie. Ale pieczątka jest.
Pio Trek - 2018-06-28, 20:56

ja mam wersje europejska i nie mam oddzielnego wyłącznika do swiatel, wszystko wlacza się na raz, i wg mnie nie ma potrzeby aby były oddzielnie
bogdi - 2018-06-29, 20:26

z tego co słyszałem, to wg nowych unijnych przepisów światła w nowych motocyklach mają być na stałe sprzężone z zapłonem bez możliwości wyłączenia
borejek343 - 2018-06-29, 20:43

bogdi napisał/a:
z tego co słyszałem, to wg nowych unijnych przepisów światła w nowych motocyklach mają być na stałe sprzężone z zapłonem bez możliwości wyłączenia


No to w mojej ACE tak mam :-)

kndnowak - 2019-03-22, 10:11

Odświeżając wątek - wszak sezon w pełni:

Światła w wersji USA

W związku z powtarzającym się pytaniem o przeglądy motocykli z USA, proszę o Moderatora o przypięcie wątku.

Pozdrawiam
Konrad



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group