To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Światło pozycyjne w wersji amerykańskiej

Szary_Ludz - 2018-06-25, 08:44
Temat postu: Światło pozycyjne w wersji amerykańskiej
Hej.

Ostatnio chciałem zrobić badania techniczne w Cieniu wersji amerykańskiej i spotkałem się z tym ze bez światła pozycyjnego nie podbija mi badań:/ Czy ktoś kiedyś przerabiał światła, jeśli tak to proszę o powiedzenie co jest potrzebne do tego i jak to zrobił. Z góry dzięki.

Fr0g - 2018-06-25, 08:49

Cześć.
Musisz koniecznie na tą stację?
Poszukaj takiej, gdzie diagnosta jest motocyklistą. Oni rozumieją problemy.
Popytaj chłopaków z Twoich okolic z forum, a kilku jest gdzie zrobić.


A to już sferyczne lampy (amerykańskie) są dozwolone, że tylko o pozycję się czepił?

Szary_Ludz - 2018-06-25, 08:58

Tak, po prostu powiedział że jeśli nie mam pozycji to badanie będzie negatywne więc wolałem zrezygnować bo kasę się płaci od razu:/

Fakt teraz szukam innej stacji po prostu na przyszłość szukam rozwiązania by problemów nie mieć.

Fr0g - 2018-06-25, 10:14

podpytaj kolegi Kempes, może coś Ci poradzi na Twój problem ze stacją w Białym?
Ewentualnie może Towalsky ex student białostoczczański ma jeszcze tam swoje macki? ;-)

aż zapytam naszego forumowego diagnostę, czy sam fakt posiadania lampy sferycznej (jeszcze do niedawna zabronionej) w obecnej chwili nie dyskwalifikuje moto.
Bo lampa z nieeuropejskim odbłyśnikiem ale z pozycją też dyskwalifikowała motocykl do niedawna. A Ty taką zapewne masz

Toma - 2018-06-25, 17:04

Przestudiuj ustawę,może tam coś jest.

https://allegro.pl/rury-wydechowe-do-motoru-honda-vtx-1800-c-tlumik-i7420006914.html?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=obserwowane_wyszukiwania&utm_content=item_img#thumb/5

mps13 - 2018-06-25, 18:24

Auto Polzbyt; ul. Zwycięstwa 23, Białystok
Jak amerykańska wersja mają się świecić przednie kierunki (to jest światło postojowe)i bez problemu

Pio Trek - 2018-06-25, 20:19

dokładnie przednie kierunki sa postojowymi
Szary_Ludz - 2018-06-25, 21:07

Dla pewności. Przekręcam kluczyk i od razu zapalają mi się przednie kierunki i lampa przód (światła mijania) oraz lampa tył.

Na poprzedniej stacji gościu chciał by oddzielne żarówki przez oddzielny włącznik zapalały normalne światła pozycyjne.

Pytanie kto ma racje. Bo za każde kolejne badanie trzeba płacić, a jak na pierwszym zaznacza że brak postojówek to pójdzie to do systemu:/

I co teraz :)

Daro66 - 2018-06-25, 21:41

Pio Trek napisał/a:
dokładnie przednie kierunki sa postojowymi
ale jeśli spełniają warunek1) włączanie
kierunkowskazów
powinno być niezależne
od włączenia innych
świateł,

Szary_Ludz - 2018-06-25, 22:33

Tak się dopytam czy tylnie kierunki też powinien się zapalić? Jak nie patrzeć pozycyjne są przodu i tyłu. A u mnie pala się tylko przednie
Fr0g - 2018-06-25, 22:56

Szary_Ludz napisał/a:
Tak się dopytam czy tylnie kierunki też powinien się zapalić? Jak nie patrzeć pozycyjne są przodu i tyłu. A u mnie pala się tylko przednie

Tylko przód.

Krzychoo - 2018-06-25, 22:58

Z tyłu światło pozycyjne jest barwy czerwonej. Nie zapala Ci się żarówka w tylnej lampie? Z przodu powinno być białe ale mogą być dwa żółte umieszczone symetrycznie względem środka. Tak zrozumiałem z ustawy.
I jeszcze, motocykl nie musi mieć świateł postojowych, natomiast musi mieć pozycyjne. To nie są pojęcia oznaczające to samo. Moim zdaniem diagnosta nie miał racji.

petek - 2018-06-26, 08:40

Tak jak pisze Krzychoo. Przód albo pozycja w lampie, albo kierunki. Tył światło barwy czerwonej. To, że w wersji USA zapala się światło mijania po przekręceniu kluczyka nie ma nic do rzeczy. Może tak być i nawet jest wygodniej, bo nie musisz pamiętać o każdorazowym włączeniu świateł.
mps13 - 2018-06-26, 16:30

Napisałem Ci, że jeżeli oryginalne światła amerykańskie (palące się kierunki) to gdzie masz jechać. Zna ustawę odnośnie świateł amerykańskich wersji (diagnosta wysoki i szczupły, ciemne włosy Tomasz)
Pio Trek - 2018-06-26, 19:58

Daro66 napisał/a:
Pio Trek napisał/a:
dokładnie przednie kierunki sa postojowymi
ale jeśli spełniają warunek1) włączanie
kierunkowskazów
powinno być niezależne
od włączenia innych
świateł,


to chyba nieaktualne, po zmianie przepisów



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group