To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - POMOCY-brak mocy

kriss880 - 2018-05-24, 22:31
Temat postu: POMOCY-brak mocy
Nie mam już pomysłów,
Zrobiłem dzisiaj regulację gaźników wakumetrem, i zaczął ładnie pracować na biegu jałowym
nie strzela i się wkręca na obroty, lecz nie do końca bo:
---- jak manetkę odkręcę do końca 2 sekundy i traci obroty i prawie gaśnie.
-----ruszam na jedynce - dwójce rozpędza sie do 60 max, i sie krztusi i dławi i brak mocy
----- bieg 3 i 4 masakra zero mocy tylko sie dławi.
Jak by dostawał za mało paliwa.

Skorupek - 2018-05-25, 07:00

Mieszankę powietrzna ustaw wg wskazań serwisowki i popatrz do zaworka iglicowego może nie otwiera się w odpowiednim momencie
Krzychoo - 2018-05-25, 07:21

Wygląda jakby rzeczywiście było za mało paliwa. Sprawdziłbym od filtra kranika wszystko po drodze do gaźników, może coś z pompą?
rodzik01 - 2018-05-25, 08:52

Włączę się do tematu, miałem podobnie, kilku mechaników starało się wyregulować mieszankę itd. A Hania jak się krztusiła tak dalej się krztusiła, identycznie jak opisujesz tyle że szła do 80 km/h. W końcu jeden z mądrych wpadł na pomysł, wziął stroboskop i ..... okazało się że pupy dał moduł zapłonowy - przy wyższych obrotach nie było iskry, a przynajmniej nie taka jaka powinna być. Po zmianie modułu ( Fr0g - dzięki za użyczenie od swojej na sprawdzenie ) wszystko jak ręką odjął. Dziwne ale tak wyszło, Hania śmiga jak szalona.
Dodam, że u mnie też zbiegło się to z czyszczeniem i synchro gaźników więc grzebane tam było dłuższy czas zamiast sprawdzić pozostałe możliwości.

kriss880 - 2018-05-25, 14:41

Cześć
rodzik01, dzieki za podpowiedz , nie mam od kogo podmienić ale na allegro 500zł ten moduł, jak bym odkręcił świece to sprawdzę przy wysokich obrotach czy iskra w ogóle będzie.

I przed chwilą sprawdziłem, iskra jest taka sama przy małych obrotach jak przy dużych.

Skorupek - 2018-05-26, 05:20

Nie spaliles garażu przy wyższych obrotach😁 jak udało ci się opanować płomienie i do tego oglądać iskrę? :shock:
kriss880 - 2018-05-26, 08:37

Garażu nie, ale ja przez tą shadow wyskoczę chyba z okna bez spadochronu.

Iskra malutka, chyba normalna czy niskie czy wysokie obroty taka sama.

Chyba że musi być mega iskra to wtedy coś z tym modułem jest jednak nie tak.

Fr0g - 2018-05-26, 20:52

kriss880, Jak mi Rodzik01 odda co moje to mogę Ci pożyczyć czy wysłać pocztą moduł. (w sumie on Ci wyśle)
Moja 600 jest "zapasowa" jakby się pierwsza sypnęła, a że pierwsza używana jest od wielkiego dzwona bo dosiadam vt1300 to mam komfort pożyczenia kolegom gratów z "dawcy" (z czego Rodzik01 wybitnie skorzystał kilkukrotnie już) :-D
"Czego sobie i Państwu życzę" jak mawiał Stanisław Janicki w programie "W starym kinie". ;-)

a jak skoczysz to się do mnie nie odzywaj... bo masz najfajniejszą Shadowkę (i tu się narażam mocno kolegom)[no dobra...1100 z początku lat '90 była ciut lepsza] tfu tfu tfu ;-)

bogdi - 2018-05-27, 08:54

unieś bak, podłącz bezpośrednio pod gaźniki wężyki paliwowe, zobacz czy równo podaje paliwo na dwa gaźniki, jednocześnie sprawdzisz czy pompa pracuje prawidłowo (podstaw pojemnik)
rodzik01 - 2018-05-27, 20:54

Fr0g napisał/a:
kriss880, Jak mi Rodzik01 odda co moje to mogę Ci pożyczyć czy wysłać pocztą moduł. (w sumie on Ci wyśle)
Moja 600 jest "zapasowa" jakby się pierwsza sypnęła, a że pierwsza używana jest od wielkiego dzwona bo dosiadam vt1300 to mam komfort pożyczenia kolegom gratów z "dawcy" (z czego Rodzik01 wybitnie skorzystał kilkukrotnie już) :-D
"Czego sobie i Państwu życzę" jak mawiał Stanisław Janicki w programie "W starym kinie". ;-)

a jak skoczysz to się do mnie nie odzywaj... bo masz najfajniejszą Shadowkę (i tu się narażam mocno kolegom)[no dobra...1100 z początku lat '90 była ciut lepsza] tfu tfu tfu ;-)


Co twoje już na swoim miejscu :ride:

kriss880 - 2018-05-28, 22:23

Zanalazłem przyczynę tego dławienia i braku mocy,,,,,,,ZA DUŻA DAWKA POWIETRZA
Teraz między obudowę a filtr włożyłem "filtr" od okapu kuchennego i śmiga. (śmigała)
Mój entuzjazm minął jak shadow porwała ten filtr okapowy. hahaha
Macie jakieś pomysły na to, może kupić filtr stożkowy tylko jakiś szczelniejszy.

Skorupek - 2018-05-30, 15:26

A co to za króćce w się boxie? Instalacje gazową masz? Jak byś chciał to mam cały zestaw dolotowy do tych roczników. Sprawny i cały. Jak coś to mogę ci go oddać za symboliczną flaszkę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group