To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Świece, fajki, przewody WN - Świece zapłonowe

krzynol - 2019-03-19, 08:32

wszędzie tak jest z tymi świecami, że dwie są potrzebne
ale na cylinder :D

tomek12 - 2019-03-19, 09:18

Chyba że tak dzięki.
MARQ - 2019-03-19, 09:50

dla vt125 również napisali, że 2 sztuki, ale tam jest jedna na cylinder.
to jakieś niedopracowanie jednak...

Tresor - 2019-03-25, 20:24

W VT125 właśnie wymieniłem tłok tylnego cylindra, w którym zrobiła się dziura wielkości paznokcia małego palca, nie ukrywam że trochę dłubania przy tym było. Po obejrzeniu tłoka zauważyłem mikropęknięcia rozchodzące się promieniście od wypalonej dziury. Pierwsza diagnoza była taka, że cylinder uległ przegrzaniu w zeszłoroczne upały i po prostu zaczął pękać. Jednak ostatnio usłyszałem opinie, że jeśli powierzchnia cylindra i pierścienie się nie zatarły, a są w stanie idealnym, to przegrzanie nie mogło być przyczyną, a najprawdopodobniej wadliwa świeca (walenie iskry do tłoka). No i teraz się zastanawiam, bo po całym remoncie założyłem nowe świece, ale dokładnie takie jak były wcześniej - DENSO U24FER9. Pytanie, czy te świeczki są ok, czy przypadkiem nie jest to jakaś tania lipa (kupiłem je w zestawie olej-filtr oleju-świece)? Nie wiem czy ktoś tutaj montował takie do VT125? Teraz szczerze mówiąc zastanawiam się nad wymianą samych świec na lepsze, zawsze to taniej i mniej roboty niż głowice i cylinder rozbierać :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group