To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - mocowanie baku

Anonymous - 2009-03-15, 14:55
Temat postu: mocowanie baku
Witajcie,

mam problem z bakiem - najprawdopodobniej poluzowały się uchwyty i bak stał się niestabilny - każda nierówność na drodze przekłada się na drgania baku i zegarów.

Jedną ze śrub mocujących znalazłem pod kanapą ...... co z pozostałymi ?? jak się do nich dostać??

pozdrawiam

Tom

omo - 2009-03-15, 15:54





Zobacz to

Sowa - 2009-03-15, 16:47
Temat postu: Re: mocowanie baku
Tom_Hagen napisał/a:
Witajcie,

mam problem z bakiem - najprawdopodobniej poluzowały się uchwyty i bak stał się niestabilny - każda nierówność na drodze przekłada się na drgania baku i zegarów.

Jedną ze śrub mocujących znalazłem pod kanapą ...... co z pozostałymi ?? jak się do nich dostać??

pozdrawiam

Tom




zbiornik jest tylko na tej jednej śrubie i wchodzi na uchwyty które są mocowane do ramy na rysunku który wysłał Omo to widać . może poluzowały się gumy które śa dokręcone do ramy ,łatwo sprawdzisz po zdjęciu zbiornika. Zbiornik nigdy nie jest na sztywno bo musi przenosić drgania z ramy więc mógłby się rozszczelnić

Lbzdz - 2009-03-15, 20:42

Bak w 750 C2 zamocowany jest podobnie jak w WSK. Z przodu dwie gumowe tuleje wciskane na wystające z ramy trzpienie i przykręcony śrubą pod siedzeniem - tam też oczywiście gumowa podkładka. DElikatnie rusza się i tak ma być - zbiornik nie może być sztywno umocowany, musi trochę tłumić wibracje...



Sprawdź stan gum i czy śuba jest dokręcona - pełnej sztywności nie będzie, ale na dziurach nie powinno nim mocno telepać.

Anonymous - 2009-03-15, 21:15

czyli aby sprawdzić gumy przy ramie muszę najpierw odkręcić śrubę pod siedzeniem ...

czy kolejnym krokiem będzie uniesienie baku ku kierownicy?



bak chyba nie musi być pusty?

Lbzdz - 2009-03-15, 21:25

Zdejmujesz siedzenie, odkręcasz bak, zakręcasz karnik, zdejmujesz wężyk paliwa z karnika i możesz podnieść bak. Jak odłączysz jeszcze konsolę z zegarami to możesz cały bak odłożyć na półkę.



Generalni jeśli chcesz sparwadzić gumy przy główce musisz cały bak zdjąć albo mieć kogoś kto potrzyma go w powietrzu przez chwilę. Zużycie tych gum jest jednak bardzo mało prawdopodobne. Raczej poprostu śruba się poluzowała... no chyba że poprzedni właściciel coś tam kombinował i gumy są nieoryginalne lub z innego powodu niewłaściwe.

Anonymous - 2009-03-15, 22:15

dzięki za wskazówki !
saren01 - 2010-03-16, 20:34

Pozwólcie że podłączę się pod temat. Mam ten sam problem w VT600, 98 r. Czy orientujecie się czy w tym modelu przednie mocowanie również jest na trzpieniach 21 jak na rysunku?



Wolę wiedzieć czego się spodziewać zanim rozbebeszę kranik...

Anonymous - 2010-03-25, 12:18

Cześć saren01,



tak jest dokładnie to samo/ bardzo podobne.



rysunek wyklikaj se na http://www.hondapartshous...rand/parts.aspx



:)



Pozdrawiam

saren01 - 2010-03-25, 18:42

dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group