To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Opony - Opony z oznaczeniami TT i TL

Anonymous - 2009-02-26, 22:20
Temat postu: Opony z oznaczeniami TT i TL
Witam,



Takie pytanko.

Czy do opon z oznaczeniem TL czyli bezdetkowych mozna zamontowac detke?

Mam zamiar kupic opony Metzeler ME 880 Marathon przod 120/90/18 i tyl 170/80/15.

Niestety sa tylko z oznaczeniem TL.

Zastanawiam sie czy wewnetrzna struktura opony nie uszkodzi detki.



pozdrawiam

Divastion - 2009-02-26, 22:28

Ponoć można, choć grozi to uszkodzeniem opony.... w większości przypadków jednak nic się nie dzieje ;-) Tak więc robisz to na własną odpowiedzialność... nie lepiej poczekać trochę lub kupić coś podobnego innego producenta?
Dziki - 2009-02-28, 22:48

jak byłem mały to montowałem oponki metzelera 120/18 do wuechy

założyć się dało, dętki mi nigdy nie uszkodziło ale za każdym razem w jednym miejscu na obwodzie (tam gdzie dętka miała wentyl) oponka była węższa niż na reszcie obwodu

że się nią nigdy nie rozpędziłem powyżej 80/h to efektu rodeo nigdy nie odczułem albo nie telepało na tyle mocno żebym zwrócił na to uwagę



fakt faktem jeżeli masz u siebie dętki (nie wiem jak jest w twoim modelu) to lepiej poczekać/zamówić/kupić wysyłkowo niż wstawiać bezdętkowe

do sezonu jeszcze chwilka jest

Lbzdz - 2009-03-02, 11:56

Zupełni się na tym nie znam ale na zdrowy rozsądek nie widzę żadnego powodu dla którego TL miałaby źle współpracować z dętką.



TL jest mocniejsza i ma inną chyba konstrukcję stopki - zadawałbym sobie raczej pytanie czy stopka opony TL zahaczy się na feldze szprychowanej.

Anonymous - 2009-03-06, 01:31

Hej,



A jeszcze mam jedno pytanie.

Czy jesli mam felgi szprychowe to jest na nich oznaczenie czy sa przystosowane do opon bezdetkowych?



pozdrawiam

maly_tomi - 2009-03-06, 08:40

Szprychowe na pewno są dętkowe...



Bo był by problem z uszczelnieniem tylu szprych :)

Anonymous - 2009-03-06, 10:56

Co myslicie o tej oponie

PIRELLI Route MT 66 170/80-15 77S M/C TT

Nie mam w tej chwili za duzo funduszy a kupic nowa oponke musze.

Myslalem o jakiejs uzywce ale to chyba nie ma sensu. Jak mam zaplacic 230 zl za cos uzywanego to juz lepiej kupic nowa za 380.

Dziubek - 2009-03-06, 11:52

maly_tomi napisał/a:
Szprychowe na pewno są dętkowe...



Bo był by problem z uszczelnieniem tylu szprych :)




To jeszcze zalezy od konstrukcji felgi (np.Virago)

Divastion - 2009-03-06, 17:10

robert1425 napisał/a:
Co myslicie o tej oponie

PIRELLI Route MT 66 170/80-15 77S M/C TT

Nie mam w tej chwili za duzo funduszy a kupic nowa oponke musze.

Myslalem o jakiejs uzywce ale to chyba nie ma sensu. Jak mam zaplacic 230 zl za cos uzywanego to juz lepiej kupic nowa za 380.


Witaj, ja również baaaardzo solidnie rozglądam się za kupnem nowej oponki, ale jak już chcesz za nią tyle dawać (gdzieś widziałem identyczną za niewiele ponad 300zł z tego względu, że jest to TT) a tak od siebie, polecałbym Ci szczerze tą oto oponkę: Metzeler jak już się może dowiedziałeś jest o nich masa samych pozytywnych opinii. :-D Poza tym jest to wersja "WW" czyli ma na obwodzie piękny biały pas, który dodaje pięknego wyglądu i charakteru. :-) także rozważ to, toż to tylko 20zł drożej, a masz oponkę na prawdę sprawdzoną.... co do Pirelli to wiem, że chłopaki od Intruderów je chwalą, a ktoś od nas z forum mówił, że jednak mają tendencję do uślizgu. :-) Pozdrawiam

Sowa - 2009-03-06, 17:13

Dziubek napisał/a:
maly_tomi napisał/a:
Szprychowe na pewno są dętkowe...



Bo był by problem z uszczelnieniem tylu szprych :)




To jeszcze zalezy od konstrukcji felgi (np.Virago)




DOKŁADNIE TAK - ja mam szprychy i bezdętkowe ;-)

Divastion - 2009-03-10, 22:01

Witam brać motonitową, ja zdecydowałem się na zakup tej oto oponki : SHINKO r230



Ma przyjść na czasie, więc zdam relację potem jak się to sprawuje na drodze :chytrusek: Pozdrowiońska :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group