To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Problem z odpaleniem

Trom - 2017-03-24, 07:20
Temat postu: Problem z odpaleniem
Witajcie koleżanki i koledzy dziś rano spotkało mnie nieszczęście. Otóż moja Hania nie zagadała :-( .
Po przekręceniu stacyjki zapaliły się wskaźniki,światło z tyłu ,ale nie zapaliło się światło z przodu .
Po naciśnięciu przycisku startera nic się nie zagadała w ogóle,kontrolki nie przypadły.
Kierunki,sygnał,stopka działają. Reszty nie sprawdzałem bo spieszylem sie do pracy.
Acha, wczoraj jak wróciłem normalnie zgasiłem motocykl.
Od czego zacząć,może ktoś już miał podobne objawy. Aku kupiony na jesieni w zeszłym roku.
Pomóżcie

Fr0g - 2017-03-24, 07:25

Tomek, sprawdź napięcie, podładuj.
Baterie mają to do siebie że nieużywane wytracają napięcie. A puste aku się psują.

Trom - 2017-03-24, 07:26

Moto codziennie teraz odpalało bez problemów
Skorupek - 2017-03-24, 07:35

Wrzuć na luz :mrgreen:
robdk - 2017-03-24, 07:36

A jak luz nie pomoże to może bezpieczniki?
Trom - 2017-03-24, 07:45

Skorupek, :-P :evil: , ja tu oczekuję pomocy, luz to podstawa ;-)
Bezpieczniki oczywiście sprawdzę, ale zastanawia mnie ten brak światła z przodu.

Gałek - 2017-03-24, 07:57

Przypadłości może być wiele ja bym zaczął od kostki elektrycznej przy przekaźniku rozrusznika,to tak na szybko pozdrawiam i powodzenia :thx:
Yarom - 2017-03-24, 08:17
Temat postu: Re: Problem z odpaleniem
Trom napisał/a:
Witajcie koleżanki i koledzy dziś rano spotkało mnie nieszczęście. Otóż moja Hania nie zagadała :-( .
Po przekręceniu stacyjki zapaliły się wskaźniki,światło z tyłu ,ale nie zapaliło się światło z przodu .
Po naciśnięciu przycisku startera nic się nie zagadała w ogóle,kontrolki nie przypadły.
Kierunki,sygnał,stopka działają. Reszty nie sprawdzałem bo spieszylem sie do pracy.
Acha, wczoraj jak wróciłem normalnie zgasiłem motocykl.
Od czego zacząć,może ktoś już miał podobne objawy. Aku kupiony na jesieni w zeszłym roku.
Pomóżcie


Trom, miałem identyczną sytuację 2 lata temu. Pisałem o tym na forum. Objawy wręcz identyczne jak u Ciebie.

Diagnoza i naprawa - j/n.

" Otóż przyczyną był przycisk rozrusznika który powodował odcinkę rozrusznika o oświetlenia przód. Podjęto działania - kontrola instalacji lampy i całego modułu start/stop+przycisk rozrusznika przy manetce. Przyczyna została zdiagnozowana - niepoprawnie działający przycisk rozrusznika. Wizualnie jego stan został oceniony na doskonały jednak nie działał poprawnie. Jego plastikowe elementy spowodowane przesuwaniem przycisku podczas odpalania rozrusznika mocno nachodziły na elektryczne styki. Eliminacja problemu: podcięte plastiki, czyszczenie styków, potraktowanie elementu "kontaktem w sprayu", smarowanko wazeliną przewodzącą, montaż."

Teresa - 2017-03-24, 09:02
Temat postu: Re: Problem z odpaleniem
Yarom997 napisał/a:


Trom, miałem identyczną sytuację 2 lata temu. Pisałem o tym na forum. Objawy wręcz identyczne jak u Ciebie.

Diagnoza i naprawa - j/n.

" Otóż przyczyną był przycisk rozrusznika który powodował odcinkę rozrusznika o oświetlenia przód. "

Tak samo było u mnie, tyle, że przełącznik wytopił się.

Trom - 2017-03-24, 09:24

Yarom997, dzięki śliczne za trop, który się wydaje przyczyną dzisiejszego mojego stresu porannego.Właśnie potwierdziłem u jeszcze jednego kolegi, miał taki sam objaw.

Teresa, dziękuję.
Nie mogę się doczekać kiedy tam zajrzę i potwierdzę.

Trom - 2017-03-24, 19:33

Potwierdzam przypuszczenia, Hanka wróciła z jasnego tunelu :-) .
Przyczyną chwilowej zapaści był włącznik rozrusznika a dokładniej podgięte blaszki wewnątrz włącznika.

Dziękuję za podpowiedzi

Yarom - 2017-03-24, 20:06

Trom napisał/a:
Potwierdzam przypuszczenia, Hanka wróciła z jasnego tunelu :-) .
Przyczyną chwilowej zapaści był włącznik rozrusznika a dokładniej podgięte blaszki wewnątrz włącznika.

Dziękuję za podpowiedzi


Super
więc przypuszczenia się sprawdziły :toast:

Trom - 2017-03-24, 21:46

Yarom997 napisał/a:
...więc przypuszczenia się sprawdziły..


Strzał w 10 :chytrusek: :thx:

Sztama - 2022-03-16, 12:27
Temat postu: Re: Problem z odpaleniem
Teresa napisał/a:
Yarom997 napisał/a:


Trom, miałem identyczną sytuację 2 lata temu. Pisałem o tym na forum. Objawy wręcz identyczne jak u Ciebie.

Diagnoza i naprawa - j/n.

" Otóż przyczyną był przycisk rozrusznika który powodował odcinkę rozrusznika o oświetlenia przód. "

Tak samo było u mnie, tyle, że przełącznik wytopił się.

Podpinam się do postu ,Czy osobno można kupić i gdzie ? przycisk startera ?

Jasieks - 2022-03-16, 14:47

Sztama
samego przycisku raczej nie dostaniesz.
Ja potrzebowałem do VTX1800 i kupiłem musiałem kupić cała wiązkę prawą za 100 pln



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group