To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Kręci nie pali

Marecki - 2023-03-18, 22:38

Sopelland - wykręć świece, załóż „fajkę”, przyłóż świece do silnika i zakręć rozrusznikiem.
Skorupek - 2023-03-19, 18:06

Marecki napisał/a:
Sopelland - wykręć świece, załóż „fajkę”, przyłóż świece do silnika i zakręć rozrusznikiem.
wsadź palec do fajki i kręć :mrgreen:
Marecki - 2023-03-19, 18:57

Skorupek - tez dobry i skuteczny sposób :lol:
AMarek - 2023-03-19, 21:53

Lub sposób wizualny: Na fajke założyć dodatkową świecę, dobrze "umasić ", zakręcić rozrusznikiem i obserwować iskrę. Sa też dostępne przyrządy do obsewacji iskry.
Marcik 1100 - 2023-03-20, 22:34

Proponuję sprawdź akumulator. Mam podobny problem, kręci i nie chce zapalić (czasem odpala w momencie kiedy puszczam rozrusznik).
Sprawdziłem akumulator, niestety po trzech sezonach jest do wymiany, podczas rozruchu napięcie spada poniżej 7V, a wtedy iskra trochę za słaba.

Pozdrawiam

zemnebedeusz - 2023-03-21, 08:26

1. Czy wymieniałeś ostatnio świece? Miałem taką sytuację w przeszłości - wymieniłem świece na nowe z Denso zgodnie z katalogiem. Iskra była (choć trochę "niemrawa") i motocykl (zwłaszcza rozgrzany) albo bardzo ciężko albo wcale nie chciał odpalać. Wymiana na NGK pomogła od ręki i moto odpala od strzału.
2. W jakim stanie masz akumulator? (naładowany nie oznacza, że ma właściwą pojemność i prąd rozruchowy - sprawdź najniższe napięcie na akumulatorze podczas "kręcenia" rozrusznikiem) - możesz spróbować rozruchu "na kablach" używając akumulatora samochodowego - jeśli będzie ok to masz przyczynę.
3. Piszesz, że ostatnio wymieniałeś filtr powietrza - sprawdź jeszcze raz montaż.

Sopelland - 2023-03-21, 09:27

Witam,

Dzięki chłopaki za rady, kurczę doszedłem chyba do tego wymieniałem klamkę sprzęgła bo miałem mocno skrzywioną i jak szukałem czemu nie ma iskry to się zorientowałem że czujnik klamki nie styka po wciśnięciu,
przeczyściłem styki, potem świece które były zalane i odpaliła chociaż ciężko, na następny dzień już trochę lepiej paliła, a dwa dni temu od strzała ssanie ruch przepustnicą 2-3 razy i pięknie gada, może znów jutro ją odpalę to się okaże czy wszystko wróciło do normy:)
a tak na marginesie świece zamówione nowe standard denso x22epr-u9 obecnie są denso x24epr-u9.
Akumulator stan nie wiadomy muszę sprawdzić.
Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group