To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Opony - Jaka opone kupic Michelin pilot activ,Metzeler Me880.

topgun - 2015-11-29, 20:22
Temat postu: Jaka opone kupic Michelin pilot activ,Metzeler Me880.
Witam, mam pytanie do użytkowników wyzej opisanych opon, ktora jest lepsza. Metzeler określają jako trwałą i silna ale nie znalazlem opinii co do zachowania w deszczu. Michelin natomiast opisywana jest jako świetna na mokre nawierzchnie, różnica w cenie 100 zl droźsza Metzeler.napiszcie jesli macie jakas wiedzę w temacie. Dzieki z góry.
GhoustDragon - 2015-11-30, 05:38

O Metzelerach było na forum pisane wielokrotnie wystarczy poszukać...
W skrócie... Pieruńsko śliskie...*






* Moja prywatna opinia.

Panoramiks - 2015-11-30, 09:50

Metzelery nie są złe ale nie do naszych motocykli. Te opony muszą być bardzo dobrze dogrzane żeby dobrze trzymać.
Dżej dżej - 2015-11-30, 09:58

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Pewnie są lepsze opony od Metzelerów, ale one akurat trzymają świetnie. Heiedenau'y - te to były śliskie cholery.
Gabriel - 2015-11-30, 12:02

Zakupiłem Metzeler na przód, niestety pod koniec sezonu i niewiele na niej pojeździłem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
yarkom - 2015-11-30, 13:13

Mam Michelina Commandery i myślę że są za twarde na nasz klimat. Znalazłem gdzieś żę poleca je HD w ... Kaliforni a więc tam gdzie jest sporo cieplej niż u nas.
Todek - 2015-11-30, 13:46

yarkom napisał/a:
Mam Michelina Commandery

Moje zdanie jest takie same. Miałem, przekonałem się, nie polecam.

As Kier - 2015-11-30, 14:13

Todek napisał/a:
yarkom napisał/a:
Mam Michelina Commandery

Moje zdanie jest takie same. Miałem, przekonałem się, nie polecam.

Mam MICHELIN COMMANDER II. W skrócie: latem w trasie ok. W deszczu też dadzą radę, ale muszą być rozgrzane. W mieście - przeciętne. Uślizg tylnego koła możliwy na suchej nawierzchni (przy zimnym kole i niskiej temperaturze). Przy temperaturze otoczenia poniżej +10 st.C, mokra nawierzchnia zmusza do zwolnienia do minimum. Wiem o czym piszę. Ubiegły sezon zakończyłem w marcu.

Todek - 2015-11-30, 14:25

As Kier napisał/a:
Uślizg tylnego koła możliwy na suchej nawierzchni

Otóż to, po 3 uślizgach tylnego koła (VT1100C 04) na suchym asfalcie, latem, powiedziałem wystarczy, i wymieniłem na inną markę, którą używam do dzisiaj.

topgun - 2015-12-01, 23:07

Dzięki za porady, postawilem na Michelinki - juz zamowione i zobaczymy jak pośmigam , a pora będzie dobra bo wczesna wiosna. Oczywiście napisze czy wybór byl trafny. Pozdro. :mrgreen:
Górall - 2015-12-06, 10:28

GhoustDragon napisał/a:
O Metzelerach było na forum pisane wielokrotnie wystarczy poszukać...
W skrócie... Pieruńsko śliskie...*

* Moja prywatna opinia.

A ja absolutnie się z tym nie zgodzę, jeździłem na oponach Dunlop i mam porównanie z Metzelerem. W ubiegłym roku zakupiłem kolejny komplet Metzelera, uważam że mają super przyczepność i jak na tą klasę dobrze "kleją" się do asfaltu. Może przez to odrobiną szybciej zdzierają się w porównaniu do Dunlopa :ride: , ale coś za coś.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group