To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - gdzie i jak gniazdo zapalniczki

mcmlxix - 2021-04-23, 08:53

powolny napisał/a:
Nie idź tą drogą . Oryginalną instalację lepiej zostawić w spokoju.


Mówisz o podłączeniu masy do śrubki czy do zielonego kabla w lampie? Oczywście podłączeń regulatora bym nie ruszał - chodziło mi tylko o wykorzystanie umasionej śrubki, która przykręca ten regulator.
No bo w oryginalną instalację muszę się jakoś wpiąć chcąc czerpać zasilanie.

powolny - 2021-04-24, 09:55

Pod śrubkę można ,tylko akurat TA śrubka jest drugą najważniejszą śrubką w instalacji . Połączenie musi być profesjonalne . Natomiast włączanie się do istniejącej instalacji ,jest najgorszą opcją , bo po latach ,jak coś ,to przeważnie tam :-( . U siebie zawsze ciągnę oba przewody od aku i zawsze ,,+" przez bezpiecznik (zaraz przy aku ) .
valmark - 2021-04-25, 08:20

Cześć:)
Ja bym Ci to polecił:
https://allegro.pl/oferta/uniwersalne-zlacze-akumulatorowe-terminal-sae-10122740332
Podłączenie do akumulatora z bezpiecznikiem. Podłączysz sobie co chcesz ( choćby ładowarkę procesorową na zimę) i kiedy chcesz. Jak nie będziesz używał to sobie rozłączysz i już. Ja od jakiegoś czasu montuję to w każdym motocyklu.

mcmlxix - 2021-04-26, 11:30

Dzięki wszystkim za pomoc.
valmark - to może wykorzystam w kolejnym motocyklu, dobra podpowiedź ale już w sobotę skończyłem montaż. Albo przyda się komuś innemu.
powolny - znalazłem śrubę mocującą obejmę akumulatora do ramy (najpierw jej nie widziałem bo wysoko była), którą uznałem za najlepszą do wzięcia masy. Końcówka typu "U" i wszystko gra.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za wskazówki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group