To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Chlapanie cieczy z tłumika

Reinheart - 2015-02-15, 16:45
Temat postu: Chlapanie cieczy z tłumika
Tak jak w temacie... Dzisiaj podczas codziennego przepalania Hondy po 30 minutach postanowiłem ją przegazować i nagle wypluła z tłumika brudną ciecz... wyczytałem, że to normalne, bo woda skrapla się w tłumiku i po prostu Hania ją potem wypluwa... ale też ktoś mi powiedział, że mogę mieć uszkodzoną uszczelkę ile w tym prawdy nie wiem, dlatego wole spytać się was drodzy koledzy i koleżanki :)
Anonymous - 2015-02-15, 18:24

nic innego prawdopodobnie , to tylko nagar + woda ;-)
GhoustDragon - 2015-02-15, 20:41

Kondensacja pary wodnej w takich warunkach to norma - dlatego według starej szkoły nie powinno się odpalać moto w zimie w garażu.
MARQ - 2015-02-15, 21:02
Temat postu: Re: Chlapanie cieczy z tłumika
Reinheart napisał/a:
podczas codziennego przepalania Hondy po 30 minutach postanowiłem ją przegazować


Twoje maleństwo całą zimę kaszle codziennie ponad pół godziny na postoju?

Tak już poza całym tym zużyciem niepotrzebnym silnika, świec, aku, pomp czy płynów itd...
Nie szkoda ci wachy? :ride: :mrgreen:

Reinheart - 2015-02-15, 21:36

Nie nie trochę źle to napisałem :) przez większość zimy motocykl stał w garażu a akumulator z sakwami trzymałem w pokoju aby szczególnie akumulatorowi ciepło było, dopiero od jakiegoś hmm tygodnia jak się cieplej zrobiło i jest temperatura powyżej 0 to odpalam go aby pochodził trochę, no chyba że lepiej będzie go nie męczyć jeszcze za bardzo, wiecie każdy człowiek ma inną teorię i do końca już nie wiem jak mam robić
Szymon - 2015-02-15, 23:24

Jak to jak!? Jedyne słuszne rozwiązania opisane są na forum :)
MARQ - 2015-02-16, 11:04

!!! wygnać zimę - jeździć cały rok !!!
(tym razem prawie się udało...)

Reinheart - 2015-02-16, 11:24

Tak, jak słoneczko się pojawia to kusi niemiłosiernie :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group