To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Opony - Kiedy wymieniać dętki ?

jacecek - 2016-02-05, 19:48

Wujo napisał/a:
jacecek gdzie wymieniałeś gumy? Mnie również to czeka i zastanawiam się gdzie wymienić, co by obręczom się nie dostało.

Ja wymieniałem na wiosnę 2015 r w Warszawie, na ul. Szczotkarskiej - o tu http://www.opony-serwis.waw.pl/ Zawiozłem koła zdjęte z motocykla, wymieniałem komplet - fartuchy, dętki i opony oraz wykonano wyważenie kół (nie komputerowo). Płaciłem po 30,- zł za koło.

Gdybym miał to robić teraz to zrobiłbym to w Mińsku na ul. Tartacznej róg Stanisławowskiej - o tu http://www.opony-robhan.pl/
Mają przystawkę do wyważania kół na komputerze (wiem, bo w lipcu sprawdzałem wyważenie przodu - 20,- zł) i oczywiście sprzęt do wymiany opon. Czy zrobią to razem ze zdjęciem kół z motocykla to nie wiem - musisz sam zapytać.

Wujo - 2016-02-06, 15:11

jacecek dzięki za info
tensam - 2016-02-07, 16:47

Teraz to sie trochę zakłopotałem...
Wymienić dętkę czy nie xD
Wiem że poprzedni właściciel nie wymieniał tylnej dętki a miał motocykl od 2011r... Nie wiem kiedy jeszcze wcześniejszy właściciel wymieniał :P
Ale w sumie od października ani razu go nie musiałem dopompować...

Łysy - 2016-02-16, 13:01

Ja również polecam http://motogumy.pl/ - właściciel motocyklista
bartez06 - 2016-03-17, 08:53

Witam, mam pytanie w temacie wymiany opon. Jesli nie w tym miejscu, to przepraszam ale jeszcze nie ogarniam całego forum. Mianowicie czy mozna załóżyć opony o róznym bieżniku na koło przednie i tylne? Np. na przód METZELER TOURANCE NEXT 11o/80/19 a na tył METZELER ME880 MARATHON 160/80/15 ?? Nie mogę znależć takich samych opon na allegro, bo albo są z róznych lat produkcji ( chciałbym aby obie były z 2015) albo nie ma rozmiaru. Jesli to banalne pytanie to sorki jeszcze raz. Pamietam, że w mojej cz przed laty były całkiem różne bieżniki w oponach :)
bartez06 - 2016-03-17, 08:56

Aha, jeszcze jedno pytanie _ czy ww. opony to wogóle są dętkowe ?? Bo takie musze zapodać hani ?
wyvern - 2016-03-17, 09:14

Raczej nie ma takich. Zakładasz tubeless i do tego dętka. Działą. W 600 tak miałem.
Można zakładać dwa różne bieżniki, nawet dwóch rożnych producentów opon ale to kiepsko wygląda ;)

Todek - 2016-03-17, 12:16

bartez06 napisał/a:
Bo takie musze zapodać hani ?

Nie musisz. Jeżeli koła masz szprychowane to spokojnie możesz zakładać opony bezdętkowe i do tego dętkę.
Odwrotnie, to już raczej nie, jak ma być opona bezdętkowa, to dętkowej nie zakładamy.

MiSzcz - 2016-03-17, 17:38

wyvern napisał/a:

Można zakładać dwa różne bieżniki, nawet dwóch rożnych producentów opon ale to kiepsko wygląda ;)


Wygląd,to sprawa raczej mało istotna w porównaniu z bezpieczeństwem jazdy po mokrej nawierzchni... Bo na suchym asfalcie raczej nie będzie problemu,ale na mokrym może już się zacząć cyrk. Przód na mokrym ściśle współpracuje z tyłem i jeśli to będą dwa różne profile,to przód zamiast pomagać tyłowi może mu dodatkowo " narzucać" więcej wody przez co tył może stracić trakcję i nieszczęście murowane...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group