To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - tylne amortyzatory

markiz70 - 2008-10-28, 20:19
Temat postu: tylne amortyzatory
witam .Idzie zima(niestety).Chcę pogrzebać przy tylnych amorkach.Dobijają i rzuca tyłem jak starą k....ą Po pracy amorków mam wrażenie że nie ma w nich oleju.Czy ktoś grzebał przy nich lub wie jaka ilość oleju ma być.Z góry dzięki za pomoc
Mad - 2008-10-28, 20:28

Mam podobny kłopot... Tylko moje wypuściły już swoje cenne soki i zastanawiam się co im teraz można zrobić...

Złom czy da się to jakoś regenerować?

Sorki, że ja tak z butami w czyjś temat ale planowałem ten temat poruszyć na forum ale nie zdążyłem ;-)

Myster - 2008-10-28, 21:04

Skoro soki puściły no cóż trza dolać nowe ;-)
Mad - 2008-10-28, 21:16

Da się dolać?
maly_tomi - 2008-10-28, 21:49

a to jest wogole rozbieralne ???
Mad - 2008-10-28, 21:54

Właśnie chyba niezbyt... Ale ja to informatyk jestem i dlatego chcę się dopytać zanim stracę kilka godzin na próbie rozpracowania takiego amortyzatora ;-)
maly_tomi - 2008-10-28, 22:04

Ja doszedłem do tego, ze się nie da i zamawiam sobie tuningowe firmy Progressive Suspension. Tylko poczekam trochę może dolar spowrotem spadnie :P
ticky - 2008-10-28, 22:59

maly_tomi napisał/a:
Ja doszedłem do tego, ze się nie da i zamawiam sobie tuningowe firmy Progressive Suspension. Tylko poczekam trochę może dolar spowrotem spadnie :P






Coś mi się wydaje, że teraz już długo nie będzie chciał spaść. A szkoda, bo bym motorek sprowadził. Szkoda.

Todek - 2008-10-28, 22:59

Jak tak patrzę w serwisówkę, to wychodzi mi, że niestety nie nie są rozbieralne. :-( A przynajmniej nie do końca. Sprężynę można wymienić, ale nic poza tym. Nie piszą nic o rozbieraniu samego "tłoczyska", nie podają ilości oleju. :-(

Także pewnie tylko wymiana. :-(

Mad - 2008-10-28, 23:11

To co z tym fantem zrobić? :-(

Gdzie to kupić?

opel3366 - 2008-10-28, 23:26

W Gdyni jest firma która zajmuje się amortyzatorami , naprawia , uszczelnia i doprowadza do stanu "jak nowe".

Myśle że w każdym większym mieście znajdzie się taki warsztat.

Proponuje poszukać (najlepiej popytać taksówkarzy)

AJK - 2008-10-29, 10:42

opel3366 napisał/a:
W Gdyni jest firma która zajmuje się amortyzatorami , naprawia , uszczelnia i doprowadza do stanu "jak nowe".

Myśle że w każdym większym mieście znajdzie się taki warsztat.

Proponuje poszukać (najlepiej popytać taksówkarzy)




Tu masz rację - ta firma jest chyba najlepsza w kraju.Mialem problem z moimi w Vanie ( Tuning pompowane) i nikt nie chciał mi tego naprawic a Oni tak.Tylko nie mam ich adresu, trzeba by w Googlach poszperać :thx:

SHEMP - 2008-10-29, 18:58

Generalnie w większosci moto tylne amorki są jednorazowe, nikt nawet nie podaje jakiej klasy olej i w jakiej ilości trzeba tam zalać. Dodatkowa sprawa wstępnego ustawienia napięcia sprężyn. Lepiej chyba pogrzebać i tanio znaleźć nówki. Spokój znowu na wiele lat, a po naprawie nigdy nie będzie to samo, a sumie element ważny dla bezpieczeństwa, chyba nikt nie lubi jak tylne koło na winklu dostaje drgawek i odjeżdża. :twisted:
Mad - 2008-10-29, 19:30

Nówki... nówki... ale gdzie to kupić? I pewnie paskudnie to drogie :-/
Myster - 2008-10-29, 21:07

Może mogę się mylić ale amorki "regenerowane" niestety charakterystykę tłumienia mają znacznie gorszą niż nowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group