To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Wymiana płynów (olej, płyn chłodniczy) częstotliwość????????

Anonymous - 2008-10-20, 00:05
Temat postu: Wymiana płynów (olej, płyn chłodniczy) częstotliwość????????
Witam, Mam pytanko odnośnie wymiany oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza. Zwarzywszy że nabyłem swoja Shadowke w trakcie sezonu tj czerwcu br dokonałem niezbędnych wymian w/w płynów i filtra - z przyczyn niezależnych nakręciłem zaledwie 2500km. I teraz moje pytanie czy w przyszłym sezonie istnieje koniecznośc ponownej wymiany wszystkich płynów i filtra???

Prosze o wskazówki w tym zakresie. Z góry dziękuje za informacje.

AJK - 2008-10-20, 09:33

Jeśli nie wiesz kiedy to wszystko było wymieniane :roll: - to powinieneś wymienić, zwłaszcza że jest to nowy nabytek i nie masz pewnosci że sprzedajacy powiedział Tobie prawdę :shock: co do wymiany w/w .Ja po kupnie czy moto czy puszki wymieniam wszystkie oleje , płyny , świece oraz filtry ( w puszkacz nawet paski).Mam wtedy pewnosć że dalsza eksploatacja będzie tak jak sie nalezy prowadzona. :thx: :-)8
Anonymous - 2008-10-20, 10:04

Tylko tą wymianę - oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza dokonałem JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego że wymieniłem zaraz po nabyciu motocykla i zbliża się okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczynić to ponownie????

gdyż słyszałem że wymiany płynów i filtra należy dokonać przed każdym sezonem bez względu czy zrobiło się 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.

Mateusz - 2008-10-20, 10:31

leokadius napisał/a:
Tylko tą wymianę - oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza dokonałem JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego że wymieniłem zaraz po nabyciu motocykla i zbliża się okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczynić to ponownie????

gdyż słyszałem że wymiany płynów i filtra należy dokonać przed każdym sezonem bez względu czy zrobiło się 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.


Jedyne, co bym na Twoim miejscu wymienił na wiosnę, to olej. A i to nie jestem pewien. Aczkolwiek po zimie cały syf z silnika zejdzie. Tylko bym spuścił olej przed pierwszym odpaleniem, żeby całego brudu nie rozprowadzić znowu po silniku :-)

ciachu - 2008-10-20, 11:51

Zgodnie z zaleceniam producentów olejów powinno się olej wymieniać po określonym przebiegu lub po roku czasu :idea:
KaKa - 2008-10-21, 20:27

zawsze wymieniam przed sezonem i dzięki temu od kilku lat nigdy nie miałem problemy z chłodzeniem czy smarowaniem, -,,...nie zależnie od ilości przejechanych km zaleca się wymianę płynów co njmniej raz w roku...''



pozdrawiam

Dyziek - 2008-10-23, 21:09

...inni zalecaja wymiane po sezonie.

Na Twoim miejscu zrobilbym nastepna wymiane po nastepnym sezonie, no chyba ze szybciej zrobisz okreslony przebieg miedzy wymianami to wtedy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group