To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Cieknący akumulator

TPA2 - 2014-09-15, 11:27
Temat postu: Cieknący akumulator
Wczaraj chciałem odpalić mojego cienia i niestety odmówił posłuszeństwa.
Zapaliłem go na pych i zaskoczył, przejechałem się nim aby podładować akumulator ale nic to nie dało poniważ gdy go zgasiłem ponownie niechciał odpalić i wtedy zauważyłem że cieknie " poci " się akumulator.
Wyjąłęm go i podładowałem i wtedy odpalał kilkakrotnie.
Moje pytanie jest takie czy to normalny objaw pocenia sięakumulatora czy może jakiś defekt.

Todek - 2014-09-15, 11:52

Jak się poci? Z którego miejsca? Przy korkach, czy przy odpowietrzeniu?
TPA2 - 2014-09-15, 12:31

Zauważyłem że przy korkach ale nie jestem tego pewny.
Wieczorem sprawdzę i dam znać

Morfi 63 - 2014-09-15, 16:27

Na moje to aku do wymiany,chyba że nalałeś za dużo elektrolitu
mordimer - 2014-09-15, 19:09

Dwie m
TPA2 - 2014-09-15, 20:48

Właśnie wróciłem z garażu i cieknie przy korkach.
Myślałem że mam zamało elektrolitu i trochę dolałem i podładowałem prostownikiem.
Gdy po półtorej godzinie przyszedłem do garażu to elektrolit wylewał się na zewnątrz.więć go trochę wybrałem strzykawką. zamknąłem korki i zauważyłem że wycieka przy zamkniętych korkach.
Mam akumulator z roku 2009 listopad firmy DELO

Marlboro - 2014-09-16, 00:55

TPA2 napisał/a:
Właśnie wróciłem z garażu i cieknie przy korkach.
Myślałem że mam zamało elektrolitu i trochę dolałem i podładowałem prostownikiem.
Gdy po półtorej godzinie przyszedłem do garażu to elektrolit wylewał się na zewnątrz.więć go trochę wybrałem strzykawką. zamknąłem korki i zauważyłem że wycieka przy zamkniętych korkach.
Mam akumulator z roku 2009 listopad firmy DELO


Człowieku nie kombinuj z elektrolitem na czuja, powinieneś mieć stan odpowieni na akumulatorze zaznaczony. Poza tym piszesz że dolałeś elektrolitu ? czy faktycznie elektrolitu dolałeś czy wody ?

Jeśli aku się gotuje to znaczy tak jak poprzednicy pisali -> ma zworę i płytki robią jako grzałka, staraj się takiego akumulatora nie zakładać do motoru bo możesz sobie uszkodzić regulator. Zanim tez założysz nowy akumulator to sprawdź jaki jest poziom ładowania w twoim motorze.

GhoustDragon - 2014-09-16, 06:31

I może daj jakieś foto - nie do każdego aku powinno sie "zaglądać".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group