To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Pompa Hamulcowa

Kuba05 - 2014-03-25, 20:20
Temat postu: Pompa Hamulcowa
W mojej hondzie przestała działac pompa hamulcowa, mam drugą sprawną ale jest cała podrapana, można kupić reperaturki do tych pomp czyli są rozbieralne, ale nie wiem w jaki sposób. Chciałbym przełoż bebechy z jednej do drugiej. Jak ktoś sie orientuje jak taką pompe rozebrać to dziękuje.
maly_tomi - 2014-04-01, 11:29
Temat postu: Re: Pompa Hamulcowa
Kuba05 napisał/a:
W mojej hondzie przestała działac pompa hamulcowa, mam drugą sprawną ale jest cała podrapana, można kupić reperaturki do tych pomp czyli są rozbieralne, ale nie wiem w jaki sposób. Chciałbym przełoż bebechy z jednej do drugiej. Jak ktoś sie orientuje jak taką pompe rozebrać to dziękuje.



Jak chcesz ją rozebrać wystarczy odkręcić klamkę. Zdjąć gumową osłonkę, a następnie wyjąć zeger. Reszta się już wysypie. Nie zapomnij zapamiętać kolejności wkładania wszystkich części i odpowietrzenia pompy po zalaniu jej płynem.

Robercik - 2014-04-02, 22:18

A jesteś pewien, że to jest wina pompy? Po jakich objawach tak twierdzisz?
GhoustDragon - 2014-04-03, 06:45

Tak jak pisał poprzednik - po czym stwierdzasz uszkodzenie pompy? Jakie objawy?

Po drugie to ja nie bawiłbym się z przekładaniem bebechów - wystarczy, że te "wyuzdane gumokształty"(cyt. potfura :mrgreen: ) będą się różnić szczegółem i nie będzie działać. Poza tym co nowe gumki to nowe.

Kuba05 - 2014-04-09, 09:07

Pompa nie wytwarza ciśnienia, a podłączona do przewodu i zacisku nawet po odpowietrzeniu praktycznie nie hamuje. Chyba jednak kupie reperaturkę i powymieniam bebechy. Dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group