To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla ...

Marecki - 2020-04-18, 10:03

Wczoraj można powiedzieć, że „służbowo” bo w pracy zrobiłem ok. 40km i było suuuper :-)
W zasadzie to pierwsze km zrobione na silniku po remoncie :-)

Dzisiaj mam w planach wymianę kierownicy na nieco prostszą od tej co mam i oczywiście testy drogowe 😊

jorglik - 2020-04-18, 11:07

Zmieniłem żarówki w przedniej lampie i light barach na led .Przed wymianą pobór prądu to ok.160W a teraz 24W :-) .Nowa H4 2000 lumenów barwa 6000K .Różnica w oświetleniu na drodze znaczna. :chytrusek:
ahmed799 - 2020-04-18, 11:13

Cytat:
H4 2000 lumenów barwa 6000K .Różnica w oświetleniu na drodze znaczna. :chytrusek:

jorglik, napisz proszę jakiej firmy ta żarówka

Kitek - 2020-04-18, 13:13

Ja wczoraj wieczorem zamiast kolejnej alko-wideo konferencji postanowiłem zająć się wyglądem lightbarów :) doszły mi już do nich żarówki led, zamówiłem też półkę, pozostanie mi jeszcze elektryka do dorobienia.

W ramach pracy w ruch poszły dwie gradacje waty stalowej, a następnie polerowanie pastą do chromu. Efekt oceńcie sami. Dla mnie mając na uwadze, że chrom na hondzie również został odratowany z podobnego stanu i również wygląda dobrze, ale nie idealnie, będzie się idealnie zgrywać :)

PRZED:

https://drive.google.com/file/d/1ZYM46Say8i9BkF8UaWFwuO8Iv8uJQOPb/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ZSpQi4y3oj9Ls24JHOjFaxd-dvpgf-S0/view?usp=sharing

PO:

https://drive.google.com/file/d/1ZHBQc8G6blGnuaRFc2SDXsH70zO-ZKYV/view?usp=sharing

a półka będzie podobna do tej na 500-tce kolegi :)

https://drive.google.com/file/d/12h2_EgQms6VVamZ23zusPOmKQmvxo7j-/view?usp=sharing

krzynol - 2020-04-18, 15:51

Marecki napisał/a:
Przy okazji zdążyłem sprawdzić działanie hamulca po wymianie przewodu na HEL’a
i jak? Bo też się z tym noszę
Kitek - 2020-04-18, 18:08

rozebrałem przednie zawieszenie, będę w domu walczył z naprawą jednej lagi, a przy okazji w obu za radą Marudy wyląduje olej 20W bez popmowania powietrzem.

Przy okazji przegadałem ze 2 godziny z sąsiadem, który za ścianą pracował nad swoim Goldasem i tak po prawie 5 latach mieszkania tutaj i rocznej zaraz obecności na forum poznałem Jersona ;)

Marecki - 2020-04-18, 23:37

krzynol napisał/a:
... i jak? Bo też się z tym noszę

Jestem b. zadowolony z efektu.
Mam takie uczucie jakby klamka teraz była sztywniejsza i mniej „gumowata”.
Zresztą stary przewód widać było jak pracował przy naciskaniu klamki.
Nowy przewód zamówiłem sobie dla odmiany czerwony i nawet wizualnie to lepiej wyglada niż wcześniej.

A co do tematu to ... zmieniłem kierownicę na bardziej prostą i po zrobieniu ok 30 km wydaje mi się, że jest lepiej.
Czy przy niej pozostanę czy jednak nie zmienię na jeszcze ciut szerszą to na razie nie wiem.
Najważniejsze, że jest postęp do przodu :-)

Jerson - 2020-04-19, 10:40

Kitek napisał/a:
rozebrałem przednie zawieszenie, będę w domu walczył z naprawą jednej lagi, a przy okazji w obu za radą Marudy wyląduje olej 20W bez popmowania powietrzem.

Przy okazji przegadałem ze 2 godziny z sąsiadem, który za ścianą pracował nad swoim Goldasem i tak po prawie 5 latach mieszkania tutaj i rocznej zaraz obecności na forum poznałem Jersona ;)

A ja się zawsze zastanawiałem do kogo należy ta shadowka. Nawet ostatnio ją oglądałem. Ale tak to jest jak się siedzi w domu zamiast w garażu :-)

Panoramiks - 2020-04-20, 19:21

Dzisiaj było polatane



Przy okazji zgubiłem po drodze lewy boczek, ten na akumulatorze.
Więc zrobiłem traskę jeszcze raz i go znalazłem. Ale strasznie pogjęty niestety.
Nie miał by ktoś takiego w przystępnej cenie?
VT 1100 88r.

Jerson - 2020-04-20, 21:16

Zakończyłem etap składania, zrobiłem lewy schowek potem odpaliłem i umyłem.
Trom - 2020-04-21, 14:47

A ja dziś poprzestawiałem w garażu swoje niunie ,pozamieniałem miejscami ,pogłaskałem ,każdą odpaliłem i się przejechałem. Ot co .
krzynol - 2020-04-21, 19:54

Dzisiaj pierwsze km w sezonie i przymiarki do zmiany kształtu kanapy u tapicera
Alabaster - 2020-04-21, 21:22

Jerson, a co oprócz zmywarki masz zabudowane w lewym schowku ?
ahmed799 - 2020-04-22, 18:44

Cytat:
przymiarki do zmiany kształtu kanapy u tapicera

krzynol, poka jak zrobiłeś i gdzie oddałeś??

krzynol - 2020-04-22, 18:51

ahmed799, podwyższam i wydłużam, robię lokalnie u tapicera, będzie w przyszłym tygodniu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group