To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla ...

Alabaster - 2020-03-12, 22:45

BOBIN napisał/a:
Night breaker laser +150% OSRAM w połączeniu z regenerowanym odblaskiem reflektora głównego daje efekt niesamowity w porównaniu do tego co miałem.

Sprawdź czy się za bardzo nie grzeje.
Światła faktycznie zauważalnie więcej ale …. mi klosz nadtopiło :/

BOBIN - 2020-03-13, 17:17

Będę obserwował. Dzięki za INFO.
Marecki - 2020-03-13, 23:19

Odebrałem silnik po remoncie od Marudy wiec .... mam już co robić ;-)
BOBIN - 2020-03-14, 17:37

Alabaster napisał/a:
BOBIN napisał/a:
Night breaker laser +150% OSRAM w połączeniu z regenerowanym odblaskiem reflektora głównego daje efekt niesamowity w porównaniu do tego co miałem.

Sprawdź czy się za bardzo nie grzeje.
Światła faktycznie zauważalnie więcej ale …. mi klosz nadtopiło :/

Tak se pomyślałem, że może wykombinować jeżeli w motocyklach można światło do jazdy dziennej a głównej używać tylko wtedy kiedy trzeba czy w nocy, deszczu, mgle wtedy z reguły jest chłodniej to i lepsze chłodzenie lampy będzie.
Bo tak to faktycznie najwięcej się jeździ w lato i wdzień a jak jeszcze dojdzie postać w korku :-?

robert001 - 2020-03-14, 20:48

Wymieniony olej, płyn hamulcowy i chłodniczy :-) , sprawdzony klakson - powód buczenia pęknięta osłona klaksonu
ahmed799 - 2020-03-16, 20:48

Dzisiaj przewietrzylem kominy w vakcu 155 km na trasie Bydgoszcz - Malbork. Jutro zabieram się niego aby przygotować do sezonu.
Pio Trek - 2020-03-17, 13:08

powoli przymierzam sie do zdjecia pokrowca i pierwszego wiosennego wyprowadzenia na spacer :-P
ahmed799 - 2020-03-18, 18:37

Dziaisiaj w valcu wymieniłem uszczelniacze i olej w lagach. Pierwszy raz to robiłem bardzo fajnie idzie.
Dempsey - 2020-03-18, 18:46

Pierwsze wietrzenie :chytrusek: , przegląd techniczny i myju-myju po zimie.
śruba73 - 2020-03-18, 21:17

6 km polatane :-)8 , by wymienić olej i filtra oleju :ride: :ride: piknie było po takiej przerwie :-D
Cynio - 2020-03-19, 22:55

- Olej i filtry wymienione
- przewód hamulca tylnego wymieniony na Hel-owski
Sprzęt odpalony i parę kilometrów już już za mną
Sezon 2020 uważam za rozpoczęty :-)

Kitek - 2020-03-20, 09:14

wczoraj wymieniłem żarówkę w reflektorze, która raczyła się spalić podczas ostatniej przejażdżki kończącej sezon 2019 ;)

miałem również zamiar zrobić parę km dla przewietrzenia wydechów jednak jak się okazało pierwsze 3 miesiące bezczynności mojego starego już akumulatora okazały się zabójcze i kuracja prostownikiem nic mu nie dała. Już pierwsza próba kręcenia rozrusznikiem była blada, przy drugiej dało się odczuć wyraźnie, że prądu w zasadzie już brak ;) zrezygnowany odpuściłem sobie wczoraj dalsze grzebanie, dzisiaj będzie jeszcze badanie multimetrem i podpięcie zewnętrznego źródła prądu dla potwierdzenia diagnozy ;)

mając na uwadze, że prognozy pogody zapowiadają spore ochłodzenie pierwsza jazda odroczona zapewne do początków kwietnia. :)

bogdi - 2020-03-20, 19:10

wymyłem motocykl, wymyłem drugi motocykl, nawoskowałem motocykl, nawoskowałem drugi motocykl, jutro rozbieram trzeci motocykl, więc pewnie w poniedziałek zakurzy się pierwszy motocykl, ale o tym napiszę w poniedziałek
ahmed799 - 2020-03-20, 19:15

Melduję gotowość do sezonu 2020.
Wymienione uszczelniacze i olej w lagach
Zawory wyregulowane
Wymienione świece
Wymieniona przednia szyba na nową
Olej i filtry
Wymieniine na nowe tuleje amortyzatorów tył
Zdjęte tylne koło wymyte i nasamrowane smarem molibdenowym przeniesienie napędu z wału na koło
Wymieniine plyny
Naprawiony pływak palimowmierza teraz pokazuje jak trzeba

Jeszcze tylko dopasować jakieś głośniki zamiast ori które kończą żywot i będzie wszystko

Maxx72 - 2020-03-26, 22:15

W końcu dotarł do mnie nowy akumulator MotoBatt MBTZ14S .
Rozrusznik kręci na nim jak szalony :mrgreen:
Robiłem przymiarki innych aku ale wszystkie miały za wąskie terminale
na które nie mieściły mi się zaciski z przewodów.
W tym aku mogę przynajmniej obrócić terminal jak mi pasuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group