To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla ...

ciachu - 2012-12-12, 22:36

Zibi, lubię tak czasem w miłym towarzystwie wychylić szklaneczkę bez żadnej okazji :mrgreen:
pawjeu - 2012-12-12, 23:01

Patek napisał/a:
Na tę chwilę umyte wszystko, wypucowane środkami, zalane do pełna, z olejem i filtrami dylemat - czy teraz czy na wiosnę ;-) zbiera się tego syfu rzeczywiście? nie wyleci ładnie potem czy zeżre silnik przedtem? ;>
Aku wyjęte i leży w cieple, płyn chłodniczy wymieniony, napęd nówka sztuka, smarowanie łańcucha, piórnik out, reszta rzeczy na potem co by się nie nudzić przez zimę :-D


Ja bym na Twoim miejscu olej wymienił teraz no chyba, że masz zjeżdżony delikatnie (pareset km) to bym sobie podarował :)

mski - 2012-12-12, 23:02

Ja dziś odebrałem koła po renowacji :-)8

Tył


Przód

tomek77 - 2012-12-12, 23:08

mski napisał/a:
Ja dziś odebrałem koła po renowacji :-)8

Tył
[url=http://mski.drl.pl/moto/t.jpg]Obrazek[/url]

Przód
[url=http://mski.drl.pl/moto/p.jpg]Obrazek[/url]

znaczy sie nówki ze sklepu :-D

Wojtek - 2012-12-12, 23:18

Ja w niedzielę (nie po chrześcijańsku :twisted: ) przetarłem motonga z kurzu i syfu, zdjąłem sakwy, chromy wypolerowałem, amortyzatory ustawiłem na 1, wymieniłem olej z filtrem (dzięki Grzechoo za dostawę), wyciągnąłem akumulator i poniosłem do domu, a na koniec przykryłem hannę prześcieradłem i kocem. Będę ją co czas jakiś przetaczał. Howgh.
Ulfr - 2012-12-13, 10:57

Ja rozebrałem go do ramy i wymieniam sobie bebechy pierścienie uszczelki.Czyszczenie ramy i malowanie.przebudowa wydechów. Inna lampa przód nowe siodło i kilka innych rzeczy. :twisted:
Dodo - 2012-12-13, 12:46

Z mojej strony typowe przygotowanie na zime (póki co) czyly zalanie paliwkiem, czyszczenie zakamarków i całośći, polerka lakieru, akumulator już pod 'kocem', sakwy zdjęte, siedzenie obite funkiel nówką skórą :chytrusek: i leży sobie pod leciutkim pokrowcem.
teraz tylko czekać na styczeń i będzie troche do zrobienia tj; podłączenie lightbarów, oświetlenie rejestracji, polerka chromów i aluminium ;)

wyvern - 2012-12-13, 13:27

Ja naprawiłem pompę hamulcową, teraz jej polerka na lusterko (oj wolno idzie ;-) ), nowe lusterka, jeszcze w zimę dodatkowe oświetlenie tyłu, naprawa zbiornika i malowanie całego moto ;-)
Aramil - 2012-12-13, 14:36

Pierwsza polerka Dursolem. Jutro powinienem mieć też polerkę od Autosol, więc szykuje się pracowity weekend ;)
Tylko takie pytanka:
Pod światło wciąż widoczne są niewielkie kropeczki i rysy (gołym okiem niemal niewidoczne, wyraźne na zdjęciu z lampą błyskową), da się tego pozbyć? Czy po prostu wystarczy przejście na Autosol (nie wiem czy używałem tego samego, ale u nich Dursol jest opisany jako "silna pasta polerska"
Czyszczenie filcu z poprzedniej pasty, po prostu przyłożyć szmatę czy jak?

PS: Jakiś pomysł jak nieco odświeżyć wnętrze? Polerować raczej nie ma sensu, ale aż mną rzuca jak widzę jaki syf tam się uzbierał.

Sasin - 2012-12-13, 16:09

Filc sam z siebie jest "ostry", kolejnym etapem powinna być pasta i szmatka (krążek) z bawełny.
mski - 2012-12-13, 17:57

Cytat:
znaczy sie nówki ze sklepu :-D

Tak wyglądają jak nówki :mrgreen:

mariioo - 2012-12-13, 18:19

Mnie pokusiły trochę głębiej idące zmiany szaty graficznej motocykla, wiec wczoraj zawiozłem bak i obydwa błotniki do malowania :mrgreen:
czołgista - 2012-12-15, 16:23

mski napisał/a:
Ja dziś odebrałem koła po renowacji :-)8


No to teraz, jak będę z Tobą śmigał, to koniecznie w ciemnej szybce, tak co by mnie nie oślepiło :evilek:

alabej - 2012-12-15, 17:36

chcialem zrobic wszystko ale :toast:
tomek77 - 2012-12-15, 21:55

znalazłem chwilę wczoraj, umyłem maleństwo (panowie na myjni typu karcher podziwiali sople które tworzyły się tu i tam z miną "a czy na pewno odpali :-D ), zatankowałem pod korek PB, w garażu wysuszyłem, zmieniłem olej i filtr i na razie tyle

wymieniłem filtr powietrza i płyn w układzie chłodzenia silnika



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group