To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Opony - Opona samochodowa na tył

pawjeu - 2012-03-11, 22:48

W ogóle to nawet tragicznie to wygląda, o bezpieczeństwa już nie wspominając :/
yarkom - 2012-03-11, 23:45

Dziubek napisał/a:
Sam miałem ze 20 lat temu w Junaku 15 syrenową. Można takim zestawem dopracować refleks :-D

A ja jeździłem na kostkach 3.75 też nieciekawie po asfalcie się jeździło, za to po bezdrożu... można było jechać po świeżo zaoranym polu.

Agathocles - 2012-03-12, 08:25

Tojakdusz napisał/a:
Moja skromna wiedza podpowiada mi aby takich rozwiązań nie stosować ze względu na to, że opona samochodowa przystosowana jest do współpracy z podłożem pod kątem prostym lub bardzo, bardzo do niego zbliżonym, co jest niemożliwe do uzyskania na jednośladzie (pochyla się na zakrętach) - skutki są trudne do przewidzenia :!:

A kto mowi ze on chce jezdzic na zakretach? :->

elunia - 2012-03-12, 18:35

Dziękuje za troskę o moje zdrowie oraz życie,ale podałem ten temat jako ciekawostkę.Nie mam zamiaru na czymś takim jeździć,ciekaw byłem czy jest to w ogóle możliwe.Pozdrawiam.
zeus - 2012-03-12, 20:39

Wiem z doświadczenia że w Stanach nie ma takich dróg jak u nas, tam ulice są proste i długie. Jak już ktoś takiego coś założył to nie dlatego aby zaoszczędzić tylko aby byś oryginalnym na necie. Widocznie to mu się udalo :lol: Jak jeszcze włożył na yotuba to kupa luda to widziała. Ja nawet jak bym nie miał na oponę to nie jeżdził bym na samochodowej. Do zrobienia zdjęcia, jak bym miał dużo czasu (i oponę na zbyciu) :lol: to może bym się pobawił.
suru - 2012-03-13, 09:48

a gdyby tak do samochodu założyć motocyklowe? Ale bylaby jazda ! :lol:
Pioterrvs88 - 2012-03-13, 23:45

suru, morgan 3 wheeler hoć to w sumie nie wiem co to jest ;) Ale te starawe samochodziny typu FORT T miały ogumienie diagonalne podobne do motocyklowych ;-)
Tomson - 2012-04-03, 12:37

To jest bardzo popularna zabawa w USA - nazywają to Darkside :shock: Motywacja jest taka, że opona od auta jest tańsza i wolniej sie zużywa, bo ma głębszy bieżnik....Tia.....Jak to ładnie ujął pierwszy tutaj komentator - amerykanie sa nieco dziwni. Oczywiscie opona od auta absolutnie nie nadaje sie do motocykla, jej zastosowanie jest niebezpieczne. Jak ktoś chce w ten sposób oszczędzać to znaczy, że jest po prostu durny i tyle.
Opony od auta mają sens jedynie do sidecarów (motocykli z wózkiem bocznym) - w tym wypadku zapewniają lepsze własności jezdne od typowych opon motocyklowych.

Ramsello - 2012-04-17, 20:58

Tak jak napisał zeus w stanach są zupełnie inne drogi brak mocnych zakrętów, co zresztą widać po autach tam produkowanych i ich promieniach skrętu co nie jednokrotnie zaznaczano w TopGear. Są inni to fakt, zobaczcie co u nich nazywa się footbolem. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group