To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Wybebeszanie wydechów

sq9nrf - 2015-04-12, 12:34

Witam

Silnik podczas jazdy brzmi dobrze jeżeli chodzi o różnicę podczas jazdy na wyższych obrotach to zdecydowanie jest lepiej więcej basu. Jeżeli chodzi o regulacje nic nie trzeba wykonywać. Silnik na wolnych obrotach puka przyjemnie bardziej basowo.

Poniżej link do filmiku może coś pomoże w ocenie.

https://www.youtube.com/watch?v=cbQwAm_cHSU

Reinheart - 2015-04-12, 13:20

Ładnie brzmi ten wydech, zrobiłbym i u siebie ale jestem noobem w tych sprawach ;/
Dlatego zwracam się do Panów z prośbą, wiem że była masa tematów o tym, ale w sumie dokładnego opisu nie ma, dlatego proszę o dokładne opisane co należy zrobić aby wybebeszyć wydech w małej hani :)
Z góry dziękuję!

alarec - 2015-04-12, 13:34

Ja nawiercilem nity, ładnie puściły, ale ten dbkiller nadal mocno siedzi.
Myślałem ze załatwie sprawę w pół godziny, a wiedzę ze trzeba się po męczyć.
Macie jakieś sposoby na wyjęcie go?

sq9nrf - 2015-04-12, 16:59

W mojej tez siedział mocno musiałem lekko opłukać młotkiem i posilowac na boki kombinerkami. Końcówka osadzona jest na jakiś lepik lub uszczelniacz i to trzyma.śmiało B-)
Wojti - 2015-04-13, 09:34

sq9nrf a czy Twoje problemy z innego tematu nie zaczęły się po modyfikacji tłumika?


Wysłany: 2015-04-11, 12:32
Motor idzie do przodu i przyspiesza nie gaśnie ale coś jak by go lekko dusiło

[ Dodano: 2015-04-11, 21:48 ]
Zastanawiam się czy powyższe problemy mogą być spowodowane zbyt małą ilością paliwa. Jak odciągnę lekko ssanie na rozgrzanym silniku podczas jazdy jakby szedł normalnie.
Dziś przed jazdą wykręciłem jedną świecę i wg mnie nie była ceglana tylko biała. Porcelanka na elektrodzie w kolorze bieli.

Esperal - 2015-04-13, 10:10

Też się napaliłem, ale.... Jeden mechanik mi to szybko wybił z głowy. Lepiej kupić akcesoryjne wydechy niż się bawić w "druciarnię". Jak to mówią z gówna bata itd... Zostawiłem tak jak jest ;)
sq9nrf - 2015-04-13, 15:24

Witam problem z przerywaniem występował wcześniej. Po modyfikacji nic nie uległo zmianie.
Anonymous - 2015-04-13, 17:58

Ja poleciałem z trzema otworkami i teraz przyjemnie dudni ,żadnych problemów z obrotami ;-) (wiertło 12)
sq9nrf - 2015-04-14, 09:21

Wcześniej zatankowałem na shell 95 tym razem wlałem 98 na BP bo akurat miałem po drodze zobaczymy jak teraz będzie chodzić.
alarec - 2015-04-14, 17:25

No i się udało. Tego lepiku miałem nawalone z każdej strony.
Ale wpadłem dzisiaj na rozwiązanie: węzmę żabkę (taka w literę L) i będę uderzał w nią młotkiem w kierunku wyjęcia.
Poszło po 5min :)

Na razie nigdzie nie jeździłem, ale na wolnych jest juz znacznie lepiej.

sq9nrf - 2015-04-14, 18:51

To gratuluję pomyślnie wykonanej roboty.
Ja myślę jeszcze nad jedną rzeczą chce sprawdzić jak będzie pracować wydech jak w otwór o śr.ok 38 mm wsunie się kawałek rurki o dobranej długości i szukać poprzez wsuwanie lub wysuwanie optymalnego brzmienia.później można TIG iem przyswajać na stałe i cieszyć się jazda i lepszym brzmieniem może któryś z kolegów ma dostęp do rur o podanej średnicy i sprawdzi na szybko?

alarec - 2015-04-14, 19:36

Nie trzeba by było spawac na stałe, można by było zrobić tez na nity.
Ale ciekawy jestem również czy udało by się uzyskać jeszcze lepszy dźwięk.

Wojti - 2015-04-16, 12:28

sq9nrf napisał/a:
To gratuluję pomyślnie wykonanej roboty.
Ja myślę jeszcze nad jedną rzeczą chce sprawdzić jak będzie pracować wydech jak w otwór o śr.ok 38 mm wsunie się kawałek rurki o dobranej długości i szukać poprzez wsuwanie lub wysuwanie optymalnego brzmienia.później można TIG iem przyswajać na stałe i cieszyć się jazda i lepszym brzmieniem może któryś z kolegów ma dostęp do rur o podanej średnicy i sprawdzi na szybko?


LOL! :shock:

Trom - 2015-04-16, 12:50

Reinheart napisał/a:
Też się na tym zastanawiałem, koniec końców zdecydowałem, że zacznę odkładać na srebrne ogony.
Z drugiej strony jestem ciekawy jak brzmi jadąca Mała Hania na dość wysokich obrotach... obstawiam coś w stylu "złej kosiarki" xD


Jak zalożysz to się pochwal efektami .

LiSu_KTP - 2015-04-16, 14:19

Co by nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Mam wydech firmy Laser bardo podobny do silver-a i chodzi mi po głowie wyciągnięcie wkładek wyciszających, na moje oko są przynitowane więc rozwiercenie nitów powinno wystarczyć ale zastanawiam się czy nie będzie za głośno ??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group