Hydrauliczne kasowanie luzów zaworów - VT 750 C - porady
Odpowiedz do tematu

: Hydrauliczne kasowanie luzów zaworów - VT 750 C - porady
Witajcie Koledzy,

Czy wiecie w jaki sposób w shadowce wyregulować odpowiednio luzy zaworowe? Wiem, że trzeba podłożyć odpowiednie podkładki, które mają grubość 0,5mm lub 1mm. Mam tabelkę w której jest przedstawione ile trzeba podłożyć dla wartości "assistant shaft stroke" - ale nie wiem jak to zmierzyć.

http://webwai.webd.pl/pli...ft%20stroke.png

Pozdrawiam,
Adam

Niejeden bumerang nie wraca. Wybiera wolność.

— Stanisław Jerzy Lec
:
W silnikach z hydraulicznymi kasowatorami luzów zaworowych, nie wykonuje się regulacji zaworów. Po to są kasowatory żeby robić to automatycznie.
Ten opis dotyczy początkowego ustawienia kasowatorów. Czynność tą wykonuje się, np: po planowaniu głowicy, docieraniu gniazd zaworowych, wymianie wałka rozrządu, wymianie dźwigienek zaworowych, wymianie osi dźwigienek zaworowych.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki za odpowiedź :thx: Jednak :) zapomniałem dopisać, że wymontowałem cylindry oraz tłoki ;) i teraz wypadałoby to poskładać w całość. Do pełni szczęścia właśnie jest mi potrzebna informacja jakie podkładki dobrać - niestety jak rozbierałem silnik :/ nie zapisałem sobie gdzie idzie jaka podkładka i teraz proszę o radę jak można to wyregulować.

Niejeden bumerang nie wraca. Wybiera wolność.

— Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group