/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: potfur
2011-03-23, 12:03
kierunkowskazy w wersji amerykańskiej
Autor Wiadomość
dr-sanok 

Motocykl: VT1100C Spirit '98
Wiek: 56
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 29
Skąd: Sanok/RSA
Wysłany: 2011-03-20, 18:44   kierunkowskazy w wersji amerykańskiej

Ceść,

czy tak ma być, że po przekręceniu kluczyka świecą się tylko przednie kierunki? i czy stróże prawa się tego czepiają?
_________________
doktor
 
 
Rigez 
Rysiek


Motocykl: Honda Shadow VT 750 RC29 1987
Wiek: 57
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 682
Skąd: Budczyce
Wysłany: 2011-03-20, 19:21   

W wersji made in USA powinny świecić przednie kierónki i światło mijania a z policjantami

to już może być różnie :roll: kwadratowo i podłużnie,jak narazie nie miałem problemów 8-)
 
 
 
dr-sanok 

Motocykl: VT1100C Spirit '98
Wiek: 56
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 29
Skąd: Sanok/RSA
Wysłany: 2011-03-20, 19:58   

ok, dzięki, pewnie niedługo sam się przekonam
_________________
doktor
 
 
Miki01 
Miki01


Motocykl: VT 1100C 86, HD Electra FLHT 06
Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 555
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-20, 20:42   

Czołem,

lataj Brachu z tymi obrysówkami, bo jesteś kilkakrotnie lepiej wiodczny :-D

A policją się nie przejmuj, jak by co wystarczy zaślepić jedno połączenie kawałkiem izolacji i będzie git!

Pzdr
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1953
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2011-03-21, 08:54   

Przechodziłem wielokrotnie kontrole policyjne i badania techniczne z takimi kierunkami, nikt nie reagował negatywnie. Oczywiście tylne "obrysówki"muszą być odłączone.

Pozdrawiam
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
Miki01 
Miki01


Motocykl: VT 1100C 86, HD Electra FLHT 06
Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 555
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-21, 12:10   

Witam,

Ja Shadok miałem raz problem na stacji diagnostycznej, Pan słuzbista nie chciał mnie przepuści, więc tak jak opisałem wyżej, rozkręciłem, taśmą izolacyjną zakleiłem jedno gniazdo i było ok. A ten sposób podowiedział sam diagnosta, twierdząc, że jak wyjadę od niego mogę sobie odkleić! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale fakt zdażyło się to raz, a Policja wogóle nie ma z tym problemu - na takich kierunkach jeździłem w 5 swoich motocyklach :mrgreen:

pzdr
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-21, 14:32   

od 12-u lat jeżdzę motocyklami ze świecącymi kierunkami i nigdy nikt się nie przyczepił...
_________________
Wynajmę Jaguara do ślubu - może być z obstawą motocyklową:

http://jaguaremdoslubu.blogspot.com/
 
 
dr-sanok 

Motocykl: VT1100C Spirit '98
Wiek: 56
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 29
Skąd: Sanok/RSA
Wysłany: 2011-03-21, 17:16   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i do zobaczenia na trasie.
_________________
doktor
 
 
Maniek 
Zbyszek


Motocykl: Varadero XL1000 04r
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 165
Skąd: łódzkie/Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 23:30   

Dodam od siebie dwa słowa...

Zgodnie z przepisami przednie obrysy powinny mieć kolor biały, tylne czerwony. Żółty kolor: kierunki (migający), odblaski boczne i pozycje boczne (stosowane w pojazdach ciężarowych pow. 6m oraz przyczepach.) Z przodu światła pozycyjne, mijania i drogowe kolor biały, kiedyś jeszcze był "żółty selektywny" obecnie nie.



Szczegóły dot. przepisów są w Warunkach technicznych pojazdów z 2002r, później wielokrotnie nowelizowane..



To jak się zachowa policjant na drodze to już jest indywidualna sprawa, gdy będzie upierdliwy to za świecące światła kierunkowskazów światłem ciągłym zatrzyma za pokwitowaniem dowód rejestracyjny i wyśle do wydziału komunikacji który go wydał ( jednocześnie wyśle moto na przegląd techniczny), ma prawo również wystawić Mandat do 500zł.
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 00:30   

Maniek napisał/a:
To jak się zachowa policjant na drodze to już jest indywidualna sprawa, gdy będzie upierdliwy to za świecące światła kierunkowskazów światłem ciągłym zatrzyma za pokwitowaniem dowód rejestracyjny i wyśle do wydziału komunikacji który go wydał ( jednocześnie wyśle moto na przegląd techniczny), ma prawo również wystawić Mandat do 500zł.


Pytam po raz kolejny: na jakiej podstawie prawnej?
 
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-03-22, 07:29   

Agathocles napisał/a:
Maniek napisał/a:
To jak się zachowa policjant na drodze to już jest indywidualna sprawa, gdy będzie upierdliwy to za świecące światła kierunkowskazów światłem ciągłym zatrzyma za pokwitowaniem dowód rejestracyjny i wyśle do wydziału komunikacji który go wydał ( jednocześnie wyśle moto na przegląd techniczny), ma prawo również wystawić Mandat do 500zł.


Pytam po raz kolejny: na jakiej podstawie prawnej?


Po raz kolejny prosimy cię bardzo, żebyś wątek w dziale 750 przeczytał ze zrozumieniem :->
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-03-22, 07:36   

http://www.shadow.org.pl/...t=8022&start=45

Dziwne pytania zadajesz, zawłaszcza, że obydwa wątki przewijają się jednocześnie...

Nie chce Ci się szukać czytać, więc może zaufaj co koledzy mówią...
 
 
Maniek 
Zbyszek


Motocykl: Varadero XL1000 04r
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 165
Skąd: łódzkie/Wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 11:21   

Oto podstawa prawna:



ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY



z dnia 31 grudnia 2002 r.



W sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.




To rozporządzenie w późniejszym terminie było kilkukrotnie nowelizowane, nie jest dostępne ujednolicone, przynajmniej w necie nie znalazłem.



Jeżeli chodzi o mandat który teoretycznie można wyłapać od policjanta to podstawą prawną jest :



Art 97 Kodeksu Wykroczeń oraz "taryfikator" tj:





ROZPORZĄDZENIE

PREZESA RADY MINISTRÓW



W sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 11:22   

potfur napisał/a:
Agathocles napisał/a:
Maniek napisał/a:
To jak się zachowa policjant na drodze to już jest indywidualna sprawa, gdy będzie upierdliwy to za świecące światła kierunkowskazów światłem ciągłym zatrzyma za pokwitowaniem dowód rejestracyjny i wyśle do wydziału komunikacji który go wydał ( jednocześnie wyśle moto na przegląd techniczny), ma prawo również wystawić Mandat do 500zł.


Pytam po raz kolejny: na jakiej podstawie prawnej?


Po raz kolejny prosimy cię bardzo, żebyś wątek w dziale 750 przeczytał ze zrozumieniem :->


A ja po raz kolejny apeluje o nie sianie plotek i mitow.



[ Dodano: 2011-03-22, 11:23 ]

Maniek napisał/a:
Oto podstawa prawna:



ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY



z dnia 31 grudnia 2002 r.



W sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.




To rozporządzenie w późniejszym terminie było kilkukrotnie nowelizowane, nie jest dostępne ujednolicone, przynajmniej w necie nie znalazłem.



Jeżeli chodzi o mandat który teoretycznie można wyłapać od policjanta to podstawą prawną jest :



Art 97 Kodeksu Wykroczeń oraz "taryfikator" tj:





ROZPORZĄDZENIE

PREZESA RADY MINISTRÓW



W sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń




Dalej nie widze gdzie tu jest napisane w jaki sposob moga lub nie moga dzialac kierunkowskazy... No dobra, nie pytam sie juz...
 
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1953
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2011-03-22, 11:33   

Panowie... Prawda jest taka, że do każdego pojazdu stróże prawa mogą się doczepić, nawet pewnie takiego co właśnie z salonu wyjechał... Z własnych i znajomych doświadczeń wynika, że do rzeczonych żółtych obrysówek się nie czepiają. Tak jak i np. do lightbarow, które też często (zwłaszcza samodzielnie montowane) wymykają się definicji prawnej dot. przedniego oświetlenia. Więc oczywiście MOGĄ ale nie MUSZĄ...

Być może dlatego, że jeździec na armaturze jednak nie kojarzy się "Panu Władzy" z piratem drogowym na "plastiku"..? Zresztą policjant też człowiek i jak rozmawiasz z nim normalnie to wiele rzeczy staje się prostszych...

Pozdrawiam
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM