ojej olej
Odpowiedz do tematu

: ojej olej
Witam ,zdarzyło mi sie coś dziwnego i nie wiem jak to zinterpretować.

Zabrałem sie samemu do wymiany oleju w silniku, zakupilem olej taki jak był wczesniej lany w hanie (kujawski) ORLEN Półsyntetyk 10/40, oraz filtr oleju.

Rozgrzałem moto przed garazem stał sobie i chodził silnik, wentylatorek sie załączył czyli ciepły juz jest, to wjechałem do garazu cmyk na centralke i zabrałem sie za wymiane oleju.

Odkreciłem filtr oleju i leci olej ale jak na moje oko troszke mało może 1 litr jak nie mniej , juz cos nie ale nie wiem skad czemu i dla czego , wiec przednie koło do góry przechyliłem moto i troszke poleciało.

Zakreciłem nowy filtr który wczesniej zalałem olejem, zakreciłem do moto zalałem jakies 1,5 litra oleju i było juz w stanie maxymalnym wiec zakreciłem korek odpaliłem moto pochodził troszke sobie zgasiłem moto poczkełem chwilke uzupełniłem na miarke na oko i jest ok teraz czy nie !

Pytanie sie tyczy tego czemu cały olej nie poszedł z silnika po wykreceniu filtra, gdzie jest błąd i czy to az awaria jakas czy jaka mała niedyspozycja?

Czy mam zmienic olej ,czy jezdzic i pilnowac stanu oleju.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
Odkręciłeś śrubę spustową oleju w silniku czy spuściłeś olej tylko wykręcając filtr ?

:
A korek spustowy od oleju odkręciłeś czy spuściłeś tylko poprzez wykręcenie filtra?

:
Grzechoo & Roadrunner - nie ma to jak jednomyślność ;-)

UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

Hektor
[Usunięty]
:
Odkręć korek spustowy potem filtr

:
ale co macie na mysle korek spustowy, po prawej stronie jest miarka plastikowa oraz jest duza nakretka i co teraz macie na mysli.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
herbatnik76 napisał/a:
ale co macie na mysle korek spustowy, po prawej stronie jest miarka plastikowa oraz jest duza nakretka i co teraz macie na mysli.




Mamy na myśli śrubę, którą spuszcza się olej z miski - będzie od spodu silnika z lewej strony motocykla - odkręcałeś ją?

:
Nie i wiem gdzie jest błąd teraz !

i bede musiał kupic nowy olej i filtr.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
Nawet nie chce mi się gadać. Normalnie masakra. Pytaj człowieku, pytaj, za nim coś spieprzysz.

Po co to się czegoś czepiać, jak się nie ma pojęcia.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek masz racje i obiecuje ze sie poprawie ze to było ostatni raz. :-/



[ Dodano: 2011-03-16, 22:37 ]

najwazniejsze to sie przyznac do błedu i poprawic go a nie powielac.



Tamat moza usunać bo wszystko juz sie sypło.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
Todku, nie denerwuj się przecież tak naprawdę nic się nie spieprzyło. Koszty wzrosły, ale uszkodzeń nie ma. Nowy filtr(choć w tym wypadku, nie wiem czy jest taka potrzeba, bo nie pracował zbyt długo na starym oleju), więcej oleju trzeba kupić i tyle.

A tak w ogóle, dlaczego zalewasz Orlenem 10W40? Rozumiem, że wcześniej na tym jeździł motocykl, ale to dalej Orlen. Jakie masz zużycie oleju w maszynie?(bierze olej?)

Ostatnio zmieniony przez skipolo 2011-03-16, 22:46, w całości zmieniany 1 raz
Z pasją przez życie......
:
Moim skromnym zdaniem olej musisz zlać korkiem spustowym, ale filtr możesz pozostawić. Stary olej musisz z niego{FILTRA} jeszcze raz zlać i ponownie go zakręcić.Koszty dodatkowe co cena nowego oleju

:
Ale ten Orlen 10W40, to jest półsyntetyk. To chyba nie jest zły olej.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
No, kiedyś widziałem wyniki badań kilku olejów, bardziej lub mniej markowych i np. olej pewnej firmy samochodowej(taki kupiony w salonie i zalewany w ASO), był dużo słabszy jakościowo od "tanich" marek na Polskim rynku.

A owe polskie twory przy niektórych znanych markach odbiegały mocno od standardów, choć były i takie, które były na takim samym poziomie jak oleje najbardziej znanych firm.

Nie wiedziałem, że Orlen robi oleje do moto i nie znam opinii na ich temat, dlatego się pytam dokładnie.

Z pasją przez życie......
:
Powiem Ci szczerze. Mam 26 letniego VW Passata, eksploatuję go od około 6 lat, cały czas na tym samym oleju, Orlen For Gas 10W40. Zrobiłem w tym czasie około 150 000 km. Ogólny przebieg około 400 000 km. Jak nie brał oleju, tak nie bierze, i niech tak pozostanie. :-D

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group