Filtr paliwa
Odpowiedz do tematu

: Filtr paliwa
Witam,

idzie wiosna, planuje między innymi wymienić filtr paliwa, niestety zimuje hanke z dala od siebie i nie mam jak sprawdzić średnicy przewodu paliwowego a filtry są dostępne z króćcami od 5 do 10 mm. W posiadanej serwisówce brak inf. Może ktoś z szanownego grona pamięta lub ma możliwość bez problemu to sprawdzić.

Pozdrawiam :thx:

:
6 mm

:
jeżeli do VT 750 DC 05, to dwie sztuki



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Sprawdzałem u mnie i średnica wężyków po obu stronach filtra to....10mm.Może mam wersję S jak sport? :lol:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
markiz70 napisał/a:
Sprawdzałem u mnie i średnica wężyków po obu stronach filtra to....10mm.Może mam wersję S jak sport? :lol:




myśle że skoro wężyki mają 10mm to króćce filtra będą miały koło 6/7 mm bo wężyki z paliwem są dość grube o ile kojarzę...



R0bi napisał/a:
jeżeli do VT 750 DC 05, to dwie sztuki




o proszę człowiek to się uczy całe życie :-> jeśli to pewna informacja, podejrzewam, że drugiego trzeba namierzać przy pompie paliwa??

:
Fatum napisał/a:


o proszę człowiek to się uczy całe życie :-> jeśli to pewna informacja, podejrzewam, że drugiego trzeba namierzać przy pompie paliwa??


Nie.

Jeden jest obok drugiego - równolegle.

Zrobiony jest jakby bypas.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
R0bi, myślę jednak, że podobnie jak forumowy kolega Markiz, mam jeden grubszy przewód i jeden filtr paliwa, kiedyś spuszczałem paliwo do kosiarki i choć wytężam pamięć już pół dnia nie przypominam sobie drugiego filtru pod lewym czy prawym boczkiem, w serwisówce także na ilustracjach widnieje jeden, szkoda tylko, że nigdzie nie ma podanej grubości króćca filtru,

:
Fatum napisał/a:
R0bi, myślę jednak, że podobnie jak forumowy kolega Markiz, mam jeden grubszy przewód i jeden filtr paliwa, kiedyś spuszczałem paliwo do kosiarki i choć wytężam pamięć już pół dnia nie przypominam sobie drugiego filtru pod lewym czy prawym boczkiem, w serwisówce także na ilustracjach widnieje jeden, szkoda tylko, że nigdzie nie ma podanej grubości króćca filtru,


Rzeczywiście jest różnica.

Spiryt ma jeden filtr - 227511-001

Aero ma dwa filtry - 2916168-001



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
R0bi napisał/a:
Fatum napisał/a:


o proszę człowiek to się uczy całe życie :-> jeśli to pewna informacja, podejrzewam, że drugiego trzeba namierzać przy pompie paliwa??


Nie.

Jeden jest obok drugiego - równolegle.

Zrobiony jest jakby bypas.




R0bi, czy Ty jesteś pewien, że te dwa filtry, to są filtry do paliwa? :?: Czy jest w nich paliwo? :?:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
R0bi napisał/a:
Fatum napisał/a:


o proszę człowiek to się uczy całe życie :-> jeśli to pewna informacja, podejrzewam, że drugiego trzeba namierzać przy pompie paliwa??


Nie.

Jeden jest obok drugiego - równolegle.

Zrobiony jest jakby bypas.




R0bi, czy Ty jesteś pewien, że te dwa filtry, to są filtry do paliwa? :?: Czy jest w nich paliwo? :?:


Powietrze.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Robi, ja wcale nie żartuję. :mrgreen: W katalogu części te filtry występują jako: FILTER, AIR. :-D

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Robi, ja wcale nie żartuję. :mrgreen: W katalogu części te filtry występują jako: FILTER, AIR. :-D


Ja także.

Wygląda na to, że spiryt ma jeden filtr paliwa.

Natomiast aero nie ma filtra paliwa, za to ma dwa filtry wtrysku powietrza.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
R0bi napisał/a:
Todek napisał/a:
Robi, ja wcale nie żartuję. :mrgreen: W katalogu części te filtry występują jako: FILTER, AIR. :-D


Ja także.

Wygląda na to, że spiryt ma jeden filtr paliwa.

Natomiast aero nie ma filtra paliwa, za to ma dwa filtry wtrysku powietrza.




O właśnie, dokładnie o to mi chodziło. :-D

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
a tak apropos jeszcze dobierania filtru paliwa - warto zwrócić też uwagę na całkowitą długość filtra. jak ostatnio u siebie wymieniałem, okazało się, że był za długi i trzeba było "dociąć' go troszkę :mrgreen: ale nie wiem jak trwała będzie taka konstrukcja ;-)

tako rzecze Hoder ;)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group