Shock absorber (amortyzator tylny) i lusterko
Odpowiedz do tematu

: Shock absorber (amortyzator tylny) i lusterko
Czy w VT750 w/w element można rozmontować?



Przy okazji chciałbym również Was zapytać czy można odkręcić lusterko do tego pałąka, który mocuje je przy kierownicy?

Ostatnio zmieniony przez tombi 2011-02-09, 19:25, w całości zmieniany 1 raz
:
Temat tylnych amortyzatorów był kiedyś omawiany.Skończyło się o ile pamiętam tym że nie można ich rozebrać.A z lusterkiem to nie do końca rozumiem pytania :mrgreen:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
: Re: Shock absorber (amortyzator tylny)
tombi napisał/a:
Czy w VT750 w/w element można rozmontować?



Przy okazji chciałbym również Was zapytać czy można odkręcić lusterko do tego pałąka, który mocuje je przy kierownicy?




Wszystko zależy w jakim stopniu chcesz go rozmontować.

Da się zdjąć szklanki i sprężynę ale sam element tłumiący jest nierozbieralny.



Żeby go rozebrać musisz ścisnąć amortyzator za górną szklankę wtedy pod górnym mocowaniem amortyzatora powinieneś zobaczyć nakrętkę kontrującą luzujesz odkręcasz główkę odprężasz sprężynę i zdejmujesz pozostałe elementy.



Przykład na amorku od VT600, ale zasada działania ta sama.








Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
Dzięki serdeczne! Dokładnie to chciałem zobaczyć. Chciałbym dolną szklankę zdemontować po to, aby ją odnowić. Jednak ten element służy do regulacji twardości i może jest połączony na stałe z uchwytem mocowania?



Z tym lusterkiem zaś, to chodzi mi o możliwość odkręcenia części (kopułki ze szkłem) górnej od pałąka. Niektóre mają tam śrubę i wszystko jasne:





a Shadowa nie ;> Ale może jakoś to się rozkręca?


:
tombi napisał/a:
Dzięki serdeczne! Dokładnie to chciałem zobaczyć. Chciałbym dolną szklankę zdemontować po to, aby ją odnowić. Jednak ten element służy do regulacji twardości i może jest połączony na stałe z uchwytem mocowania?



Z tym lusterkiem zaś, to chodzi mi o możliwość odkręcenia części (kopułki ze szkłem) górnej od pałąka. Niektóre mają tam śrubę i wszystko jasne:

Obrazek



a Shadowa nie ;> Ale może jakoś to się rozkręca?

Obrazek




Jeśli chodzi Ci o dolne zdjęcie (okrągłe lustra) i chodz Ci o zdjęcie okrągłej obudowy szkła to tak, da sie.

Podgrzej suszarką czarną obwódkę lustra (tworzywo) i delikatnie podważ między twożywem a metalem, wyskoczy rzem z lustrem.

Pod szkłem lustra jest śruba , zobaczysz zrozumiesz co dalej :)

:
Jeżeli chodzi o amortyzator to pamiętam że ktoś kiedyś pisał że go rozebrał i uzupełnił olej tylko nie mogę znaleźć tego na forum.

:
To ja przerabialem regenerację amortyzatorów . Ten element regulacji który chcesz odnowić zdejmuje się osobno z dolnej obudowy .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group