ile pojedzie? "duszenie się" silnika
Odpowiedz do tematu

: ile pojedzie? "duszenie się" silnika
Witam Wszystkich Forumowiczów! Chciałbym zapytać ile powinien wyciągać 1100 Spirit? Jechałem kilka razy autostradą i przy 145km/h moja maszyna zaczyna się dusić, muszę odjąć gazu, aby powróciła do normalnej pracy. Pokonuję autostradą około 250km i czasami korci mnie, aby dać „ognia”, jednak najgorsza jest świadomość, że coś jest nie tak ze sprzętem. Myślałem nad regulacją, jednak ostatnią robiłem w maju i nie wiem czy jest to możliwe, aby po 2-3 miesiącach jazdy nastąpiło rozregulowanie (pierwsze objawy zauważyłem pod koniec sierpnia). Problemy występują tylko przy tej prędkości, resztę sezonu przejeździłem „turystycznie” bez problemów. Może ktoś z Was będzie znał rozwiązanie tego problemu, lub spotkał się z takimi objawami. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

:
Ja na swoim Spiricie jechałem max. z prędkością około 165-170 km/h. :lol:

Nie wiem z którego roku jest Twoje moto, ale zakładam, że regularnie wymieniasz filtr powietrza i paliwa. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
tak oczywiście, dbam jak o dziecko! moja jest z 2002r

:
Od czegoś trzeba zacząć, może na początek sprawdź drożność kranika paliwa i całej linii paliwowej. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Następnie proponuję zajrzeć do świec - przy okazji sprawdż czy są o odpowiednich parametrach :idea:

:
Sprawdziłbym dysze w gaźnikach. Może są zamontowane "oszczędnościowe" czyli troszkę mniejsze?

:
160/h póżniej chciało łeb urwać, myślę że licznikowe 180-190 to nie problem. Nowy filtr powietrza i regulacja powinny załatwić sprawę. Mam 2004 więc to samo. POWODZENIA

:
BREGO na 3 (esxpresówce) miedzy sulechowem a zielona góra to swoja 500 moge smigać te 145 km/h ,ale szkoda mi silnika i zbiornika paliwa bo jest w nim wielki wir w kierunku gaznika ha ha

:
To ja się pochwalę cisłem 170km/h na autostradzie,ale Cezar podobno jechał jeszcze szybciej!

Vel Thomas
:
dzięki za informacje, podziałam z gaźnikiem i regulacją, muszę tylko poszukać kumatego mechanika. WESOŁYCH ŚWIĄT :!:

:
W zielonej gorze naprzeciwko tesco masz yamahe i tak jest kumaty mechanik , ja u niego robiłem synchro i reszte i jestem zadowolony.Pózniej masz Skąpe lub w Kargowej.

:
Ja mam sprawdzonego chłopaka w Zawadzie. Podeślę info na priv.

:
Szyki jestes , jak ja potrzebowałem to była cisza w temacie he he. :roll:

:
Widocznie mi umknęło...

:
dzięki za info!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group