/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-03-24, 20:53
Klucz do świec poszukiwany
Autor Wiadomość
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-06-09, 12:02   Klucz do świec poszukiwany

Czy ktoś w okolicach Warszawy ma klucz do Świec 18? Nigdzie nie mogę znaleźć a chce wymienić świeczki. Ja mam ale za krótki - nie mogę się dostać do świeć w głębi cylindrów :(
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-09, 21:09   

Ha!!!

Właśnie dzisiaj wymieniałem świece!

Z 18-tką do świec jest problem.

Najpierw szukałem w sklepach motocyklowych - "Nie ma... Były ale wyszły..." :cry:

Pojechałem do Praktikera - Kupiłem klucz rurowy z końcówkami 18x19 Schneider&Klein.

Da radę, ale... tu mój patent :mrgreen: :

Otworki do "poprzeczki" nie zdadzą się do niczego. Są za nisko, czyli za głęboko w silniku. Jeszcze klucz płaski nr 24. Nasadziłem go na końcówkę "19" i dopiero tym dało się kręcić. Uff, poszło...

Ale to jeszcze nie wszystko.

Te świece umieszczone głęboko w głowicy odkręciłem, tylko jak je wyciągnąć... Z klucza się oczywiście wysunęła i padła prawie na płask... Palucha nie wsadzę, śrubokrętem też nie idzie... Zaklinowała się...

Przebłysk :idea: "Pomysłowy Dobromir" :idea: Drut :!:

Długości 30- 40 cm. Z jednej strony zakrzywiony - odklinowało się, z drugiej - spiralka nasadzana na izolator świecy.... Plus śrubokręt i wyszła :mrgreen:



Niestety musiałem rozebrać pół moto i zdjąć zbiornik paliwa, bo za bardzo nie ma tam miejsca na majstrowanie (zwłaszcza przy wpuszczonej świecy w tylnym "garze") .

Aha... Zdejmowanie baku - Do rozłączenia były dwa wężyki. Ten malutki, który widać przy kraniku oraz... właściwa rurka paliwa, chroniona spiralką, która znajduje się za kranikiem. Już przy montażu zbiornika też się z nią trochę pobawiłem, by ją wsunąć na miejsce.

W efekcie wszystko skończyło się dobrze, żadne części nie zostały :mrgreen: , nowe świece pracują, moto ciągnie.

Mała rzecz, a cieszy :mrgreen:

Pozdr
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-06-09, 23:46   

Ja mam specjalnie dorabiany do VT500C z pomocą Małego_Tomiego :)

Jestem z Otwocka pod Warszawą (30km od warszawy).
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-06-10, 12:18   

Globi napisał/a:


Z 18-tką do świec jest problem.


No zauwazylem :)

Globi napisał/a:


tu mój patent :mrgreen: :

Otworki do "poprzeczki" nie zdadzą się do niczego. Są za nisko, czyli za głęboko w silniku. Jeszcze klucz płaski nr 24. Nasadziłem go na końcówkę "19" i dopiero tym dało się kręcić.


Ja mam ciut inny. Wygrzebałem dość krótki klucz do świec 18/21 i w 21 wsadziłem rurową 17. Moja na zewnątrz ma akurat 21 :-)

Globi napisał/a:


Przebłysk :idea: "Pomysłowy Dobromir" :idea: Drut :!:

Długości 30- 40 cm. Z jednej strony zakrzywiony - odklinowało się, z drugiej - spiralka nasadzana na izolator świecy.... Plus śrubokręt i wyszła :mrgreen:


Mam taki fajny giętki chwytak właśnie do wyciągania rzeczy z trudno dostępnych miejsc :-)

Globi napisał/a:


Niestety musiałem rozebrać pół moto i zdjąć zbiornik paliwa, bo za bardzo nie ma tam miejsca na majstrowanie (zwłaszcza przy wpuszczonej świecy w tylnym "garze") (...)

W efekcie wszystko skończyło się dobrze, żadne części nie zostały :mrgreen: , nowe świece pracują, moto ciągnie.

Mała rzecz, a cieszy :mrgreen:

Pozdr


Chorera znowu rozbieranie :-(

Cezar, ten Twój dorabiany klucz pozwala na wykręcenie świec zagłębionych bez ściągania baku?? Jak nie to poczekam jeszcze z tydzień - wtedy i tak będę go ściągał :-) A jak tak to jakoś bym Cię nawiedził w celu pożyczenia klucza lub wymiany świeczek u Ciebie :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-06-10, 12:21   Dorabiany klucz do świec

Cezar napisał/a:
Ja mam specjalnie dorabiany do VT500C z pomocą Małego_Tomiego :)



A może Mały_Tomi dorobiłby kilka sztuk, wyznaczył cenę i rozprowadził wśród posiadaczy VT 500 C?? :-) Ja tam bym chętnie kupił zamiast kombinować jak koń pod górę :-)
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-10, 13:08   Re: Dorabiany klucz do świec

Mateusz napisał/a:
A może Mały_Tomi dorobiłby kilka sztuk, wyznaczył cenę i rozprowadził wśród posiadaczy VT 500 C?? :-) Ja tam bym chętnie kupił zamiast kombinować jak koń pod górę :-)
Jestem za!!! :-D .

Też bym cos takiego nabył :-P

Pozdr
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-06-10, 17:55   

Mogę klucza użyczyć nie ma problemu. Niestety chyba nie ma nawet możliwości dojścia do świecy w tylnim gaże bez zdjecia baku :/

Klucz dorabialiśmy w ten sposób że poprostu kupiłem zwykłą 18" tulejowy, pojechałem do Tomiego i na tokarce odpowiednio stoczyliśmy, klucz montuje sie na standardowej grzechotce przez krótką przejściówkę.

Co do dorabiania trzeba zapytać Tomiego...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-06-10, 23:21   

Cezar napisał/a:
Mogę klucza użyczyć nie ma problemu. Niestety chyba nie ma nawet możliwości dojścia do świecy w tylnim gaże bez zdjecia baku :/


Ponieważ i tak trzeba ściągać bak to sobie swoim wynalazkiem poradzę :-) . A poza tym właśnie trafiłem na allegro nasadkę długą do świec. Sprzedający w opisie naskrobał "nareszcie szybko i łatwo wymienisz świecę w swoim motocyklu" więc chyba wie, co sprzedaje ;-) Się zobaczy. Na razie jeszcze tydzień polata na starych - nowe będą założone chwile przed Shadowiskiem - muszę je tylko wygrzać i nad jeziorko poleci już na nowych :-) Mam nadzieję :-)
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-06-11, 00:20   

Pozyczcie sobie klucz od Cezara i zobaczcie czy pasuje wam. Jak bedzie taka potrzeba to mozna kilka kopi zrobic, nie ma problemu. Moze beda jeszcze jakies pomysly na modyfikacje tego klucza, ale z tego co ogladalem motor Cezara to chyba nawet orginalnym kluczem hondy by sie nie podeszlo do tylnej swiecy bez zdejmowania baku.



A tak ogolnie to jesli ktos potrzebuje cos zrobic przy moto, a nie ma sprzetu to ja mam dostep do: tokarki, frezarki, spawarki (tig, mig), krawedziarki, prasy, gilotyny, walcow, gientarki i numerycznie sterowanej wycinarki plazmowej. Zawsze troche moge pomoc.
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
mac
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-11, 12:02   

Orginane klucze do świec do prawie każdego modelu za bardzo śmieszne pieniądze ma sklep internetowy larssona (polecam zakładkę "linki" i "sklepy motocyklowe w sieci". Ja po wielu próbach zakupu właśnie tam go kupiłem i jest super. :lol:
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-06-11, 13:38   

I tym kluczem da sie wykręcić świecę z tylniego gara? bez zdejmowania baku oczywiście..
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-06-11, 16:55   

mac napisał/a:
Orginane klucze do świec do prawie każdego modelu za bardzo śmieszne pieniądze ma sklep internetowy larssona (polecam zakładkę "linki" i "sklepy motocyklowe w sieci". Ja po wielu próbach zakupu właśnie tam go kupiłem i jest super. :lol:


A mógłbyś podać dokładnie, który klucz kupiłeś? Bo nie widze w Larssonie klucza do świec do Hondy VT 500 C. Widzę "klucz do świec do Hondy CB 900, 18 mm dł. 110 mm" i "rurkowy klucz do świec 120x16/18mm z dźwignią". I tak jak zapytał Cezar - da się tym wykręcić świece bez demontażu baku?
 
 
mac
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-14, 19:16   

Prawdę mówiąc zapytałem osobiście sprzedawcę i dostałem taki lucz jaki pasuje.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-06-14, 22:39   

No dobra a wykręca te świece czy nie?? :)

Bez odkręcania baku...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
sq8bwh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-22, 10:51   

Cezar napisał/a:
Niestety chyba nie ma nawet możliwości dojścia do świecy w tylnim gaże bez zdjecia baku :/


Cezar napisał/a:
No dobra a wykręca te świece czy nie?? :)

Bez odkręcania baku...




Orginalnym z zestawu da radę na 100%.. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM