Jak sprawdzić poziom oleju + świece
Odpowiedz do tematu

vonpavlus
[Usunięty]
: Jak sprawdzić poziom oleju + świece
Witam!

Proszę o informację jak sprawdzić poziom oleju w VT600.

Odnoszę wrażenie, że powinno się to robić bez wkręcania bagnetu....czy rzeczywiście?



CO jaki czas / przebieg nalezy wymienić świece zapłonowe?



Dziękuję serdecznie za FACHOWĄ (na taką liczę - teoretykom dziękuję) pomoc!

: Re: Jak sprawdzić poziom oleju + świece
vonpavlus napisał/a:
Witam!

Proszę o informację jak sprawdzić poziom oleju w VT600.

Odnoszę wrażenie, że powinno się to robić bez wkręcania bagnetu....czy rzeczywiście?



CO jaki czas / przebieg nalezy wymienić świece zapłonowe?



Dziękuję serdecznie za FACHOWĄ (na taką liczę - teoretykom dziękuję) pomoc!


To ja tak teoretycznie proponuję poczytać troszeczkę forum, bo 30 minut w trzech wizytach to stanowczo za mało.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
vonpavlus
[Usunięty]
: Re: Jak sprawdzić poziom oleju + świece
R0bi napisał/a:
vonpavlus napisał/a:
Witam!

Proszę o informację jak sprawdzić poziom oleju w VT600.

Odnoszę wrażenie, że powinno się to robić bez wkręcania bagnetu....czy rzeczywiście?



CO jaki czas / przebieg nalezy wymienić świece zapłonowe?



Dziękuję serdecznie za FACHOWĄ (na taką liczę - teoretykom dziękuję) pomoc!


To ja tak teoretycznie proponuję poczytać troszeczkę forum, bo 30 minut w trzech wizytach to stanowczo za mało.




Witam.

Korzystam z wyszukiwarki. Niestety google to ona nie jest i niewiele pomaga. Więc pytam.

Ale obiecuję zgłębiać Forum :-)

: Re: Jak sprawdzić poziom oleju + świece
vonpavlus napisał/a:
R0bi napisał/a:
vonpavlus napisał/a:
Witam!

Proszę o informację jak sprawdzić poziom oleju w VT600.

Odnoszę wrażenie, że powinno się to robić bez wkręcania bagnetu....czy rzeczywiście?



CO jaki czas / przebieg nalezy wymienić świece zapłonowe?



Dziękuję serdecznie za FACHOWĄ (na taką liczę - teoretykom dziękuję) pomoc!


To ja tak teoretycznie proponuję poczytać troszeczkę forum, bo 30 minut w trzech wizytach to stanowczo za mało.




Witam.

Korzystam z wyszukiwarki. Niestety google to ona nie jest i niewiele pomaga. Więc pytam.

Ale obiecuję zgłębiać Forum :-)




Serwisówka przewiduje wymianę świec co 12000km. Olej sprawdzasz tak: rozgrzewasz trochę moto, wyłączasz i czekasz kilka minut. Wyjmujesz bagnet, czyścisz go czystą szmatką i wtykasz w otwór ale bez wkręcania - moto ma stać pionowo, nie na stopce bocznej. To tyle ;-)

Say no to slow.
devil
[Usunięty]
: Re: Jak sprawdzić poziom oleju + świece
vonpavlus napisał/a:
Witam!

Proszę o informację jak sprawdzić poziom oleju w VT600.

Odnoszę wrażenie, że powinno się to robić bez wkręcania bagnetu....czy rzeczywiście?



CO jaki czas / przebieg nalezy wymienić świece zapłonowe?



Dziękuję serdecznie za FACHOWĄ (na taką liczę - teoretykom dziękuję) pomoc!
Dobre wrarzenie odnosisz z bagnetem a świece to ngk dpr 8 ea-9

vonpavlus
[Usunięty]
:
Serdecznie dziękuję!

:
Poprawka - serwisówka podaje wymianę co 6000km.

Say no to slow.
:
Pytał o praktykę a nie teorię :-) .

Olej - moto na centralnej lub w pionie przy pomocy drugiej osoby lub jakiegoś patentu typu klocki pod ramę, rozgrzać do temperatury normalnej pracy (jak nie masz wskaźnika to z 5 - 10 minut w zależności od temp na zewnątrz), wyłączasz, czekasz 3 -5 minut i sprawdzasz poziom bez wkręcania bagnetu.

Świece - najlepiej wymienić przed każdym sezonem. Pamiętaj, że po wkręceniu nowych świec motocykl musisz odpalić i wygrzać świece (przejechać się kilkanaście km lub potrzymać motocykl tak długo na chodzie, aż włączy się wichura).

:
Mateusz napisał/a:
Pytał o praktykę a nie teorię :-) .

Olej - moto na centralnej lub w pionie przy pomocy drugiej osoby lub jakiegoś patentu typu klocki pod ramę, rozgrzać do temperatury normalnej pracy (jak nie masz wskaźnika to z 5 - 10 minut w zależności od temp na zewnątrz), wyłączasz, czekasz 3 -5 minut i sprawdzasz poziom bez wkręcania bagnetu.

Świece - najlepiej wymienić przed każdym sezonem. Pamiętaj, że po wkręceniu nowych świec motocykl musisz odpalić i wygrzać świece (przejechać się kilkanaście km lub potrzymać motocykl tak długo na chodzie, aż włączy się wichura).




Za szybko chciałem i nie doczytałem ;-) Tak jak Mateusz napisał, świece co sezon do wymiany + wygrzanie przy pierwszym odpaleniu po wymianie. W vt600 nie ma problemu z pomiarem poziomu oleju siedząc na motocyklu i utrzymując go w pozycji pionowej.

Say no to slow.
AREKPL11
[Usunięty]
:
Ja wymieniam świece jak jest taka potrzeba a nie jak tam coś ktoś sobie napisał bo taki miał kaprys ! po prostu co tysiaka wykręcam czyszcze szczotką sprawdzam odległość między elektrodami i jak mi coś nie pasi to wymieniam i tyle :mrgreen: robie tak od pierwszego pizdzika czyli od 28 lat i nie mam problemów a w razie draki to zawsze wożę z sztukę ze sobą :!: przyzwyczajenie z dawnych lat jak był problem z wszystkim :-/



pozdrawiam Arek.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group