akumulator do vt 1100
Odpowiedz do tematu

:
Mir_NS, ja na motobatt-e będę jeździł 5 sezon.

Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają duszę
:
Jazon napisał/a:
Mir_NS, ja na motobatt-e będę jeździł 5 sezon.


To sporo jak na obecne akumulatory. Dzięki za info. Widze że Motobatty są w podobnych cenach co Yuasa. Poczekam jeszcze jakiś czas i zaraz przed nowym sezonem kupie któryś z nich. Który to jeszcze nie wiem. Dzięki Wszystkim za doradę.

:
Mir_NS napisał/a:
Poczekam jeszcze jakiś czas i zaraz przed nowym sezonem kupie któryś z nich

Pamiętaj, że motobatt ma troszkę inne wymiary (jest większy) niż pozostałe aku tego samego typu. Jeżeli standardowy aku wchodzi na swoje miejsce ciasno, to motobatt może nie wejść.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
: Aku do VT 1100
Cześć

Exide wytrzymał 3 lata.
Teraz kupię Tuborga. 2 lata gwarancji.

Z braterskim pozdrowieniem

Ksiądz
:
Todek napisał/a:
Pamiętaj, że motobatt ma troszkę inne wymiary (jest większy) niż pozostałe aku tego samego typu. Jeżeli standardowy aku wchodzi na swoje miejsce ciasno, to motobatt może nie wejść.

W mocowaniu na akumulator z dołu, tyłu i po bokach znajdują się takie gumowe podkładki. wystarczy wyjąc dwie boczne i mobatt wchodzi bez problemu.

Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają duszę
:
Jazon napisał/a:
W mocowaniu na akumulator z dołu, tyłu i po bokach znajdują się takie gumowe podkładki. wystarczy wyjąc dwie boczne i mobatt wchodzi bez problemu.

Tak dokładnie jest w VT1100, i tak robił McGregor, ale nie wiem jak jest np. w VT600 czy VT750.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Faktycznie. Powinien wejść. W sumie to tylko 1 mm więcej z każdej strony o ile prawdę piszą w sklepach.

: Re: Aku do VT 1100
Ksiądz napisał/a:
Cześć

Exide wytrzymał 3 lata.
Teraz kupię Tuborga. 2 lata gwarancji.


Z EXIDE to mam złe doświadczenia. A o tych Tuborgach coś możesz powiedzieć? Ktoś na tym jeździ? Ceny w porównaniu do Motobatta czy Yuasa sporo mniejsze.

:
Na razie o Tuborgu wiem tyle, że ma prąd rozruchu 200A ( Exide 190) .
Co do historii eksploatacji - zapytaj mnie za dwa lata ;-)

Może ktoś inny ma już doświadczenie - oby pozytywne?

Z braterskim pozdrowieniem

Ksiądz
:
Info z dobrego sklepu z aku :

Co do ceny to Yuasa kosztuje 299 zł brutto, a Exide 175 zł brutto.

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy wspomnianymi dwoma akumulatorami to przede wszystkim chodzi tutaj o jakość wykonania, co zdecydowanie wpływa na żywotność akumulatora.

Exide w tym modelu na ogół pracuje 3 lata, gdzie dobrze konserwowana Yuasa potrafi spokojnie powyżej 7 lat. Dodatkowo Yuasa posiada wyższy prąd rozruchowy a mianowicie 190A a nie 150 jak Exide.

Gwarancja w obu przypadkach jest jednkowa, czyli 12 miesięcy.


Tuborga również posiadamy, jest to opcja lepsza od Exide i nieznacznie gorsza od Yuasy. Co wyróżnia ten akumulator to przede wszystkim najwyższy prąd rozruchowy(210a) oraz 24 miesięczna gwarancja.

I wszystko jasne ...

Z braterskim pozdrowieniem

Ksiądz
: Re: Aku do VT 1100
Ja kupiłem Tuborga.Właśnie ze względu na 24 mce gwarancji.Jak wytrzyma sezon to powinien z 4 lata podziałać.Wygląda normalnie,po zalaniu po godzinie miał już 12,6V bez ładowania.Na razie czeka na montaż w szadołku w ciepłym miejscu...

Na 100% mam już z górki...
:
A czy sa zelowe do vt 1100 bo kompel mi tu mowi ze na nasze drogi To Tylko zelowe . Ale szukam i w ksztalcie liters T nic nie ma

Skubi
:
Skubida J, ja mam żelowy u siebie i nie jest w kształcie litery T, jak się wyrwę z roboty na parking to zrobię zdjęcie i zamieszczę tutaj, to zobaczysz.



Tak to wygląda. Nie jest w kształcie T i siedzi tam nawet nie wiem od kiedy, bo jak w 2015r kupowałem motocykl to był z tym akumulatorem.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
To jest raczej akumulator AGM a nie żelowy. Moim zdaniem żelowe słabo nadają się jako rozruchowe (mają gorsze parametry rozruchowe) i rzadko występują.

:
Czyli kupuje yuasa i temat z głowy dzieki ✌

Skubi
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group