/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
olej na kardanie
Autor Wiadomość
KajteK
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-11-18, 12:45   olej na kardanie

oczywiście znowu problemy... jak już dostałem silnik i popełniają się przygotowania do jego zainstalowania wyszły kolejne problemy. właściwie to one były ale z racji rozebrania moto zdecydowałem się za nie zabrać :chytrusek:

jeden problem to tulejki gumowe w mocowaniach amortyzatorów - wyklepały się ale ten temat chyba opanuję jakimiś zamiennikami ;-)

ale do czego zmierzam - a do tego że z tylnego mostu cofa mi się olej i sączy spomiędzy czarnej osłony wału a aluminiowej obudowy dyfra (to łączenie na 4 śruby). rozebrałem to i wyjąłem wałek celem diagnozy, która była łatwa i szybka :arrow: uszczelniacz :!:

ale pojawił się problem z jego pozyskaniem :shock: zjeździłem masę hurtowni z łożyskami i uszczelniaczami i nici... na koniec trafiłem do autoryzowanego serwisu hondy i... nic :!: :shock:

dziś do mnie zadzwonili z wieścią, że przez nich tego nie zdobędę ale mogą mi dać namiary na firmę w niemcowni która to posiada...

moje pytanie/prośba do szanownego, tutaj zgromadzonego grona - czy ktoś z Was wymieniał ten uszczelniacz :?: jeśli tak to skąd go zdobył :?:
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-11-18, 13:49   Re: olej na kardanie

KajteK napisał/a:
oczywiście znowu problemy... jak już dostałem silnik i popełniają się przygotowania do jego zainstalowania wyszły kolejne problemy. właściwie to one były ale z racji rozebrania moto zdecydowałem się za nie zabrać :chytrusek:

jeden problem to tulejki gumowe w mocowaniach amortyzatorów - wyklepały się ale ten temat chyba opanuję jakimiś zamiennikami ;-)

ale do czego zmierzam - a do tego że z tylnego mostu cofa mi się olej i sączy spomiędzy czarnej osłony wału a aluminiowej obudowy dyfra (to łączenie na 4 śruby). rozebrałem to i wyjąłem wałek celem diagnozy, która była łatwa i szybka :arrow: uszczelniacz :!:

ale pojawił się problem z jego pozyskaniem :shock: zjeździłem masę hurtowni z łożyskami i uszczelniaczami i nici... na koniec trafiłem do autoryzowanego serwisu hondy i... nic :!: :shock:

dziś do mnie zadzwonili z wieścią, że przez nich tego nie zdobędę ale mogą mi dać namiary na firmę w niemcowni która to posiada...

moje pytanie/prośba do szanownego, tutaj zgromadzonego grona - czy ktoś z Was wymieniał ten uszczelniacz :?: jeśli tak to skąd go zdobył :?:


Powiem Ci, że ostatnio doszedłem do wniosku, że najprościej i chyba najtaniej jest znaleźć w pobliżu zakład "gumowy" i z nimi gadać. Często udaje się dorobić odpowiednie elementy na podstawie wymiarów starego i miejsca, gdzie powinien być zamontowany.



A jeśli dobrze rozumiem rysunek, to tam jest pierścień gumowy o wymiarach 26x39x7. Jesli na nim nie ma żadnych sprężynek to poszukaj firmy produkującej o-ringi. Zrobią :-)
 
 
KajteK
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 09:57   

z uszczelniaczem jest jeden podstawowy problem. o ile rozmiar pewnie udałoby się dobrać to ból jest taki, że uszczelniacz kręci się z wałkiem i 'uszczelnia' powierzchnię w okół siebie, a standardowy jest wbity na stałe i 'uszczelnia' powierzchnię wirującą wewnątrz niego... czy ktoś z Was próbował zamienić ten uszczelniacz na taki wbijany, który można by umieścić w obudowie kardana :?:
 
 
Pawel_RDE 


Motocykl: VT 500 C '85
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 136
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-03-19, 00:39   

Chciałbym powrócić od nierozwiazanego problemu "pocenia" się dyfra. Mam ten sam mankament. Jeszcze nie brałem się za rozkręcanie koła. Na razie śledzę temat i staram sie na ten temat dowiedzieć jak najwięcej. Czy ktos rozwiazał już ten problem i wie co napewno jest przyczyną?



Poniżej schemat:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/w8YUjAohvWlwfyksUY6mrsKUdg1lDq1ZluHUQl8he4I?feat=directlink



na którym widać, że za uszczelnienie odpowiedzialne są elementy 32 i 34.
 
 
 
rutek_ 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 C 666
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-19, 20:57   

temat rzeka...dostaniesz to www.motorista.pl pod nr katalogowym 91261MF5000 koszt 27zł (wszystko można kupić tylko nie wszyscy maja katalogi ) :roll:
_________________
Outsider
Ostatnio zmieniony przez rutek_ 2011-03-20, 06:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Świdek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 22:41   

Rutek, linka popraw: www.motorista.pl
 
 
rutek_ 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 C 666
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-20, 06:12   

Link poprawiłem :thx:

z częściami problem tkwi że sklepy oferujące części zamienne nie mają dobrych katalogów a jak już mają to masakra dla przykładu w jednym z łódzkich salonów motocyklowych chciałem kupić do skutera Hondy Dylan 125 filtr powietrza a im według nr VIN wyskakiwała Honda Sky 50 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Outsider
 
 
Pawel_RDE 


Motocykl: VT 500 C '85
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 136
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-03-20, 20:13   

dziękuje, kupuje opony i przy okazji demontażu koła naprawię wyciek
 
 
 
Świdek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-22, 11:12   

Mały miszmasz wyszedł - według tego katalogu: http://www.cmsnl.com/hond...list/F++13.html numery części są raczej inne, niż podał rutek :shock: W podanym linku można ustalić numer części, uwzględniając zamienniki. Ja zamawiałem ostatnio wedlug niego parę gratów przez LCM Sokół w Lublinie i wszystko się zgodziło :mrgreen:
 
 
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-22, 12:20   

Witam jestem nowy na tym forum i żeby nie było to w powitalni byłem.

Rutek podał właściwy numer zresztą na moją prośbę żeby się chłopak nie męczył z tym wyciekiem a niektórzy nadal piszą bzdury.O problemie przeczytajcie ze zrozumieniem a później piszcie.Zimering który jest mu potrzebny jest nabity na wałek kardana i uszczelnia zewnętrzną wargą. W katalogu trzeba znaleźć rysunek tylnego wahacza z wałem i tam się to znajduje.
 
 
Świdek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-22, 18:06   

W podanym przeze mnie katalogu nie ma takiej części - jest albo 91261ME4003 albo 91262MF5000 - a w Motoriscie rzeczywiście występuje 91261MF5000 - więc gdzieś jest błąd. Ja dotychczas zamawiałem z podanego przeze mnie katalogu i póki co wszystko się zgadzało ale zawsze warto porównać i się upewnić. Pozdrawiam
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9473
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-03-22, 18:32   

Według mojej wiedzy jest to: Oil Seal 36 x 46 x 6 91262-MF5-000.

Występuje tam też o-ring 53.5 x 3.5 91359-ME4-003 lub 91359-ME4-004
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-22, 18:52   

Przestańcie wypisywać bzdury ,przeczytajcie to co napisałem ze ZROZUMIENIEM, korzystam od lat z tego katalogu, jeszcze raz powtórze czytać ze zrozumieniem i jeszcze jedno , siedze w mechanice kilkanaście lat i wiem co pisze
 
 
Świdek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-22, 20:25   

Nie pluj się, tylko znajdź część o podanym numerze w katologu innym niż motorista. Sam się naucz czytać ze zrozumieniem. Wszyscy się mylą, ale na szczęście do forum dołączył nieomylny. Eh...
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9473
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-03-22, 20:30   

Maruda napisał/a:
Przestańcie wypisywać bzdury ,przeczytajcie to co napisałem ze ZROZUMIENIEM, korzystam od lat z tego katalogu, jeszcze raz powtórze czytać ze zrozumieniem i jeszcze jedno , siedze w mechanice kilkanaście lat i wiem co pisze




Panie wszechwiedzący, dobrze, że jesteś, na tym Forum bardzo potrzebny jest ktoś, kto się zna na wszystkim, i każdemu poradzi w jego problemie. :-D



PS. Nr tych uszczelnień, o których napisałem, sprawdziłem w 3 katalogach, i żaden z nich to nie był ten z Motoristy. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM