Przewinięcie statora / alternatora VT700C Shadow 86r
Odpowiedz do tematu

: Przewinięcie statora / alternatora VT700C Shadow 86r
Witam wszystkich po kilku latach. Ostatnie 4 lata zrobiłem 300km, teraz udało się wyjść na prostą i jest próba powrotu na drogi, chociaż przed shadowką dużo pracy aby znów jakoś wyglądała i jeździła. Niestety, cewki dostały przebicia do masy i nie mam ładowania, napięcia też wychodziły jakieś śmieszne (już nie pamiętam bo ponad rok temu sprawdzałem albo i nawet dwa lata temu), w każdym bądź razie jest do przewinięcia. Wiem, że kiedyś ktoś polecał jakiegoś Pana skądś który też wykonywał taką usługę komuś tu na forum.

Można kupić jakieś chińczyki, ale wolałbym jednak dać komuś kto to robi i spróbuje naprawić tą staroć. Jest w moim mieście firma która przewija silniki i komuś tam stator do ktm'a przewijała, ale nie wiedzą czy im się uda. Czy ktoś z was ma namiar na tego Pana?

Pozdrawiam.

:
Stary stator jak ma przebicie to prawdopodobnie musiał się spalić od przeciążenia albo zwarcia. Przyczyna została naprawiona?

Wizualnie od Hondy Magny VF 750 jest bardzo podobny (ta sama ilość biegunów). Na Allegro są za grosze (70-80 zł). Wystarczy poprosić sprzedawcę aby zmierzył wymiary. Jak by pasował to po co się bawić w przewijanie.
(Tak na marginesie: można kupić na Allegro używany od Hondy VF750 i jak się okaże inny to za darmo zwrócić. Nie jest to ładna praktyka ale jak sprzedający nie będzie chciał podać wymiarów to jest to sposób na obejście).

:
Mam coś takiego z Forum VTX 503 038 126 sprawdz

Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..
Dyslektyk z certyfikatem !
:
Pan Janusz z Suwałk: 505 474 173

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Cytat:
Pan Janusz z Suwałk: 505 474 173


Dałem wirnik do przewinięcia jakieś 3 lata temu....

:
zenon407 napisał/a:


Dałem wirnik do przewinięcia jakieś 3 lata temu....


Miałeś po prostu może pecha?

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Moze.U mnie ten fachowiec jest skonczony-dzwoiniłem pare razy.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group