Obrotomierz VT1100 Shadow Sabre
Odpowiedz do tematu

:
Dlatego też napisałem o użyciu kondensatora.
Z ciekawości to jakiej wartości potencjometr użyłeś?

:
Szczerze powiedziawszy to nie wiem jakie wartości miał użyty przeze mnie potencjometr. Nie znam się aż tak na tym. Na pewno regulował napięcie bo miałem jeszcze do tego podłączoną żarówkę żeby zobaczyć czy działa.
Kondensator mówisz? Hmm a może mógłbyś mi poszukać czego bym potrzebował i podpowiedział jak to podłączyć bo ja zwyczajnie nie znam się na tym.

:
Nie dam ci gotowego rozwiązania bo go po prostu nie mam.
Piszę tylko co ja zrobiłbym na Twoim miejscu.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
kondensator to chyba równolegle do wejscia tego obrotomierza i zacząłbym od wartości 0,1 mikroF....tak ja bym zrobił

:
No i tak zamiast się bawić kupiłem drugi obrotomierz z allegro za 250zł i ten oczywiście działa bez zarzutu. Podłączyłem go w momencie gdyż już sobie po wypuszczałem kable wcześniej walcząc z tamtym obrotomierzem. Wniosek z tego taki że lepiej troszkę dołożyć niż inwestować w chińszczyznę.
Filmik prezentujący działanie obrotomierza.

:
:toast:

Dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze.
Dopóki życie w nas się tli, dopóki są pieniądze.
:
Na "oko" oba są z Chin, ale ten drugi lepiej wygląda i ma lepszy zakres obrotow. A najważniejsze że działa.

:
A to na pewno oba są chińskie. Tamten widocznie nie jest przystosowany do tego silnika mimo tytułu aukcji. Ten z allegro jest ciut lepiej wykonany ale za to ma gorsze podświetlanie - mniej pasuje do prędkościomierza.

:
Kiedyś na targach zapytano Chińczyka, dlaczego wy taką tandetę produkujecie, przecież potraficie robić pożądane produkty. Na to Chińczyk odpowiedział "bo Wy chcecie tandetę kupować. Jak chcecie jakości za 1eur. to macie za 1, a jak chcecie kupić za 10 EUR. To my zrobimy jakość za 10eur." ten który działa jest 5 razy droższy. Tak nie wszystko chińskie to badziewie, ale Chińczyk to ujoł znakomicie

Dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze.
Dopóki życie w nas się tli, dopóki są pieniądze.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group