/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT700C 85r. leje z pod korka płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
wiking66 

Motocykl: Honda Shadow VT700C
Dołączył: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2022-04-22, 23:18   VT700C 85r. leje z pod korka płynu chłodniczego

Witam. Nabyłem w NL (nie)szczęśliwie VT700C jako na pierwsze moto, ale niestety nie bez wad jak się potem okazało, bo widać że nie za bardzo je kochano... Motocykl nierówno pracuje, ciężko się wkręca na obroty, mam nadzieję po czyszczeniu gaźników i synchro, po wymianie przewodów zapłonowych i świec (miło byłoby się dowiedzieć na jakie) wszystko będzie dobrze.
Większy jest problem z wyciekającym płynem chłodniczym (notabene wygląda na świeży) przez korek, jak się zagrzeje (nie zagotuje) to wycieka, wentylator się nie załącza także nie wiem czy działa fizycznie, czy to wina czujnika, nie grzałem go do nie wiadomo jakiej temperatury. Widać że coś było z cylindrami robione bo nowe uszczelki są założone, ale właściciel nic więcej nie powiedział tylko że wymieniane były, ale na jakie i kto to robił to czarna magia. I w razie wymiany, to jakie uszczelki polecacie bo wyczytałem tu że te Atheny to badziew, a nie chciałbym tego zaraz znowu robić, bo to nie takie 5 min... fajnie byłoby też mieć serwisówkę jak to wykonać zgodnie ze sztuką...
W tym motocyklu jest sporo do roboty, ale przecież go nie sprzedam, pokocham jak nówkę sztukę :) Ale za pewne się jeszcze tu pojawię z zapytaniem o różne kwestie... Pozdrawiam
_________________
Czas ruszać w drogę...
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2022-04-23, 06:54   

Każdy płyn po nagrzaniu zwiększa swoją objętość i tak też jest z Twoim - prawdopodobnie zatkany przewód z pod korka chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego (jeżeli leci z pod korka chłodnicy) , może też być za duży stan płynu w zbiorniczku i płyn po nagrzaniu nie ma gdzie spłynąć z chłodnicy.
Za godzinę jadę do Mrągowa i będę miał ze cztery godz postoju gdzieś od 11/30- chętnie zerknę na Twój nabytek , będę na parkingu w centrum koło Domu Kultury - autobus biała Scania na NDZ numerach.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
wiking66 

Motocykl: Honda Shadow VT700C
Dołączył: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2022-04-23, 09:58   

Witaj bracie, dobrze jakby to była niedrożność w układzie lub stan płynu. sprawdzę to na pewno. Ale wolałbym mieć już namierzone te uszczelki bo mam ograniczony czas na naprawę motocykla (3 tygodnie). Niestety nie ma mnie teraz w domu, pracuje za granicą i przyjadę za tydzień na dłuższy urlop. Poza tym jeszcze nie jest zarejestrowany. Jak jeździsz czasami przez Mrągowo i będę na miejscu to chętnie posłucham rad starego weterana :-)
_________________
Czas ruszać w drogę...
 
 
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2022-05-03, 21:00   

januszek napisał/a:
Każdy płyn po nagrzaniu zwiększa swoją objętość i tak też jest z Twoim - prawdopodobnie zatkany przewód z pod korka chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego (jeżeli leci z pod korka chłodnicy) , może też być za duży stan płynu w zbiorniczku i płyn po nagrzaniu nie ma gdzie spłynąć z chłodnicy.
.
zbiorniczek ma przecież swój przelew. Czyli raczej albo uszczelka w korku albo zatkany przewód prowadzący do zbiorniczka.
Sprawdź też czy pod korkiem nie odgiely się te 2 blaszki, które zamykają się na króćcu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM