/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Licznik MpH
Autor Wiadomość
boken 


Motocykl: Honda VT 1100 88r.
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 13
Skąd: Zach.Pomorze
Wysłany: 2018-08-01, 18:30   Licznik MpH

Siema.
Hanka VT 1100 88r. Niestety nie wiem jaki model C bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

Może ktoś orientuje się, jak rozkręcić licznik żeby dostać się do cyferblatu. Czy jest to ogólnie możliwe? Chciałem zamienić cały licznik na KmH ale ktoś powiedział mi, że ciężko znaleźć, że za dużo grzebania, bo trzeba skołować ślimak i tam takie bzdety. Więc mam zamiar rozebrać licznik( jeśli się da) i Jakoś przenieść na pierwszy plan chociaż niektóre prędkości w KmH. Np.30, 50, 70, 100. Żeby były widoczne w ułamku sekundy po spojrzeniu na zegar.
Pzdr.
_________________
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.
 
 
marian07 
WIR


Motocykl: Kawasaki VN900C
Wiek: 59
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 147
Skąd: Zajezierze
Wysłany: 2018-08-01, 20:18   

Ja nakleiłem czarne kropki (konfetti z czrnej naklejki) na szybce przy 50 i 90. Przyznam że zdaje egzamin, to w sumie dwie najbardziej potrzebne liczby.
_________________
Najdroższa jest pierwsza butelka
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2018-08-01, 20:50   

boken napisał/a:
Chciałem zamienić cały licznik na KmH

No ale po co? Nie rozumiem. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
boken 


Motocykl: Honda VT 1100 88r.
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 13
Skąd: Zach.Pomorze
Wysłany: 2018-08-01, 21:35   

Todek napisał/a:
boken napisał/a:
Chciałem zamienić cały licznik na KmH

No ale po co? Nie rozumiem. :mrgreen:


Fajnie mi pomogłeś. Dzięki.
A po co? Odpowiedź jest prosta... Ponieważ jest mój i tak chcę zrobić.

Zamiast zadawać pytania na, które odpowiedzi są oczywiste... Podpowiedz coś mądrego. Chętnie przeczytam.

Ad. marian07
Też chciałem tak zrobić, jednak pomyślałem, że trochę pokombinuję. Zobaczymy.
_________________
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2126
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2018-08-01, 22:04   

Z tego co się orientuję to większość rzeczy rozkręca się w lewą stronę czyli w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo że z licznikiem jest podobnie.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
boken 


Motocykl: Honda VT 1100 88r.
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 13
Skąd: Zach.Pomorze
Wysłany: 2018-08-01, 23:23   

R0bi napisał/a:
Z tego co się orientuję to większość rzeczy rozkręca się w lewą stronę czyli w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo że z licznikiem jest podobnie.


Czy Ty jesteś człowieku normalny? Nie potrafisz odpowiedzieć rzeczowo to nie pisz.
Jesteś pewien, że coś się tam rozkręca? Raczej nie, sądząc po twojej złotej myśli.
Na starość zawsze tak odwala? Czy tylko niektórym? Pytam bo zaczynam się martwić.
_________________
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-02, 06:09   

boken napisał/a:
Czy Ty jesteś człowieku normalny? Nie potrafisz odpowiedzieć rzeczowo to nie pisz.


Chyba sobie gościu grabisz. Sam nie masz pojęcia jak to rozkręcić, a wsiadasz na kogoś, kto chce ci pomóc. Idąc twoim tokiem durnego myślenia, to wejdź sobie na 10 piętro i wyrzuć ten licznik z okna. Powinien się rozłożyć :-)8 Mam nadzieję, że pomogłem.


Pozdróweczki bez szacuneczka :-)8 :-)8
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
marian07 
WIR


Motocykl: Kawasaki VN900C
Wiek: 59
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 147
Skąd: Zajezierze
Wysłany: 2018-08-02, 06:25   

Rozkręcić się nie da na atomy, puszka wewnętrzna jest złączona z szybką na stałe tym ładnym metalowym pierścieniem który obciśnięty jest na rancie puszki. Można się pokusić o rozginanie delikatne i potem zagięcie, ale to bryndza będzie, nie da się zrobić ładnie, zostaną ślady.
_________________
Najdroższa jest pierwsza butelka
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2126
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2018-08-02, 07:04   

boken napisał/a:
Może ktoś orientuje się, jak rozkręcić licznik żeby dostać się do cyferblatu. Czy jest to ogólnie możliwe?
boken napisał/a:
Jesteś pewien, że coś się tam rozkręca? Raczej nie,

W takim przypadku trzeba zastosować specjalną nasadkę do rzeczy nierozkręcalnych i użyć nadludzkiej siły.
boken napisał/a:
Pytam bo zaczynam się martwić.

Nie martw się, poradzisz sobie.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
boken 


Motocykl: Honda VT 1100 88r.
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 13
Skąd: Zach.Pomorze
Wysłany: 2018-08-02, 14:27   

Dzięki bardzo marian07. O taką odpowiedź mi chodziło. Konkretnie i na temat. A nie jakieś pieprzenie i udawanie, że wszystko w porządku.


towalsky napisał/a:
boken napisał/a:
Czy Ty jesteś człowieku normalny? Nie potrafisz odpowiedzieć rzeczowo to nie pisz.


Chyba sobie gościu grabisz. Sam nie masz pojęcia jak to rozkręcić, a wsiadasz na kogoś, kto chce ci pomóc. Idąc twoim tokiem durnego myślenia, to wejdź sobie na 10 piętro i wyrzuć ten licznik z okna. Powinien się rozłożyć :-)8 Mam nadzieję, że pomogłem.


Pozdróweczki bez szacuneczka :-)8 :-)8



"Chyba sobie gościu grabisz"
Że niby mam się bać? Nie ten adres kolego. To, że jestem tu od niedawna nie znaczy, że dopiero się urodziłem. Ale do rzeczy...
Oczywiście, że nie miałem pojęcia jak to rozkręcić. Inaczej bym nie pisał tego.
Nie wsiadam na kogoś kto chce mi pomóc. Pomagał mi tylko marian07.
Przeczytaj dokładnie wszystkie odpowiedzi pomijając mariana i wskaż mi normalną i pomocną odpowiedź. ... Ale niestety nie znajdziesz takiej. Że odkręcamy w lewą stronę?
Litości. Albo Twoja rada .... 10 piętro i gleba? Daj spokój.
Zanim następnym razem napiszesz o moim durnym toku myślenia, to przeczytaj dokładnie odpowiedzi, które szły. Jakiś dziwny wniosek się nasuwa, że im więcej postów bardziej wj...ane na nowych użytkowników.
Jeszcze raz dzięki marian za podpowiedź. I Wam chłopaki też dziękuję za zainteresowanie tematem. Bez Was było by krucho. :thx:
Pozdrawiam.
_________________
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2018-08-02, 14:47   

Cytat:
"Chyba sobie gościu grabisz"
Że niby mam się bać? Nie ten adres kolego. To, że jestem tu od niedawna nie znaczy, że dopiero się urodziłem. Ale do rzeczy...


Wiesz co, nie chce mi się z Tobą gadać. Napisałeś raptem 4 posty na Forum, a zachowujesz się jakbyś był na Forum od samego jego początku. Nikogo nie poznałeś osobiście, a już oceniasz ludzi i chciałbyś żeby Wszyscy stali przed Tobą na baczność i meldowali Ci. Nie tędy droga.

Cytat:
Jakiś dziwny wniosek się nasuwa, że im więcej postów bardziej wj...ane na nowych użytkowników.


Tak myślisz. Chyba się mylisz.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
stiv10 

Motocykl: HD Heritage FLSTC
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 1294
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-08-02, 15:50   

To może przejdźmy już do tematu. Ktoś, kiedyś będzie szukał odpowiedzi na pytanie, a tu taka dyskusja
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-08-02, 19:11   

stiv10 napisał/a:
To może przejdźmy już do tematu. Ktoś, kiedyś będzie szukał odpowiedzi na pytanie, a tu taka dyskusja


Szukajka... Tenat byl poruszany. -) ale...nie dzis urodzeni itp, itd .. R0bi dobrze pisal, specjalne urzadzenie...
 
 
boken 


Motocykl: Honda VT 1100 88r.
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 13
Skąd: Zach.Pomorze
Wysłany: 2018-08-02, 21:01   

Todek napisał/a:


Wiesz co, nie chce mi się z Tobą gadać. Napisałeś raptem 4 posty na Forum, a zachowujesz się jakbyś był na Forum od samego jego początku. Nikogo nie poznałeś osobiście, a już oceniasz ludzi i chciałbyś żeby Wszyscy stali przed Tobą na baczność i meldowali Ci. Nie tędy droga.


Jesteś na prawdę w wielkim błędzie skoro tak myślisz.
Zauważ, że zadałem grzecznie pytanie. Prosiłem o pomoc, ponieważ miałem nadzieję ją otrzymać. Nie chcę żeby ktokolwiek stał na baczność i mi meldował. Chciałem tylko uzyskać odpowiedź. No tak ciężko to zrozumieć?
Nie tędy droga? A którędy? To Wy przecież jaja sobie robiliście z tego. Nie ja.
Fakt nie znam nikogo osobiście ale nie oceniam. Reaguję tylko na to co się dzieje.

Dobra, zamknijmy temat bo już się dowiedziałem co chciałem. Pomogliście mi bardzo.
Nie czuję się winny całej tej chorej dyskusji, ale jeśli komuś sprawi to satysfakcję, to na prawdę przepraszam za zamieszanie. Szczerze przepraszam, że zadałem tak głupie pytanie.
Pozdrawiam.
_________________
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.
 
 
Alabaster 
Maciej


Motocykl: VT 1100 C Spirit '03 SC18
Wiek: 51
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 2818
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-02, 21:34   

Poszukaj na forum.
Kargul zmieniał "cyferblat" na taki w km/h zakupiony na Allegro.
_________________
Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM