/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupić Honde Shadow z USA? Prośba o pomoc.
Autor Wiadomość
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-27, 22:19   Czy warto kupić Honde Shadow z USA? Prośba o pomoc.

Dzień dobry Państwu. Jestem Łukasz i jestem na etapie poszukiwań cykla. Padło na Hondę. Kumple śmigają na VFR i sobie bardzo chwalą. Jak dla mnie to za wysokie progi. Wybór padł na Honde Shadow 1100 po 2000 roku(i wyżej) i tu mam kilka pytań ponieważ dużo aukcji jest sprzętów z USA. Czy trzeba jakoś dostosowywać silnik do europejskich standardów? Jak wygląda sytuacja z dostępnością do części czy pasują z modeli puszczanych na Europę? To są kwestie, które mnie mocno zastanawiają. Bardzo Proszę o Pomoc. :-> :) Z góry Dziękuje. :-)
 
 
Dwoogie 


Motocykl: Yamaha Warrior, Shadow VT 750 C2
Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 732
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-06-27, 22:51   

wielu z nas jeździ na sprzętach ściąganych z USA. Kupujesz, ściągasz, rejestrujesz i jeździsz. Nie ma problemów. No chyba ze nie lubisz przebiegów liczonych w milach zamiast km 😉
 
 
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-27, 22:58   

mile nie problem :D a co z częściami ? czy powinienem zwrócić na coś szczególną uwagę podczas wizji lokalnej u sprzedającego shadowe?
 
 
Fr0g 
pan Wyindywidualizowany


Motocykl: Hanki: VT 600 1994 + VT 1300 Interstate 2010
Wiek: 39
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 1569
Skąd: (Sercem PŁO) WUWUA
Wysłany: 2018-06-28, 13:52   

Już po ptokach ze sprowadzaniem:
Cytat:
Lista produktów z USA, na które Unia nakłada cła odwetowe o wysokości 10 lub 25, 35 i 50 proc., liczy kilkaset pozycji. Znalazły się na niej zarówno produkty spożywcze (m.in. soki owocowe i wieprzowina), wyroby stalowe (łańcuchy, śruby, sztućce), łodzie motorowe, jachty, motocykle, bourbon (amerykańska whiskey) czy karty do gry.


żródło: https://businessinsider.com.pl/polityka/ue-wprowadza-cla-na-amerykanskie-towary-wojna-handlowa-usa-z-ue/6em6z3l
_________________
-> Oddaj proszę 1% podatku <-

Moja VT 600
 
 
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-28, 14:11   

Tak, wiem że Trampuś nam robi zasadzkę. Motor jest już w Polsce sprowadzony był z Canady. Sprzęt po opłatach pozostała kwestia przeglądu, rejestracji i ubezpieczenia. No to jak Panowie i Panie z tymi częściami? Bo że lać i jeździć to już kolega wyżej wspominał no chyba że ktoś ma inne doświadczenia?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2018-06-28, 15:00   

Motocykle Honda VT 1100 C Shadow Spirit od roku 97 do 2007 nie występują w wersji na Europę. Pozostałe modele VT 1100, C2 Sabre i C3 Aero, z tego co wiem, to chyba występują w wersji na Europę. I różnią się między sobą prędkościomierzem (mile lub km). Ewentualnie te europejskie mogą być jeszcze zdławione. Są jeszcze wersje Na Kalifornię, ale one mają tylko dodatkowo zamontowany układ dopalania spalin i filtr węglowy. Co do części to raczej nie ma problemu. Tylko niektóre mają ceny kosmiczne.
Aaaa, byłbym zapomniał. Motocykle Hondy z serii VT Shadow nie psują się. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-28, 15:12   

Oki no to się coś pomału rozjaśnia. Z tego co sprawdzałem przed chwilą to jest to dokładnie model Honda VT1100 Shadow SABRE z 2006 r. Czyli lać i jeździć :) wiadomo że trzeba dokonać oględzin czy wszystko ok. Na coś warto zwrócić uwagę?
 
 
Teresa 
Mama Ojka


Motocykl: VT600 -> VT1100 C3 AERO i BMW 1200 GS
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2354
Skąd: Kotlina Kłodzka
Wysłany: 2018-06-28, 17:25   

greenman napisał/a:
wiadomo że trzeba dokonać oględzin czy wszystko ok. Na coś warto zwrócić uwagę?

No i sam sobie odpowiedziałeś - trzeba dokonać oględzin :-)8
Jeszcze sprawdź czy nie jest kradziony i czy ma dwa koła i jedną kierownicę :chytrusek:
a tak serio to temat "na co zwrócić uwagę" był wiele razy poruszany tu na forum i omawiany indywidualnie pod każdego szukającego. Przejrzyj tematy, może coś Ci się nasunie na myśl pod wpływem lektury.
_________________
Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2018-06-28, 18:27   

greenman napisał/a:
Honda VT1100 Shadow SABRE z 2006 r

Honda VT1100 C2 Shadow SABRE
A masz nr VIN?
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Pio Trek 
...


Motocykl: VT 750 Spirit '10, NC 750X 21
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1005
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-28, 20:53   

i czy nie po dzwonie ?
_________________
you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
 
 
Jerson 
Jarek


Motocykl: IKARUS GL 1500
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1827
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-06-28, 23:28   

greenman napisał/a:
Tak, wiem że Trampuś nam robi zasadzkę. Motor jest już w Polsce sprowadzony był z Canady. Sprzęt po opłatach pozostała kwestia przeglądu, rejestracji i ubezpieczenia. No to jak Panowie i Panie z tymi częściami? Bo że lać i jeździć to już kolega wyżej wspominał no chyba że ktoś ma inne doświadczenia?

Uważaj na śrubki. Inne gwinty - calowe. Ja już jak mi się kilka śrubek odkręciło to wymieniałem na metryczne
_________________
Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
 
 
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-29, 08:42   

Dzięki za podpowiedzi. Co do VIN to dziś poproszę Pana o przesłanie. Również poprosiłem wczoraj o filmik jak Pali na zimnym i dodatkowe zdjęcia klamek, ogranicznika skrętu itp itd. Pan sprzedawca wyraził chęci, ba nawet powiedział że prześle zdjęcia jak wyglądał sprzęt z przed naprawy bo coś tam robił jak ściągną z Canady. Także, nie kręci póki co że nic nie robił.
 
 
greenman 

Motocykl: Shadow
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-06-29, 10:58   

Todek napisał/a:
greenman napisał/a:
Honda VT1100 Shadow SABRE z 2006 r

Honda VT1100 C2 Shadow SABRE
A masz nr VIN?


Mam numer VIN. Na policji mi go nie sprawdza no chyba że przyjadę na miejsce owym sprzętem. :omg: Dostałem również zdjęcia z aukcji z kanady. Leżał na lewej stronie, kufer rozwalony, lewy tylni kierunkowskaz, światło stop i błotnik rozwalony, podnóżka i dźwignia od biegów urwana, dekiel troszkę zrysowany. Chyba bak delikatnie ryśnięty. Szyba chyba pęknięta lub stelaż przekrzywiony z tego co widać. W ofercie jej już nie ma. Klamki całe, lusterka tyż.
 
 
Fr0g 
pan Wyindywidualizowany


Motocykl: Hanki: VT 600 1994 + VT 1300 Interstate 2010
Wiek: 39
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 1569
Skąd: (Sercem PŁO) WUWUA
Wysłany: 2018-06-29, 20:51   

Wklej tutaj ten Vin to Todek go weźmie pod pachę, zaniesie na najbliższy posterunek Policji, obejrzą, postukają w klawiaturę i Todek go odda nienaruszonego.
Gwarantuje! ;-)

Ach, pewnie sprzedany.
Jak się tak będziesz zbierał to nic nie kupisz :D
A my tu nie podkupujemy nikomu jakbyś się zastanawiał czy tak nie jest.
Śmiało wklejaj foty z aukcji, to posiadacze takiego modelu napiszą Ci co sądzą...
Mi np. Koledzy obejrzeli motocykl zanim po niego pojechałem 350km.
Dla nicj wycieczka na 1,5h a dla mnie na cały dzień by była.
_________________
-> Oddaj proszę 1% podatku <-

Moja VT 600
 
 
Wojtek 
elbląskie korzenie


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre
Wiek: 45
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 2136
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-30, 11:20   

Jeżeli sprzęt jest na miejscu to nie ma o czym mówić. Standardowa procedura sprawdzania motocykla przed kupnem (opisywana na forum) i jeżeli wszystko jest ok to brać. Co do części, to ja dotychczas nie miałem problemów. Prawda jest jednak taka, że nie potrzebowałem jak dotąd nic wielkiego. Klocki wymieniłem i płyny co sezon wszystkie wraz z filtrami (wszędzie do dostania). Raz jeden rozwaliłem na progu zwalniającym czujnik rozłożenia stopki (kosy znaczy) i wymieniłem na znalezioną w sieci używkę. Są bowiem już Sabre rozprzedawane na części, i choć drogie są te poszczególne kawałki, to rzadko jest potrzeba rozglądania się za nimi. Piszę to będąc w siódmym sezonie latania tą maszyną.
_________________
I will survive...

Jesienna Szabla
Moje ptaszory i inne stwory
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM