jak to jest z rozmiarem
Odpowiedz do tematu

: jak to jest z rozmiarem
mierzę 194 cm. tu i ówdzie można przeczytać, że Shadow został zaprojektowany z myślą o raczej mniejszych ludziach. póki co, jeżdżę sobie po dzielnicy moją maszyną (w oczekiwaniu na prawko i serwis), natomiast zdążyłem zauważyć, że kolana mi przeszkadzają, żeby dobić kierownicę do końca. przy większych prędkościach to nie stanowi, ale przy manewrowaniu na parkingu owszem. pytanie - czy choppery tak mają po prostu, czy rzeczywiście Honda Shadow jest dla mnie za mała? Być może przesunięcie podnóżków z dźwignią biegów i hamulcem, by załatwiło sprawę?

:
Mam 193 cm i tez miałem vt750. Ten problem zawsze będziesz miał ma mniejszych chopperach. Na dużych (vtx, road star, etc) jest troche lepiej. Przesunięcie podnóżków zdecydowanie polecam. Zrobiłem to na swoim warriorze 2 lata temu i pozycja jest teraz dużo wygodniejsza - mogę jeździć od tankowania do tankowania bez potrzeby postoju.

:
Nie wiem jak to jest na dłuższych trasach, ponieważ póki co tylko po dzielni śmigam - egzamin za tydzień ;-) . Pozycja jakoś nie specjalnie mi doskwiera, jedynie co, to te kolana haczące o kierownicę przy maksymalnym wychyleniu. Dwa pytanka:

Czy przesunięcie podnóżków ogarnie problem z kolanami? Na chłopski rozum tak, ale nie jestem pewien czy da się je przesunąć tak daleko, żeby je na tyle obniżyć, aby kolana przestały zawadzać.
Rozumiem, że mówimy, o przesunięciu do przodu całej konstrukcji - podnóżki z dźwigniami od biegów i hamulca? Czy to jest jakaś skomplikowana operacja, czy coś trzeba dorabiać, czy może istnieją jakieś kompletne zestawy do montażu we własnym zakresie albo w serwisie? Jak tak, to wiesz może gdzie coś takiego można zamówić?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Kal

:
Powiem tak: przy takich a nie innych gabarytach twoich i motoru, to problemu haczenia całkowicie nie wyeliminujesz. Gotowe sety można kupić, ale są dosyć drogie - poszukaj na ebay w USA - podają ci cenę łącznie z kosztami celnymi i po kilku dniach masz w domu. Ale skoro to pierwsze moto, to moze pojeździj sezon, dwa a potem zmień na większy.

:
Dokładnie takie miałem założenie - shadowka jest na 2-3 sezony, a potem coś większego, albo VTX, czy pokrewne z innych stajni, albo H-D, marzy mi się V-Rod.

Ale póki co, moja maszyna jest najwspanialsza i chciałbym ją doprowadzić do optimum, tak mechanicznie jak ergonomicznie. Możesz dać linka do takiego seta na ebayu? Próbuje złapać temat na parę sposobów, ale znajduje tylko wszelakiej maści spacerówki...

:
OK, już mam - jest TC Bros -

http://www.tcbroschoppers...ension-kit.html

nawet to nie drogie. mam tylko wątpliwości, czy nie wejdzie to w paradę z gmolami...

:
Skoro haczy kierownica to może z nią coś zrobić?

:
Mam 192 cm na 750 miałem te same odczucia/
Na 1100 jak ręką odjął :-)

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
albo sety, albo gmole - dwa w jednym sie raczej nie da, bo dźwignie i podnóżki są w miejscu, gdzie będzie rura gmola.

:
przyjrzałem sie temu, co znalazłeś - cena dobra. Te rozwiązanie na 100% z gmolami nie zadziała z powodu pręta, który idzie przed chłodnica.

:
Dwoogie napisał/a:
przyjrzałem sie temu, co znalazłeś - cena dobra. Te rozwiązanie na 100% z gmolami nie zadziała z powodu pręta, który idzie przed chłodnica.


dzięki - zatem sprawie sobie to na przyszły sezon, póki co gmole ważniejsze :-)

:
Mi dorabiał jakiś gość ze Starachowic, Namiarów nie znajdę ale wiem że gość tym się zawodowo zajmował.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
:
a może wystarczy trochę podnieść kierownicę - widziałem takie risery w sklepach hamerykańskich, albo wstawić nową - bardziej wygiętą ku górze.

ktoś to ćwiczył?

:
kal800 napisał/a:
Dwoogie napisał/a:
przyjrzałem sie temu, co znalazłeś - cena dobra. Te rozwiązanie na 100% z gmolami nie zadziała z powodu pręta, który idzie przed chłodnica.


dzięki - zatem sprawie sobie to na przyszły sezon, póki co gmole ważniejsze :-)


Wysunięte sety też dają radę. Nie jest to co prawda gmol, ale przy 40 km/ nogi i bak ochronił. Uwierz mi, wiem coś o tym.

Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
:
Kal800 miałem ten sam problem co Ty.
Mam 184 wzrostu i VT 750 ACE 02r była dla mnie po prostu za krótka (tyłkiem wycierałem szwy na rancie siedzenia).
Ponieważ jak piszesz dopiero zaczynasz przygodę z motocyklami proponuję tobie trochę się pomęczyć a potem przesiąść na coś bardziej dopasowanego i odpowiadającego twojemu wzrostowi a przede wszystkim doświadczeniu.
Tymczasem gmole powinny poprawić komfort jazdy a przy okazji bezpieczeństwo.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group