/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek po upadku
Autor Wiadomość
Kacpi 

Motocykl: VT 1100 C2 SHADOW ACE '97
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa, Targówek
Wysłany: 2018-05-09, 19:10   Wyciek po upadku

Cześć,
Jestem nowy! Nowy na forum, nowy na motocyklu. Mały problemik. Przewrotka na lewo, koła do góry. :cry: Zatrzymało się na podeście. Wyciek z okolicy stopki. Czarny płyn. Jak podniosłem przestało lecieć. Spód suchy - olej na bagnecie w normie. Chciałbym uzupełnić ale niestety nie wiem co. Może pociekło z jakiegoś odpowietrznika ? Podrzućcie braciszkowie jakieś rady...
Aha... witałem się w zeszyłm roku w przywitalni.
 
 
Trom 
Tomek


Motocykl: VT750 05r,ST1300
Wiek: 54
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2618
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-05-09, 21:08   

Czy to nie olej czasem? Lepki ,tłusty?
_________________
Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
 
 
łyżwa 


Motocykl: vt 800
Wiek: 64
Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 126
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-05-09, 21:24   

może z odpowietrznika kardana
_________________
" zawsze warto być człowiekiem..."
 
 
Jerson 
Jarek


Motocykl: IKARUS GL 1500
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1825
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-05-09, 22:51   

lewa strona to też wydaje mi się że to kardan.
_________________
Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
 
 
Kacpi 

Motocykl: VT 1100 C2 SHADOW ACE '97
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa, Targówek
Wysłany: 2018-05-10, 00:00   

Olej w silniku nowy. Na bagnecie złoty jak miód. Plama na asfalcie czarna. Niestety jak to przy pierwszej parkingówce czlowiek się speszy, podniesie moto jak rower, zmartwi wygiętą klamką sprawdzi czy odpala i poleci dalej. Jeszcze zasypałem piachem i następnego dnia niewiele zostało. Co do wału... Złać i wymienić olej ? Patrzyłem pod spodem ze światełkiem i nie znalazłem źródła wycieku.

Pozdrawiam
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2018-05-10, 08:32   

łyżwa napisał/a:
może z odpowietrznika kardana


Jerson napisał/a:
lewa strona to też wydaje mi się że to kardan.


A czytacie ze zrozumieniem? Kolega przecież napisał, że wyciek w okolicy stopki - gdzie stopka, a gdzie kardan :omg:

Dzieje się coś niepokojącego z Moto? Wróciłeś na kołach? Jeśli tak to jeździć i obserwować.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2018-05-10, 08:49   

Smoku coś z twoją orientacja się dzieje :mrgreen: . Może w zbyt silnym polu magnetycznym przebywasz ale jak by nie patrzeć to Kardan jest w vt 1100 po stronie kosy. A wyciek z tej okolicy mógł by wskazywać na rurkę odmy ewentualnie z pod wysprzeglika jest możliwość wycieku.
 
 
shad'OS 
Po prostu... "OS"


Motocykl: VTX1800 '02
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 257
Skąd: 16°41'E 53°43'N
  Wysłany: 2018-05-10, 10:57   

Kacpi napisał/a:
Olej w silniku nowy. Na bagnecie złoty jak miód. Plama na asfalcie czarna. Niestety jak to przy pierwszej parkingówce czlowiek się speszy, podniesie moto jak rower, zmartwi wygiętą klamką sprawdzi czy odpala i poleci dalej. Jeszcze zasypałem piachem i następnego dnia niewiele zostało. Co do wału... Złać i wymienić olej ? Patrzyłem pod spodem ze światełkiem i nie znalazłem źródła wycieku.

Pozdrawiam


Też miałem podobny przypadek gdy po zakupie wyglebiłem na lewą stronę podczas "ujeżdżania" na placyku na jedynce... :-)8 .Po prostu H zgasła na łuku i straciłem nad nią "władzę".Również miałem podobny wyciek,w tej okolicy jednak nie do końca jestem pewny czy był to czarny olej ponieważ po glebce pojawił się problem ze sprzęgłem,nie wysprzęglał,a poziom płynu był poniżej oczka.Po wymianie płynu na nowy i odpowietrzeniu było OK. :mrgreen: Więc jeśli wszystko działa to bym się napił zimnego browca i tyle... :toast:
_________________
Na 100% mam już z górki...
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 11:03   

Jedyne co moze sie wylac to piwo z otwartej butelki i plyn chlodniczy ze zbiorniczka wyrownawczego, ale jesli ciemny to ja bym koniecznie sprawdzil go...
 
 
shad'OS 
Po prostu... "OS"


Motocykl: VTX1800 '02
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 257
Skąd: 16°41'E 53°43'N
Wysłany: 2018-05-10, 11:27   

adam3911 napisał/a:
Jedyne co moze sie wylac to piwo z otwartej butelki i plyn chlodniczy ze zbiorniczka wyrownawczego, ale jesli ciemny to ja bym koniecznie sprawdzil go...


Całkiem możliwe,rzekłbym nawet,że jest to graniczące z pewnością jak mawiał były minister wojny.Na drugi dzień byłem sprawdzić to miejsce i nie było śladu.A olej pewnie zostawiłby plamę.Więc w tym przypadku pewnie jest podobnie.A sprawa sprzęgła u mnie to pewnie przypadek,albo nie wiem co...
_________________
Na 100% mam już z górki...
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1704
Skąd: Sanok
Wysłany: 2018-05-10, 12:08   

W VT 500 coś takiego się działo po każdym myciu motocykla. Woda dostawała się do wnętrza ramy przez otwory techniczne, natomiast w najniższym punkcie ramy nie było odpływu. I po mocnym przechyleniu motocykla woda sobie najnormalniej z tej ramy wypływała.
Ile ja się nagłowiłem po wywrotce co też mi wyciekło z motonga ....
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
Dziki HTL 


Motocykl: VTX 1800F1 `07
Wiek: 48
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1605
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-10, 13:26   

Panoramiks napisał/a:
W VT 500 coś takiego się działo po każdym myciu motocykla. Woda dostawała się do wnętrza ramy przez otwory techniczne, natomiast w najniższym punkcie ramy nie było odpływu. I po mocnym przechyleniu motocykla woda sobie najnormalniej z tej ramy wypływała.
Ile ja się nagłowiłem po wywrotce co też mi wyciekło z motonga ....

No to teraz już że wiesz w razie jak będzie Ci się chciało pić to wodę masz w ramie :):):)
_________________
Honda - The Power of Dreams
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-05-10, 16:41   

nie za bardzo bo po jakimś czasie ten fragment ramy rdzewieje i robi się dziura :mrgreen:
radzę tam zajrzeć od czasu do czasu ;-)
_________________
never as good as the first time
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM