/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Hałasujący wentylator chłodnicy.
Autor Wiadomość
niejestempro 


Motocykl: Shadow VT700 86r
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-05-03, 22:15   Hałasujący wentylator chłodnicy.

Witam. W tym sezonie shadowka mnie nie oszczędza...

A więc jadąc paradą na rozpoczęciu sezonu w Bydgoszczy coś mi zaczęło hałasować. Pierwsze co zatrzymałem się i myślę - Super silnik do remontu :D. Ale po oględzinach widzę, ze wentylator się słabo kręci i to on chrobocze. Postanowiłem dojechać do końca. Na placu podpinam go na krótko i zaczyna dziać się magia. Silnik się kręci - jest straszny hałas i nagle zaczyna powoli się kręcić wentylator, po czym przyśpiesza i co chwile jest chrobot. Nie wiem, czy jest tam sprzęgło czy nie (nie znam budowy, ale nie powinno być żądnego sprzęgła według mnie). Efekt jest taki jakby coś pękło lub coś się rozsypało. Teraz pytanie za 100 punktów.

Czy wentylator posiada sprzęgiełko? Czy pasuje np od VT700 750 RC14 (kosztuje grosze)?

Czytałem, żę bez wyjęcia chłodnicy się nie da, ale ja się postaram. Pytam ponieważ, chciałbym wiedzieć na czym stoję i co już zamówić. Czy da się go ratować, czy co. Dla mnie jest taki objaw i dźwięk, jakby w plastiku był frez i tam się kręcił.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 
 
pagaj 
Paweł


Motocykl: VT750 '86, H-D Fat boy' 05
Wiek: 71
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-03, 23:11   

Myślę, że ma luz na osi. Też to miałem, ale wkleiłem na klej dwuskładnikowy i sprawa załatwiona jak na razie jakieś 4 lata. 😁
_________________
Dopiero kiedy komar usiądzie ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą...
 
 
niejestempro 


Motocykl: Shadow VT700 86r
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-05-05, 15:44   

Miałeś całkowitą rację. A mnie straszyli że jest tam wiskoza niby :D, a to zwykły silnik.

Luz był ogromny, całość z tulejką można było tak o wyjąć. Ogólnie tulejka i wirnik powinien być zmieniony, ale jakoś narazie skleiłem i działa. Troszkę krzywo skleiłem, bo luz był niesamowity i musiałem wszystko na nowo dystansować. Mam nadzieję, że podziała dopóki się nie rozsypie silnik, bo na allegro wentylatorów nie ma...

Daję zdjęcie, gdzie leżał problem.



i nagranie jak działa:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM